Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 7/5

Olej z konopii siewnych

24 lut 2016 - 14:44:43

Cześć . Od jakiegoś czasu interesuję się tematami zdrowego żywienia. Staram się je wprowadzać do swojej diety oraz widzę duże różnice ( poprawiła mi się cera oraz paznokcie, czuję się lepiej). Tak więc mam małe pytanie. Czy któraś z Was spotkała się może z olejem z konopii siewnych? Bo przeczytałam już kilka artykulów na ten temat i staje się coraz bardziej popularny. Czy któraś z Was może przyjmuje ten suplement? Czy jest to warte zachodu?

Z góry dziękuję oraz licze na konstruktywną dyskusję :)

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Olej z konopii siewnych

25 lut 2016 - 07:55:27

Nasiona i olej z konopi siewnych (nie mylić z indyjskimi, to bo zupełnie dwie różne rośliny), znany jest od lat. Od niedawna przeżywa renesans, bo UE zaczęła wspierać jego uprawy.

Wrzucam notkę prasową:

Cytat
Źródło internetowe
Olej, podobnie jak nasiona konopi, zawiera cenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 oraz optymalny stosunek tych kwasów (3:1). Prócz tego olej konopny to skarbnica witamin A, E oraz składników mineralnych: magnezu, wapnia i cynku. Zmniejsza ryzyko zawałów i udarów, przyspiesza regenerację błon śluzowych, jest polecany w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry, nadciśnieniu.

Jak widzisz, olej konopny - to niemal samo zdrowie.

W aptece dostępny jest Hemp Element. Jest to właśnie olej konopny. Tutaj możesz trochę więcej poczytać na jego tematzłycolor=#FF0000]<moderacja, spam>[/color]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-01 09:17 przez mmass.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 7/5

Olej z konopii siewnych

25 lut 2016 - 10:14:30

Widzę, również sobie to wczesniej czytałam. Ciekawa jestem jednak opinii osob, które go brały.Po jakim czasie widzialyście u siebie efekty zdrowotne? Mi zależy przede wszystkim na naturalnym obniżeniu cholesterolu oraz ciśnienia w krwi. Niestety ale mam do tego skłonność oraz jestem obciążona genetycznie. Pomimo tego,że jestem szczupła to mam wysoki cholesterol ale w mojej rodzinie praktycznie każdy tak ma.... Czy przyjmujesz ten suplement?

Olej z konopii siewnych

16 sie 2023 - 17:04:52

polecam olej konopny dla zdrowia
Jakie są skutki niedoboru składników zawartych w oleju konopnym?
Oczywiście kwasy Omega 3 oraz Omega 6 możemy znaleźć w wielu innych olejach oraz produktach spożywczych. Ich proporcje staramy się zbilansować, z lepszym lub z gorszym skutkiem. Zobaczmy jakie są skutki niedoboru tych ważnych składników w naszej diecie i w naszych organizmach.
Skutki niedoboru Omega 3 (LNA)
Ogólne osłabienie, problemy z koncentracją, zdolnością uczenia się/ zapamiętywania i wzrokiem, brak koordynacji ruchowej (np. słaby refleks), mrowienie w rękach i nogach, zmiany w zachowaniu (nadpobudliwość lub ospałość), zahamowanie wzrostu. Dodatkowo wysoki poziom trójglicerydów i wysokie ciśnienie krwi, lepkie płytki krwi (zakrzepica), zapalenia tkanek, obrzęk, suchość skóry, pogorszenie nastrojów psychicznych (może prowadzić do depresji), niskie tempo przemiany materii (może prowadzić do otyłości), niektóre rodzaje dysfunkcji układu odpornościowego.
Skutki niedoboru – Omega 6 – Kwas linolowy (LA)
Wykwity skórne podobne do egzemy (mogące prowadzić do łuszczycy), wypadanie włosów, zwyrodnienie wątroby, zaburzenia zachowania (nadpobudliwość lub apatia), choroby nerek, nadmierna utrata wody przez skórę (suchość skóry), wysychające gruczoły, podatność na infekcje, trudność gojenia się ran, bezpłodność u mężczyzn, poronienia u kobiet, problemy z funkcjonowaniem stawów, choroby serca i problemy z krążeniem. Długotrwały brak LA w diecie jest śmiertelny.
W oleju konopnym znajduje jednak się ich bardzo duża ilość, doskonale zbilansowana (w idealnych proporcjach) dla człowieka. Wprowadzenie do diety dobrze zbilansowanych kwasów Omega 3 i Omega 6 pomaga wrócić do zdrowia i odwrócić objawy niedoborów.
W przypadku niedoborów zaleca się przyjmowanie dziennie od 1 do 2 łyżek (do 50 ml) oleju konopnego lub w przypadku terapii – spożycie może być zwiększone nawet do 150ml dziennie przez około 7 dni, aby następnie powrócić do normalnej ilości dziennej. Uwaga! Oleju konopnego nie można podgrzewać, ani na nim smażyć. Dodaje się go na zimno, np. do sałatek, na pieczywo itd. https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/20-olej-konopny-250ml.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta owocowo warzywna