Obecnie rozmawiamy o:

e-papieros

gorący temat

Prostownica tytanowa

29 minut temu

transport i spedycja

godzinę temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 09:03:49

Jest kotlownia w ktorej mam wszystkie przybory.Jest tylko zimna woda podhrzewam ja w czajniku elekt.Wode wylewam do studzienki bo umywalka jest mala taka dziwna bo metalowa,a kran taki jak na cmentarzach maja.To mam tylko to pomieszczenie,wiecej nie ma i nie zmuslam.

I jest to firma zewnetrzna.Szefowej nigdu nie widzialam,umowe pisalam przez tel.powiedziala,ze mi przywiezie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 09:05 przez Anonim.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 09:57:16

I pewnie jest to umowa zlecenia ... więc tak wygląda sprzątanie przez firmy zewnętrzne w blokach. Nie napiszę Ci czy masz rzucać tą podłą robotę, bo nie wiem jaką masz sytuację, ale jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić to zadzwoń tam i zerwij umowę. Tylko weź się chociaż dopytaj czy to odbędzie się bez konsekwencji dla Ciebie - najlepiej zadzwoń, dopytaj (powiedz, że z uwagi na stan zdrowia nie możesz tego kontynuować) i chyba najlepiej dać na piśmie z jakim terminem wypowiedzenia.

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 10:11:27

Zgadlas umowa zlecenie.Wiec nic moge zerwac umowe,ale potrzebuje tej pracy.Bede szukac innej.Poki nie znajde zostane.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 10:47:39

Jak znajdziesz coś innego to pamiętaj o tym, że Kodeks cywilny główne skrzypce gra przy takiej umowie, nawet jeśli nic na piśmie nie masz. To powodzenia !

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 11:18:59

Czyli pracujesz bez umowy skoro jeszcze "szefowa";(której nawet nie widziałaś na oczy) nie dowiozła, i umowa przez telefon bez podpisu:) albo jesteś tak głupia albo trolik robi sobie "jaja":) nie uwierzę że taka sytuacja może jeszcze mieć miejsce...bez kontaktu osobistego ze zleceniodawcą i bez podpisanęj umowy w ręku? Nie wierzę i już:)

Cytat

.

I jest to firma zewnetrzna.Szefowej nigdu nie widzialam,umowe pisalam przez tel.powiedziala,ze mi przywiezie.
Sama to napisałaś:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 11:20 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 11:52:40

A ja wierzę, że umowa zlecenia może być ustna, bo prawo na to zezwala. Kontakt osobisty z szefową nie jest konieczny, bo np. może być oferta takiej pracy, odpowiadasz, dostajesz np. klucze do kotłowni od zarządcy budynku, stawiasz się do pracy, wykonujesz i otrzymujesz np. przelewem kasę. I tak może być, karta formatu A4 na której spisane jest wszystko nie jest konieczna choć do celów dowodowych przydałaby się.

Edit:
A i nawet jeśli to zmyślone to co z tego skoro porusza temat z serii "pato umów", które pod przykrywką pięknie opisanych w prawie stosunków prawnych rodzą takie sytuacje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 12:01 przez malmie.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:09:28

malmie, czy ty poszłabyś na taki układ? Desperackie poszukiwanie pracy nie oznacza głupoty, kto bez umowy w ręku przewala "kupę gnoju" (nie dotyczy pracujących na czarno), nie mając zabezbieczenia że ktoś za to zapłaci. Można nie widzieć zleceniodawcy, ale umowę na papierze podpisaną przed rozpoczęciem pracy trzeba posiadać. Można zostać ukaranym w razie kontroli za brak pozwolenia czyli umowy na pracę(to na marginesie), nie rozumiem takiego podejścia, przecież pracujesz dla pieniędzy więc chcesz mieć zabezpieczenie że je otrzymasz, nawet póżniej można wyegzekwować zapłatę przez sąd. No ale mogę się mylić i komuś nie zależy na wypłacie, lubi pracować dla zabicia czsu:)

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:18:17

Ale ten kto bardzo potrzebuje roboty to chwyta sie wszystkiego.Rezykuje,bo moge po mc nie dostac kasy.Ale ja tej pracy potrzebuje.Lepiej jak na juz to i szukac innej pracy jak siedziec z zalozonymi rekami i g.. robic.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 13:20 przez Anonim.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:20:12

Albo poszukaj czegoś innego, albo spytaj się pracodawcy co z toaletą. Chociaż z tego co czytam to lepiej poszukaj sobie w między czasie coś innego, a nuż znajdziesz coś lepiej płatnego.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:26:05

Cytat
CzerwoneUsta
malmie, czy ty poszłabyś na taki układ? Desperackie poszukiwanie pracy nie oznacza głupoty, kto bez umowy w ręku przewala "kupę gnoju" (nie dotyczy pracujących na czarno), nie mając zabezbieczenia że ktoś za to zapłaci. Można nie widzieć zleceniodawcy, ale umowę na papierze podpisaną przed rozpoczęciem pracy trzeba posiadać. Można zostać ukaranym w razie kontroli za brak pozwolenia czyli umowy na pracę(to na marginesie), nie rozumiem takiego podejścia, przecież pracujesz dla pieniędzy więc chcesz mieć zabezpieczenie że je otrzymasz, nawet póżniej można wyegzekwować zapłatę przez sąd. No ale mogę się mylić i komuś nie zależy na wypłacie, lubi pracować dla zabicia czsu:)
Nie poszłabym obecnie na coś takiego, ale też nie rzucę tutaj, że kiedyś noga mi się podwinie i będę potrzebowała takiej roboty. I wiesz Usta desperacja nie jest dobrym doradcą i czasem tak bywa, że człowiek się skusi, bo musi. Te kary o kontroli ... jakiej kontroli u licha piszesz ? umowy cywilno prawne kto ma to kontrolować, jak do sądu nie pójdziesz i nie masz wyroku w ręku to jaka kontrola ? Przecie to wszystko na legalu jest normalnie.

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:26:27

Szukam.Ale poki nie znajde,bede tu.Bo musze,nistety.Musze dziecku dac jesc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 13:29 przez Anonim.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:29:19

Cytat

Szukam.Ale poki nie znajde,bede tu.Bo musze,nistety.
I szukaj, nie ma co się wstydzić, bo poruszyłaś tutaj temat co mnie mierzi strasznie.
Wiesz ten post tutaj co ma minusy, no ten o eurasach - beznadziejnie podany, ale z jednym się zgadzam- trza brać sprawy w swoje ręce i szukać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-29 13:29 przez malmie.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 13:56:19

Sprzątasz apartamentach i są tam takie warunki ? Wybacz, ale nie chce mi się to wierzyć, brak ubikacji, zimna woda, umowa podpisana przez telefon ? Wiem że w dzisiejszych czasach pracodawcy w rózny sposob wykorzystują pracowników no ,ale w ile tam pracujecie? Przecież jak skończą wam sie środki czystości to ktoś musi wam je dostarczać ?Nie wierze w to, że w całym apartamencie nikt Cie nie wpuści do toalety. Ten ochroniarz chyba też korzysta z kibla. Po następne rozumiem również że jak człowiek nie ma wyjścia to chwyci sie każdej pracy ,ale właśnie ludzie którzy godza sie na takie warunki dają przyzwolenie pracodawca żeby w taki sposób wykorzystywać i poniżać ludzi.

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 14:00:16

Pisalam,tam nie ma ochrony,Sa klucze i drzwi antywlamaniowe i do kazdych klucz.Zmienilam babke ktora tam pracowala.Dala mi klucze,powiedziala co i jak i tyle.Pracowala tam 3 lata i jesli chciala siku to powiedziala,ze do wiaderka i tyle.Jak zabraklo srodkow to przychodzil pan,ktory zajmuje sie kotlownia i zostawial i tyle.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 14:04:40

Cytat
Karolaa2111
Nie wierze w to, że w całym apartamencie nikt Cie nie wpuści do toalety.
??? kto ma wpuścić do toalety ? Jeden z mieszkańców tego apartamentowca ?
Cytat
Karolaa2111
Po następne rozumiem również że jak człowiek nie ma wyjścia to chwyci sie każdej pracy ,ale właśnie ludzie którzy godza sie na takie warunki dają przyzwolenie pracodawca żeby w taki sposób wykorzystywać i poniżać ludzi.
To jest jeden z tych niby argumentów, który rozwala mnie na łopatki normalnie. "Lincz" na osobach co pracują za "darmo", że przyczyniają się do rozrostu patologii, o.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

U kogo interweniowac?