Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 14:07:51

No chyba nie zapukam do drzwi i co powiem,moge skorzystac z toalety.Raczej nikt by mnie nie wpuscil.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 14:33:19

Cytat
malmie
Cytat
Karolaa2111
Nie wierze w to, że w całym apartamencie nikt Cie nie wpuści do toalety.
??? kto ma wpuścić do toalety ? Jeden z mieszkańców tego apartamentowca ?
Cytat
Karolaa2111
Po następne rozumiem również że jak człowiek nie ma wyjścia to chwyci sie każdej pracy ,ale właśnie ludzie którzy godza sie na takie warunki dają przyzwolenie pracodawca żeby w taki sposób wykorzystywać i poniżać ludzi.
To jest jeden z tych niby argumentów, który rozwala mnie na łopatki normalnie. "Lincz" na osobach co pracują za "darmo", że przyczyniają się do rozrostu patologii, o.

To nie jest lincz tylko prawda ! Niech się nie użala na forum tylko ruszy tyłek i szuka roboty gdzieś indziej, a nie daje sie jakiemuś pasożytowi poniżać ,no ale oczywiście najwygodniej to napisać, że nie ma nigdzie pracy, jak to jest źle i nic z tym nie robić. Nic nigdy w tym kraju sie nie zmieni jeżeli będziemy my ludzie pozwalać na takie traktowanie. Ta właścicielka powinna zostać zgłoszona do inspekcji pracy za coś takiego. Sorry, ale mam całkowicie inne podejście do życia. Można tylko pogratulować podpisania umowy przez telefon, w dodatku pewnie wyjdzie ,że robisz za darmo bo nawet nie ma podstawy ,żeby Ci zapłacić za twoja pracę.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 14:44:52

Cytat
Karolaa2111
To nie jest lincz tylko prawda ! Niech się nie użala na forum tylko ruszy tyłek i szuka roboty gdzieś indziej, a nie daje sie jakiemuś pasożytowi poniżać ,no ale oczywiście najwygodniej to napisać, że nie ma nigdzie pracy, jak to jest źle i nic z tym nie robić. Nic nigdy w tym kraju sie nie zmieni jeżeli będziemy my ludzie pozwalać na takie traktowanie. Ta właścicielka powinna zostać zgłoszona do inspekcji pracy za coś takiego. Sorry, ale mam całkowicie inne podejście do życia. Można tylko pogratulować podpisania umowy przez telefon, w dodatku pewnie wyjdzie ,że robisz za darmo bo nawet nie ma podstawy ,żeby Ci zapłacić za twoja pracę.
Gdzie tu użalanie ? Napisała czy rzucić czy wytrzymać to wszystko. Gdzie pisze, że nie ma pracy ? Pisze, że będzie szukać, a teraz jak nic nie ma innego zostanie w tej obecnej robocie. Co ma się w tym kraju zmienić ? Prawo nigdy doskonałe nie będzie, socjal się rozrasta, a ludzie roboty nie mają, praca na czarno urosła obecnie do miana bohaterstwa, którym się cwale listy chwalą po forach ze śmiechem mówiąc, że jeszcze państwo im daje.
Jaka inspekcja pracy dla właścicieli ? Kobita ma zlecenie to inspekcja pracy przyjdzie ? Jak przyjdzie to pewnie ręce rozłoży i tyle.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 15:47:51

Spokojnie, nie straszcie dziewczyny.
Masz klucze tzn. że od kogos je dostałaś. Nie oddawaj dopóki nie dostaniesz umowy i pieniędzy za wykonaną robotę. Uśmiechaj się miło i kłaniaj każdemu kogo spotkasz, żeby cię zapamiętali. A poza tym może podłapiesz sprzątanie u kogoś prywatnie i zarobisz za jedno mieszkanie tyle co za wszystkie korytarze.
Łatwo się mądrzyć, jak się ma pracę i zaplecze finansowe, a jak się nie ma co dzieciom do gara włożyć, że o butach już nie wspomnę, to człowiek zaciska zęby i pracuje za głodową stawkę i w upodlających warunkach. Życzę powodzenia i zmiany na lepsze :).

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 15:57:56

o, właśnie ! Bardzo dobra rada ze strony @alicja70
Szukaj pracy innej i zrób tak jak Alicja napisała.

Anonim

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 16:23:28

Dziekuje Kochane.Zadna praca nie hanbi,ale niech pracodawca traktuje po ludzku.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 16:54:02

malmie, a ma tę umowę na piśmie? Nic nie posiada, a o karaniu pracowników pracujących na czarno się nie słyszało? Współczuję desperacji, ale bez umowy w rękach to wybacz, nikt normalny kto desperacko potrzebuje na chleb nie zaryzykuje...no może pracujący na czarno, ale to ich świadomy wybór i muszą odrazu liczyć się z tym, że ktoś ich może wyrolować, i wb takim wypadku próżny żal:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 17:06:41

Cytat
CzerwoneUsta
malmie, a ma tę umowę na piśmie? Nic nie posiada, a o karaniu pracowników pracujących na czarno się nie słyszało? Współczuję desperacji, ale bez umowy w rękach to wybacz, nikt normalny kto desperacko potrzebuje na chleb nie zaryzykuje...no może pracujący na czarno, ale to ich świadomy wybór i muszą odrazu liczyć się z tym, że ktoś ich może wyrolować, i wb takim wypadku próżny żal:)

Przecież napisała, że nie ma i co ja na to poradzę, że takie prawo, o. Karanie pracowników co parają się pracą na czarno jakoś słabo chyba wychodzi skoro ludzie tak chętnie tym się chwalą. Bez umowy cywilnoprawnej w rękach to ino sąd zostaje i dowody w postaci świadków, przelewów czy pokwitowań. Ja przecież tutaj nie neguję, że trudno bez papiera o swoje się starać, ale co ja mam z tym czynić skoro takie prawo jest. I dlaczego na czarno to świadomy wybór, a zlecenie bez umowy już nie ? Wyrolować można przecież w każdym z tych przypadków.

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 20:54:12

Więc po co żal że wc nie ma, skoro na takie warunki dała przyzwolenie to po co teraz narzeka...nie rozumiem takich osób i raczej nigdy nie zrozumiem, nie dochodzić własnych praw to zezwolenie na taki stan rzeczy, nie zgłosić że kibla nie ma, sory malmie ale to żenada...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

29 maj 2016 - 22:08:20

Usta, dała i co z tego ? Miała swoje powody, ale teraz będzie sobie szukała innej pracy i tyle. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi z tym "żalem".

Praca okropne warunki

30 maj 2016 - 12:18:45

malmie, o nic nie chodzi...nie jest to dla mnie oczywiste że jest to sytuacja z realu...apartametowiec, kotłownia, brak wc:)ale ok, kazde hasło do dyskusji dobre.

Praca okropne warunki

30 maj 2016 - 13:05:11

Cytat
eloeloelo520
Gdybys zarabiala 6 tys euro netto miesiecznie tak jak Ja, to wiedzialabys, ze prawdziwy interes rodzi sie tam gdzie jest konkretne dzialanie a nie ujadanie. A tak mozesz sobie dalej tyrac w polsce za te 2 tys polskiego trasha, az do wyczerpania.

Zarabiaj i 10 000 kogo to obchodzi? Pamiętaj że pieniądze to nie wszystko. A Ty prócz kasy nie masz nic. Zero kultury!!!

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Praca okropne warunki

30 maj 2016 - 13:28:56

Cytat
CzerwoneUsta
malmie, o nic nie chodzi...nie jest to dla mnie oczywiste że jest to sytuacja z realu...apartametowiec, kotłownia, brak wc:)ale ok, kazde hasło do dyskusji dobre.
eee tam Usta przesadzasz ... pendolino też mamy ;) autostrady wszelakiej maści, w tym te donikąd, a i niejeden apartamentowiec bez kibelka zapewne jest.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-30 13:29 przez malmie.

Praca okropne warunki

30 maj 2016 - 16:35:49

malmie
Niby tak, ale czy trzeba się na to godzić...dla mnie to nie do przyjęcianieale co tam, bez umowy i bez toalety jak widać tyż można...przy zbiorach plonów również trzeba chodzić w krzaczory;)


A ta od "6 tys euro netto miesiecznie "niech dalej się chwali...chętnie poczytam nuci

Praca okropne warunki

30 maj 2016 - 17:34:44

powiem tak - masakra. I zarobek i warunki.szukaj czegos lepszego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

U kogo interweniowac?