Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

REGULAMIN FORUM

27 wrz 2009 - 14:52:03


REGULAMIN FORUM


 • Określa zasady korzystania z forum.
 • Został utworzony w celu utrzymania porządku.
 • Jest podstawą działania Moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji Moderatora, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że „tego nie ma w regulaminie”.
 • Regulamin obowiązuje wszystkich Użytkowników tego forum, nie wyłączając Moderatorów.
 • Nieznajomość zasad panujących na forum nie jest żadnym wytłumaczeniem w razie ich złamania, każdy może poświęcić 5 minut na ich przeczytanie.
 • W wypadku naruszenia postanowień Regulaminu, Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie, (czyli tzw. WARNA).
 • Jeżeli naruszenie ma rażący charakter lub, jeżeli Użytkownik w przeszłości był już upominany za łamanie postanowień Regulaminu, dostęp do forum może zostać czasowo zablokowany.

Niniejszy Regulamin obowiązuje od momentu jego publikacji i może ulec zmianie w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.
Użytkowanie forum jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.


 1. Zwróć szczególną uwagę na to, iż niektóre działy na forum mają „przyklejone wątki”, zawierające bardzo ważne informacje.
 2. Forum jest podzielone na działy, w celu zachowania porządku. Zakładając nowy wątek zwróć uwagę na to, aby znalazł się w odpowiednim miejscu i nie zakładaj kilku takich samych tematów.
 3. Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj forum lub użyj wyszukiwarki - jest bardzo możliwe, że taki wątek już istnieje. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) Moderator może połączyć lub usunąć.
 4. Podczas zakładania nowego wątku nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść. Nie używaj ogólnych sformułowań typu "Problem", "Pomocy”, „???”, „Hot or not”, „Sprzedam” etc. Wprowadzają one ogólny chaos. Tytuł powinien być krótki zwięzły i treściwy. Pomaga to Użytkownikom w poruszaniu się po forum i odpowiadaniu na tematy, które ich najbardziej interesują.
 5. Wątki muszą zawierać podstawy oraz argumenty do głębszej dyskusji. Wątki bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu mogą zostać zamknięte lub usunięte.
 6. Odpowiedzi w wątkach muszą skupiać się na temacie, opinii przedstawianych w trakcie dyskusji, a nie ocenie osób wypowiadających zdanie przeciwne. Pamiętaj, że forum zostało stworzone, aby sobie nawzajem pomagać i plotkować, a nie kłócić się, obrażać, czy też naśmiewać się z czyichś problemów (niewiedzy).Sposób, w jaki odpowiadasz na Forum jest w pewnym sensie wizytówką Twojej osoby. Nie zniszcz, więc swojego dobrego wizerunku u innych osób.
 7. W swoich postach nie stosuj ukrytej reklamy w postaci dopisków „Zapraszam do mojej szafy”, „Wyprzedaż”, „Sprzedam”, itp. Posty zawierające ukrytą reklamę będą usuwane a ich autor otrzyma warna.
 8. Handel na forum poza działem „OGŁOSZENIA*jest zabroniony! Wszystkie wątki ogłoszeniowe zakładane po za działem „Ogłoszenia” będą kasowane a ich autor otrzyma warna.
 9. Staraj się, aby Twój post składał się, chociaż z jednego pełnego zdania, unikaj wpisów typu „?", „:)", „ok", „super".
 10. Nie pisz dwóch postów bezpośrednio pod sobą. Wskazane jest używanie opcji „Zmień”, aby zmodyfikować swoje wypowiedzi. Nie funkcjonują tu rangi związane z ilością wysłanych postów. Aktywne uczestniczenie w dyskusjach toczących się na forum, jest mile widziane - jednak większa wymowę ma poziom merytoryczny postu, niż ich ilość.
 11. Rozsądnie korzystaj z opcji „Cytuj”.
 12. Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz
 13. Absolutny zakaz cytowania wiadomości prywatnych, (czyli tzw. priv).
 14. Nie umieszczaj na forum treści, które:
  - są sprzeczne z obowiązującym na terytorium Polski prawem;
  - nie powinny być dostępne dla osób niepełnoletnich;
  - są uznawane za wulgarne lub obelżywe (mowa tutaj również, o wygwiazdkowanych słowach oraz pisanych w obcych językach);
  - wzywają do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym lub etnicznym;
  - nawołują do aktów przemocy;
  - obrażają Użytkowników lub inne osoby;
  - łamią ogólnie przyjęte zasady etykiety oraz netykiety;
  - zawierają dane osobowe lub dane mogące doprowadzić do identyfikacji osób, w szczególności takich jak: imię, nazwisko, dane adresowe, itp.
 15. Spamowanie, Trollowanie oraz Floodowanie będzie bezwzględnie eliminowane. Szczególnie linki Allegro, które po zakończeniu aukcji są archiwizowane i nie ma możliwości zobaczenia, o co pytał/proponował/itp piszący posta!
 16. Prywatnie „wojny”, uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwiaj na priv a nie na forum.
 17. Forum wyposażone jest w filtr antyspamowy, który automatycznie usuwa adresy e-mail podawane w postach.
 18. Moderatorzy nie są w stanie czytać każdego postu umieszczonego na forum. Nie upominaj innych użytkowników i nie komentuj postów w sposób wyręczający moderatorów np. "Temat do zamknięcia", "dostaniesz warna". Jeśli zauważysz jakąś nieprawidłowość to zgłoś to Moderatorom. Od tego jest funkcja "Raportuj" znajdująca się przy każdym poście.
 19. Moderator nie ma obowiązku kasowania postów oraz wątków nawet, jeżeli ich autor wyrazi takie życzenie.
 20. Moderatorzy mają prawo do subiektywnej i niepodlegającej dyskusji na forum oceny postów/wątków oraz ich usuwania, zmiany lub zamykania w każdej chwili, jeśli uznają to za stosowne. Wątpliwości i uwagi dotyczące sposobu moderowania zgłaszamy wyłącznie na priv Moderatora, do którego mamy uwagi lub do Administratorów portalu Szafa.pl . Posty oraz wątki z uwagami dotyczącymi sposobu moderowania będą usuwane bez ostrzeżenia.


*PRZYPOMINAMY, iż serwis Szafa.pl dedykowany jest wszystkim miłośniczkom mody, chcącym odświeżyć swoją garderobę; osobom szukającym własnego stylu oraz chcącym pokazać innym swoje kreacje, a nie pchlim targiem.
Sprzedaż rzeczy niezwiązanych z tematyką portalu jest ZABRONIONA.
ZAKAZ TEN DOTYCZY ZARÓWNO FORUM JAK I POZOSTAŁEJ CZĘŚCI PORTALU!

następna dyskusja:

Zmiany modelu transakcyjnego na Szafie