Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
samotnaola
Cytat
rudaa88
Fakt, kiedyś młodzież może i bawiła się w inny sposób, co innego w głowie mięli, ale niestety stało się to co się stało i to że nikt nie miał prawa jazdy to też nie jest powód, bo równie dobrze mając prawo jazdy może do takiego wypadku dojść. A kierowca już karę i tak będzie miał - kierował autem i przeżył.
bawili się tak samo tylko tv aż tak bardzo nie interesowało się tym, poza tym nie każda taka zabawa kończy sie tragedią więc wszystko zostawało między uczestnikami
Cytat
mrhoney
Nie wiem czy widziałyście wypowiedzi ludzi, młodzieży o tym wypadku, ale jeden chłopak wyraził się jasno, że chłopak, który prowadził samochód nie robił tego po raz pierwszy w stanie upojenia ! Więc moje pytanie: GDZIE SĄ RODZICE TEGO CHŁOPAKA? Ja rozumiem, że raz może zdarzyć się coś takiego, że chłopak wezmie kluczyki, auto i rodzice nawet nie sa tego świadomi, ale jeżeli juz się coś takiego zdarzyło, że 16-letni chłopak bierze auto i nie ma go całą noc to do jasnej cholery co to są za rodzice ?! To samo z 13-latkami! TO JESZCZE DZIECKO PRZECIEŻ I O 21-22 POWINNO BYĆ W DOMU!
I żadne gadanie typu, ze młodzi i głupi tego nie wytłumaczy jak dla mnie. Też byłam młoda i głupia, a nigdy mi nawet przez głowę nie przeszyło żeby wziąć auto rodzicom jak nie miałam prawa jazdy, a już wsiąść do auta z kimś, kto ma 3 promile alkoholu ! Przecież on się pewnie ledwo na nogach trzymał. Ogromna tragedia, ale miejmy nadzieje, że może resztę młodzieży i nie tylko uświadomi jakie są skutki jezdzeniu po alkoholu.
ale przecież nikt 13 latak nie przywiąże do łóżka, jak nie wróci o wyznaczonej porze to co mają zrobić?

jak to co zrobić jak 13 latek nie przyjdzie o wyznaczonej porze , a no spisujesz z takim kontrakt jakie ma obowiazki , przywileje i jakie czekaja go kary za nie przestrzeganie kontraktu . i jak złamie zasady to konsekwentnie przestrzegamy kar zapisanych w tym kontrakcie . nie zapominajmy ze odpowiedzialność za czyny tego 13-latka poniosą rodzice . dziecko wychowuje się od małego a nie jak zaczyna dorastać. straszne jest to że kobiety przed porodem i w trakcie obchodzą się ze sobą jak z jajem , bo boli , bo ściany nie takie, potem jak dziecko małe to wybieramy opiekunki i też musi być najlepsza bo wiadomo oddajemy nasz największy skarb , potem przychodzi czas przedszkola i tu już większość rodziców przerzuca odpowiedzialność za wychowanie na panie , potem szkoła i tu jazda po bandzie bo tu 98% rodziców przerzuca tą odpowiedzialność.
zapodałam filmik drastyczny ale działający na wyobraźnię .


Cytat
agata74
Cytat
samotnaola
Cytat
rudaa88
Fakt, kiedyś młodzież może i bawiła się w inny sposób, co innego w głowie mięli, ale niestety stało się to co się stało i to że nikt nie miał prawa jazdy to też nie jest powód, bo równie dobrze mając prawo jazdy może do takiego wypadku dojść. A kierowca już karę i tak będzie miał - kierował autem i przeżył.
bawili się tak samo tylko tv aż tak bardzo nie interesowało się tym, poza tym nie każda taka zabawa kończy sie tragedią więc wszystko zostawało między uczestnikami
Cytat
mrhoney
Nie wiem czy widziałyście wypowiedzi ludzi, młodzieży o tym wypadku, ale jeden chłopak wyraził się jasno, że chłopak, który prowadził samochód nie robił tego po raz pierwszy w stanie upojenia ! Więc moje pytanie: GDZIE SĄ RODZICE TEGO CHŁOPAKA? Ja rozumiem, że raz może zdarzyć się coś takiego, że chłopak wezmie kluczyki, auto i rodzice nawet nie sa tego świadomi, ale jeżeli juz się coś takiego zdarzyło, że 16-letni chłopak bierze auto i nie ma go całą noc to do jasnej cholery co to są za rodzice ?! To samo z 13-latkami! TO JESZCZE DZIECKO PRZECIEŻ I O 21-22 POWINNO BYĆ W DOMU!
I żadne gadanie typu, ze młodzi i głupi tego nie wytłumaczy jak dla mnie. Też byłam młoda i głupia, a nigdy mi nawet przez głowę nie przeszyło żeby wziąć auto rodzicom jak nie miałam prawa jazdy, a już wsiąść do auta z kimś, kto ma 3 promile alkoholu ! Przecież on się pewnie ledwo na nogach trzymał. Ogromna tragedia, ale miejmy nadzieje, że może resztę młodzieży i nie tylko uświadomi jakie są skutki jezdzeniu po alkoholu.
ale przecież nikt 13 latak nie przywiąże do łóżka, jak nie wróci o wyznaczonej porze to co mają zrobić?

jak to co zrobić jak 13 latek nie przyjdzie o wyznaczonej porze , a no spisujesz z takim kontrakt jakie ma obowiazki , przywileje i jakie czekaja go kary za nie przestrzeganie kontraktu . i jak złamie zasady to konsekwentnie przestrzegamy kar zapisanych w tym kontrakcie . nie zapominajmy ze odpowiedzialność za czyny tego 13-latka poniosą rodzice . dziecko wychowuje się od małego a nie jak zaczyna dorastać. straszne jest to że kobiety przed porodem i w trakcie obchodzą się ze sobą jak z jajem , bo boli , bo ściany nie takie, potem jak dziecko małe to wybieramy opiekunki i też musi być najlepsza bo wiadomo oddajemy nasz największy skarb , potem przychodzi czas przedszkola i tu już większość rodziców przerzuca odpowiedzialność za wychowanie na panie , potem szkoła i tu jazda po bandzie bo tu 98% rodziców przerzuca tą odpowiedzialność.
zapodałam filmik drastyczny ale działający na wyobraźnię .


no ok ale chodzi mi o konkretną sytuację dziecko nie wróciło więc co mają zrobić w danej chwili? teraz to już nic bo dzieciak nie żyje

Cytat
samotnaola
Cytat
agata74
Cytat
samotnaola
Cytat
rudaa88
Fakt, kiedyś młodzież może i bawiła się w inny sposób, co innego w głowie mięli, ale niestety stało się to co się stało i to że nikt nie miał prawa jazdy to też nie jest powód, bo równie dobrze mając prawo jazdy może do takiego wypadku dojść. A kierowca już karę i tak będzie miał - kierował autem i przeżył.
bawili się tak samo tylko tv aż tak bardzo nie interesowało się tym, poza tym nie każda taka zabawa kończy sie tragedią więc wszystko zostawało między uczestnikami
Cytat
mrhoney
Nie wiem czy widziałyście wypowiedzi ludzi, młodzieży o tym wypadku, ale jeden chłopak wyraził się jasno, że chłopak, który prowadził samochód nie robił tego po raz pierwszy w stanie upojenia ! Więc moje pytanie: GDZIE SĄ RODZICE TEGO CHŁOPAKA? Ja rozumiem, że raz może zdarzyć się coś takiego, że chłopak wezmie kluczyki, auto i rodzice nawet nie sa tego świadomi, ale jeżeli juz się coś takiego zdarzyło, że 16-letni chłopak bierze auto i nie ma go całą noc to do jasnej cholery co to są za rodzice ?! To samo z 13-latkami! TO JESZCZE DZIECKO PRZECIEŻ I O 21-22 POWINNO BYĆ W DOMU!
I żadne gadanie typu, ze młodzi i głupi tego nie wytłumaczy jak dla mnie. Też byłam młoda i głupia, a nigdy mi nawet przez głowę nie przeszyło żeby wziąć auto rodzicom jak nie miałam prawa jazdy, a już wsiąść do auta z kimś, kto ma 3 promile alkoholu ! Przecież on się pewnie ledwo na nogach trzymał. Ogromna tragedia, ale miejmy nadzieje, że może resztę młodzieży i nie tylko uświadomi jakie są skutki jezdzeniu po alkoholu.
ale przecież nikt 13 latak nie przywiąże do łóżka, jak nie wróci o wyznaczonej porze to co mają zrobić?

jak to co zrobić jak 13 latek nie przyjdzie o wyznaczonej porze , a no spisujesz z takim kontrakt jakie ma obowiazki , przywileje i jakie czekaja go kary za nie przestrzeganie kontraktu . i jak złamie zasady to konsekwentnie przestrzegamy kar zapisanych w tym kontrakcie . nie zapominajmy ze odpowiedzialność za czyny tego 13-latka poniosą rodzice . dziecko wychowuje się od małego a nie jak zaczyna dorastać. straszne jest to że kobiety przed porodem i w trakcie obchodzą się ze sobą jak z jajem , bo boli , bo ściany nie takie, potem jak dziecko małe to wybieramy opiekunki i też musi być najlepsza bo wiadomo oddajemy nasz największy skarb , potem przychodzi czas przedszkola i tu już większość rodziców przerzuca odpowiedzialność za wychowanie na panie , potem szkoła i tu jazda po bandzie bo tu 98% rodziców przerzuca tą odpowiedzialność.
zapodałam filmik drastyczny ale działający na wyobraźnię .


no ok ale chodzi mi o konkretną sytuację dziecko nie wróciło więc co mają zrobić w danej chwili? teraz to już nic bo dzieciak nie żyje

A ja podejrzewam, ze to nie był pierwszy raz ze względu na to, że chłopak, który wypowiadał się przed kamerami powiedział, że to nie pierwszy raz kiedy tak wszyscy się "wozili". Nie widze powodu dla, którego miałby kłamać. Zresztą dziecko(tak, 13 latek to dziecko), które miałoby wpajane, że nie wolno itp i wracałoby do domu zawsze o porze mu wyznaczonej nagle, ze tak powiem z dupy nie pójdzie sobie na dyskoteke i nie będzie wracać z pijanym kolegą nad ranem do domu. Gdyby mojego 13-letniego dziecka do np. 24 w nocy nie było w domu to zaczęłabym go szukać.

a co to tego pierwszego. To kazdy z rodzicow twierdzi, ze to nie jego auto, to ciekawe skad te dzieciaki je wziely ;)

Cytat
mrhoney
Cytat
samotnaola
Cytat
agata74
Cytat
samotnaola
Cytat
rudaa88
Fakt, kiedyś młodzież może i bawiła się w inny sposób, co innego w głowie mięli, ale niestety stało się to co się stało i to że nikt nie miał prawa jazdy to też nie jest powód, bo równie dobrze mając prawo jazdy może do takiego wypadku dojść. A kierowca już karę i tak będzie miał - kierował autem i przeżył.
bawili się tak samo tylko tv aż tak bardzo nie interesowało się tym, poza tym nie każda taka zabawa kończy sie tragedią więc wszystko zostawało między uczestnikami
Cytat
mrhoney
Nie wiem czy widziałyście wypowiedzi ludzi, młodzieży o tym wypadku, ale jeden chłopak wyraził się jasno, że chłopak, który prowadził samochód nie robił tego po raz pierwszy w stanie upojenia ! Więc moje pytanie: GDZIE SĄ RODZICE TEGO CHŁOPAKA? Ja rozumiem, że raz może zdarzyć się coś takiego, że chłopak wezmie kluczyki, auto i rodzice nawet nie sa tego świadomi, ale jeżeli juz się coś takiego zdarzyło, że 16-letni chłopak bierze auto i nie ma go całą noc to do jasnej cholery co to są za rodzice ?! To samo z 13-latkami! TO JESZCZE DZIECKO PRZECIEŻ I O 21-22 POWINNO BYĆ W DOMU!
I żadne gadanie typu, ze młodzi i głupi tego nie wytłumaczy jak dla mnie. Też byłam młoda i głupia, a nigdy mi nawet przez głowę nie przeszyło żeby wziąć auto rodzicom jak nie miałam prawa jazdy, a już wsiąść do auta z kimś, kto ma 3 promile alkoholu ! Przecież on się pewnie ledwo na nogach trzymał. Ogromna tragedia, ale miejmy nadzieje, że może resztę młodzieży i nie tylko uświadomi jakie są skutki jezdzeniu po alkoholu.
ale przecież nikt 13 latak nie przywiąże do łóżka, jak nie wróci o wyznaczonej porze to co mają zrobić?

jak to co zrobić jak 13 latek nie przyjdzie o wyznaczonej porze , a no spisujesz z takim kontrakt jakie ma obowiazki , przywileje i jakie czekaja go kary za nie przestrzeganie kontraktu . i jak złamie zasady to konsekwentnie przestrzegamy kar zapisanych w tym kontrakcie . nie zapominajmy ze odpowiedzialność za czyny tego 13-latka poniosą rodzice . dziecko wychowuje się od małego a nie jak zaczyna dorastać. straszne jest to że kobiety przed porodem i w trakcie obchodzą się ze sobą jak z jajem , bo boli , bo ściany nie takie, potem jak dziecko małe to wybieramy opiekunki i też musi być najlepsza bo wiadomo oddajemy nasz największy skarb , potem przychodzi czas przedszkola i tu już większość rodziców przerzuca odpowiedzialność za wychowanie na panie , potem szkoła i tu jazda po bandzie bo tu 98% rodziców przerzuca tą odpowiedzialność.
zapodałam filmik drastyczny ale działający na wyobraźnię .


no ok ale chodzi mi o konkretną sytuację dziecko nie wróciło więc co mają zrobić w danej chwili? teraz to już nic bo dzieciak nie żyje

A ja podejrzewam, ze to nie był pierwszy raz ze względu na to, że chłopak, który wypowiadał się przed kamerami powiedział, że to nie pierwszy raz kiedy tak wszyscy się "wozili". Nie widze powodu dla, którego miałby kłamać. Zresztą dziecko(tak, 13 latek to dziecko), które miałoby wpajane, że nie wolno itp i wracałoby do domu zawsze o porze mu wyznaczonej nagle, ze tak powiem z dupy nie pójdzie sobie na dyskoteke i nie będzie wracać z pijanym kolegą nad ranem do domu. Gdyby mojego 13-letniego dziecka do np. 24 w nocy nie było w domu to zaczęłabym go szukać.
to się zdziwisz dzieci z tzw "dobrych domów" gdzie mają wszystko tłumaczone też tak robią, po prostu chce spróbować, nie każde ale takie przypadki są

bosz jakie do durne teraz te dzieci Oo

dziewczyny, ja uważam się za dobrze wychowaną osobę, zawsze umiałam wybierać dobre drogi, nie paliłam, nie upijałam się. A na studiach o ile pić nadal nie piłam, zaczęłam palić (dorosły niby człowiek a zaczął palić !!), a pewnego razu po sylwestrze odwoziłam wszystkich do akademików przez pół Krakowa, twierdząc, że jestem trzeźwa (w co szczerze wątpię). Dodam, że nawet prawa jazdy nie miałam. Jeździłam przez 2,5h 1 stycznia nad ranem. Masakra.

Nic się nie stało (całe szczęście), nauczkę miałam, bo jak położyłam się o 7 rano do wanny to poczułam, że trzeźwieję. Nigdy więcej tego błędu nie popełnię.

Oni jednak szansy już nie mieli.
Niestety.

Cytat
_Bianka_
bosz jakie do durne teraz te dzieci Oo
Kiedyś też tak było (ponad 30lat temu), tylko o tym w mediach się nie mówiło, bo media się tym nie interesowały. Zresztą była tylko telewizja państwowa (1 i 2pr) oraz radio (również państwowe). Zresztą kiedyś raczej dzieciaki rozbijały się na motorach (WSK) bo samochód mało kto miał.

Cytat
wikijaja
Cytat
_Bianka_
bosz jakie do durne teraz te dzieci Oo
Kiedyś też tak było (ponad 30lat temu), tylko o tym w mediach się nie mówiło, bo media się tym nie interesowały. Zresztą była tylko telewizja państwowa (1 i 2pr) oraz radio (również państwowe). Zresztą kiedyś raczej dzieciaki rozbijały się na motorach (WSK) bo samochód mało kto miał.
mało kto miał samochód, z resztą takie rzeczy były i będą tylko że jak nie kończy się tragedią to zawsze to zostaje między uczestnikami zabawy. Skoro ten kolega który się wypowiadał w tv wiedział o tym że takie sytuacje miały miejsce wcześniej to czemu nikogo nie powiadomił? każdy po tragedii zgrywa bohatera

13-16 lat po nocy uchlewają się na ognisku, kradną kluczyki i po pijaku w 9 osob wsiadają do auta... jak dla mnie to jest selekcja naturalna. Wykazali się czystą głupotą. Oczywiście przykro mi, że zapłacili za to życiem, szkoda mi szczególnie ich rodziców bo pewnie jest im ciężko(choc ich wina tez tu jest). Ale w życiu trzeba używać mózgu zanim się coś zrobi, bo dla mnie jest niepojęty sam pomysł upicia się w wieku lat 13stu.

Rozumiem młodość musi się wyszaleć i różne pomysły przychodzą do głowy ale bez przesady trzeba mieć trochę oleju w głowie. Osoby w wieku 15-16 lat uważają się za dorosłe bo palą papierosy, piła dużą alkoholu, dużą imprezują i uprawiają seks i głośno o tym mówią ze szczegółami, ale jak przyjdzie pomóc rodzicom to przecież szlachta nie pracuję. Współczuję rodzinom ofiar, jestem ciekawa jak kierowca czuję się z tą świadomością że z własnej nie potrzebnej głupoty doprowadził się do śmierci 7 osób.
Jeśli chodzi o upilnowanie to nie zawszę się da, ale dziecko w wieku 13 lat które siedzi do później nocy pijane i wraca kiedy chcę to przesada.

Z racji swojego wybuchowego charakteru pozostawię to bez komentarza...

Głupoty upilnować się nie da. I idiotów nie można tłumaczyć młodością, bo jeżeli ktoś z własnej woli, wsiada do auta z pijaną prowadzącą osobą, to śmierci podaje rękę, a od szczęścia tylko zależy, czy śmierć rękę uściśnie czy nie. W tym wypadku nie było szczęścia, rozumu, niczego- dlatego nie żal mi ich w żaden sposób. Sami na siebie ściągnęli ryzyko, sami zadecydowali, sami bili tacy dorośli.

Chciałam tylko rzec, że na wioskach takie sytuacje są nagminnie spotykane. Dzieci jeżdżą samochodami od najmłodszych lat, a w wieku nastoletnim często pod wpływem alkoholu. Wystarczy jechać na jakąkolwiek wioskę, żeby być świadkiem np. prowadzenia traktorów przez dzieci. Może przesadziłam, że na WSZYSTKICH wioskach tak jest, ale byłam na wielu i już mnie to nie dziwi.

Także nie można mówić, że rodzice nie upilnowali, bo podejrzewam, że dla tamtych rodziców prowadzenie samochodu przez małolata, również jest codziennością.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-16 11:27 przez JolajnaLoja.

Dla mnie to jest niewyobrażalna głupota, której nic nie usprawiedliwi.
Kluczyki powinny być przed dziećmi schowane.

A o tej dziewczynie z Sanoka nie wiem co myśleć...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-18 15:01 przez corkachaosu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bukiet ślubny