Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

Prostownica tytanowa

55 minut temu

transport i spedycja

godzinę temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

01 wrz 2009 - 09:23:53

Ja mam dwójkę i doświadczenia z nocnikiem takie : jeśli będziecie dziecko za wcześnie zmuszać - potem będzie się opierać przed korzystaniem z niego. Wszyscy mówią, ze optymalny czas na próby nadchodzi w okolicy drugiego roku życia. Wtedy dziecko dopiero fizjologicznie jest w stanie kontrolować mięśnie odpowiedzialne za sikanie. Jedne dzieci mogą już sikać mając 20 miesięcy, inne 24. Ale jak obserwuję dzieci koleżanek i w rodzinie sadzane na nocnik odkąd umiały siedzieć ( i te dumne mamy,;)) to okazuje się, że wcale nie pożegnały się z pielucha wcześniej niż mając ponad dwa lata! Więc kochane mamy! Bez stresu. Spróbujcie krótko przed ukończeniem 2 roku życia. Jeśli dziecko protestuje, przerwijcie na tydzień, dwa. Potem ponowna, nie nachalna propozycja. Najlepiej w formie zabawy. Wtedy dziecko w ciągu tygodnia dwóch umie już sikać na nocnik. Jeśli się zrazi czas się wydłuża. A sprzyja temu bunt dwulatka :-)

Acha - mam dwójkę 4,5 i dwulatka. U nas to podziałało tak jak zaplanowałam :-)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 00:41 przez moderator.

Czas na nocnikowanie

01 wrz 2009 - 11:27:00

Cytat
Eduarda
Ja mam dwójkę i doświadczenia z nocnikiem takie : jeśli będziecie dziecko za wcześnie zmuszać - potem będzie się opierać przed korzystaniem z niego. Wszyscy mówią, ze optymalny czas na próby nadchodzi w okolicy drugiego roku życia. Wtedy dziecko dopiero fizjologicznie jest w stanie kontrolować mięśnie odpowiedzialne za sikanie. Jedne dzieci mogą już sikać mając 20 miesięcy, inne 24. Ale jak obserwuję dzieci koleżanek i w rodzinie sadzane na nocnik odkąd umiały siedzieć ( i te dumne mamy,;)) to okazuje się, że wcale nie pożegnały się z pielucha wcześniej niż mając ponad dwa lata! Więc kochane mamy! Bez stresu. Spróbujcie krótko przed ukończeniem 2 roku życia. Jeśli dziecko protestuje, przerwijcie na tydzień, dwa. Potem ponowna, nie nachalna propozycja. Najlepiej w formie zabawy. Wtedy dziecko w ciągu tygodnia dwóch umie już sikać na nocnik. Jeśli się zrazi czas się wydłuża. A sprzyja temu bunt dwulatka :-)
Mimo wszystko bliższa mi jest "naturalna higiena niemowląt", ale każdy ma swoje sposoby, bo sprawa jest trudna.Ja wolę jak dziecko robi kupkę do nocniczka niż jak chodzi z nią aż się zorientuję, że zrobiło. Podobnie z siusiu-raczej nie jest przyjemnie chodzić z czymś mokrym przy pupie (nawet jeśli stosujemy najbardziej chłonne pieluszki to jednak jest to siusiu).Poza tym nie zmuszam do korzystania z nocnika, tylko umożliwiam skorzystanie z niego wtedy kiedy dziecko ma potrzebę.No jest to trudne i na początku czasochłonne, ale po ok 2 tygodniach rodzice podświadomie wiedzą kiedy podać nocniczek. Oczywiście awarie się zdarzają, bo wiadomo, że człowiek nie jest przewidywalny do końca.

Czas na nocnikowanie

01 wrz 2009 - 11:51:42

Cytat
kaplenz

Mimo wszystko bliższa mi jest "naturalna higiena niemowląt", ale każdy ma swoje sposoby, bo sprawa jest trudna.Ja wolę jak dziecko robi kupkę do nocniczka niż jak chodzi z nią aż się zorientuję, że zrobiło. Podobnie z siusiu-raczej nie jest przyjemnie chodzić z czymś mokrym przy pupie (nawet jeśli stosujemy najbardziej chłonne pieluszki to jednak jest to siusiu).Poza tym nie zmuszam do korzystania z nocnika, tylko umożliwiam skorzystanie z niego wtedy kiedy dziecko ma potrzebę.No jest to trudne i na początku czasochłonne, ale po ok 2 tygodniach rodzice podświadomie wiedzą kiedy podać nocniczek. Oczywiście awarie się zdarzają, bo wiadomo, że człowiek nie jest przewidywalny do końca.

Może jestem leniwa, ale nie wyobrażam sobie cały dzień "umożliwiać" sikania mojemu dziecku :) Mój syn dużo pije i sika co ok 20 minut, robi dzięki temu piciu ok 3 kupy dziennie. Nie wyobrażam sobie co 20 minut sadzać go na nocnik :-) Tym bardziej, że mam takiego oportunistę, że niczego nie zrobi jeśli mu proponuję. (spanie i sikanie i parę innych czynności) Idzie spać sam, sam je odkąd skończył rok i sam zaczął sikać na nocnik :-) No i nie siedział na nocniku dłużej niż 15 sekund. Zabawki nie pomogły. Więc kazde dziecko inne i metody także :-)

Czas na nocnikowanie

01 wrz 2009 - 13:00:12

Cytat
Maksymia
mój Nikoś ma 1 i 7 mies.i jak sadzam go na nocniczek to może siedziec na nim pół godzinki a i tak nic w niego nie zrobi....zejdzie z nocnika i za chwilke dokładnie robi w pampersa....RĘCE JUŻ OPADAJĄ
dokładnie tak samo mam

Czas na nocnikowanie

17 wrz 2009 - 16:43:20

mój problem jest taki, że jak pytam mojego 19 miesięcznego synka czy chce siusiu to odpowiada że nie - na wszystkie pytania obecnie tak odpowiada. Siedzieć na nocniku też nie chce, czasem siada podczas zabawy.

zweryfikowana
Posty: 213
Ostrzeżenia: 1/5

Czas na nocnikowanie

18 paź 2009 - 21:36:04

Dziewczyny, tak jak w temacie, kiedy zaczęłyście pierwsze treningi czystości?
jak to było z waszymi dziećmi

Mój Franio ma rok i wszyscy dookoła mnie cisną, żeby zacząć z nocnikiem, ale ja jestem zdecydowanie przeciwna

jak top było z Wami?

Czas na nocnikowanie

18 paź 2009 - 21:42:35

Julka 23 kończy 2 latka na bez pieluszki jest już od miesiąca, tez kazdy mi mówił ze już powinna ja uważam, ze każde dziecko ma na to swoj czas! i wie kiedy on ma nadejsc . Ja już myślałam ze nie dam rady jej nauczyć i dałam spokój a ona właśnie wtedy sama zdecydowała ze nie chce już pampersa:)nie ma co zmuszać i nalegać bo tylko można zniechęcić.

Czas na nocnikowanie

18 paź 2009 - 21:47:12

uwazam ze nie ma sensu uczyc wczesniej niz dziecko skonczy 2 latka, bo nawet jesli sie zalatwi, zrobi siusiu to bedzie przypadek a nie swiadomy czyn. dziecko ponizej 2 roku zycia nie jest jeszcze w stanie kontrolowac zwieraczy, czesto "popuszcza" nawet niewielka ilosc. Wszyscy cie cisna bo kiedys sadzalo sie dziecko na nocnik jak tylko umialo siadac, ale nie sluchaj sie ich, masz racje twoj smyk nie jest jeszcze gotowy na nauke nocnikowania. Poza tym najlepsze jest lato na pierwsze proby z nocnikiem, mozna wtedy spokojnie zalozyc majteczki i nie martwic sie ze jak sie posiusia to sie zaziebi.

Czas na nocnikowanie

18 paź 2009 - 21:47:31

Według lekarzy dziecko w 18 miesiącu życia umie trzymać zwieracze czyli reaguje na siku czy kupkę wcześniej nie ma co ćwiczyć.
Niestety moja Jula nauczyła się sikać teraz w lato :/ czyli miała 3,5 roku wszelakie próby kończyły się fiaskiem w ciąży chciałam uczyć ale miałam zakaz nerwów więc odłożyłam to po porodzie znowu nic doszły problemy z synem.Moja mama wzięła Julkę do siebie jak byłam z Wojtusiem w Szpitalu i wtedy bez gadania w ten sam dzień ją nauczyła i chyba tylko z 4razy się zsikała.
Właśnie kończymy nocne pieluchowanie mała reaguje na siku w nocy staje woła albo wogóle się nie budzi.Korzysta z nocnika i nakładki na sedes.
Moja pediatra mówi,że dzieci niektóre są leniwe jak moja Jula będzie problem jak będzie sikała w wieku 5 lat a tak ma czas i przyszedł czas że się nauczyła

I przede wszystkim nie ma co patrzeć na inne mamy każde dziecko rozwija się w swym tempie nie ma co poganiać to nie maraton! A że rodzinka gada to niech sobie gadają to TWOJE dziecko i TWOJA sprawa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 00:44 przez moderator.

Czas na nocnikowanie

18 paź 2009 - 22:05:50

Moja coreczka ma 13miesiecy na nocnik sadzam ja tylko rano jak wiem ze ma zrobic kupke poniewaz mam pewnosc ze zrobi ja cala a nie tak jak do pampersa "na raty" bo jej niewygodnie:)
Na prawdziwa nauke korzystania z nocnika mysle ze wybiore lato :)
Pozdrawiam

Czas na nocnikowanie

19 paź 2009 - 01:17:10

Super też tak spróbuję

Czas na nocnikowanie

19 paź 2009 - 10:11:44

Cytat
moskit30
Moja coreczka ma 13miesiecy na nocnik sadzam ja tylko rano jak wiem ze ma zrobic kupke poniewaz mam pewnosc ze zrobi ja cala a nie tak jak do pampersa "na raty" bo jej niewygodnie:)
Na prawdziwa nauke korzystania z nocnika mysle ze wybiore lato :)
Pozdrawiam

Mój synek skończył rok i 4 miesiące. Również sadzam Go rano na nocniczek,bo wiem,że po śniadanku na pewno zrobi kupkę. Jednak tak jak dziewczyny wyżej uważam,że to jeszcze za wcześnie na walkę z odzwyczajaniem od pieluszki. My zaczynamy prawdziwe "nocnikowanie" na wiosnę ;-)

Czas na nocnikowanie

19 paź 2009 - 10:13:16

ja zaczynałam jak córka miała rok, ale to bez sensu, nauczyła się wołać jak miała 2 latka i 3 miesiące

Czas na nocnikowanie

19 paź 2009 - 10:26:03

moja córeczka od 7 miesiąca sadzane jest kiedy zaczyna robić kupę bo wiem kiedy zaczyna robić natomiast jak zmieniam jej pampersa też ja sadzam i zawsze zrobi siku

Czas na nocnikowanie

19 paź 2009 - 13:25:33

moja córeczka będzie kończyć 19mies i bardzo chętnie siada na nocniczek.Siada od 16mies nawet jeśli nie chce sisu ani kupki-wcale jej nie zmuszam (czasama przynosi sobie nocniczek i siada),po części jest to dla niej zabawa i sprawia jej to wiele radości(kiedy zrobi siusiu nocniczek gra) Przez cały dzięń stara się załatwiać swoje potrzeby na nocniczek lub sedes z nakładką a w nocy jeszcze w pampersa.
Moim zdaniem na każde dziecko przyjdzie pora,samo da nam o tym znać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NAJLEPSZY KREM POD OCZY???