Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słyszałyście co to jest Spirulina? natknęłam się niedawno na artykuł na ten temat. Według autora spirulina zawiera w sobie tak dużo cudownie działających składników, że nie jestem w stanie wszystkich wymienić. Na pewno ma działać na niedoczynność tarczycy, odchudzanie, a przede wszystkim oczyszczać organizm z toksyn i innych śmieci, które wchłaniamy. Co ciekawe ponoć zawiera ponad 2000 razy więcej żelaza niż szpinak, mnóstwo białka, betakarotenu itd.

Wygląda na to że spirulina to cudowny wodorost i lek na całe zło, tylko czy to prawda? czy ktoś stosował i widział jakiekolwiek efekty? jaka jest cena? Nie chcę kupować od przedstawicieli dziwnych firm, może spirulina jest dostępna pod jakąs inną nazwą itp np w aptece?)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

pierwszy raz słyszę ale chętnie spróbuję jeśli choć część tych super opinii się potwierdzi :)

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Warto spróbować. Jeden z nielicznych suplementów, które warto przyjmować.
Sporo informacji i porad jest na <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 11:15 przez moderator.

mam spirulinę w kapsułkach
ale należy suplementować z głową i zgodnie z tym co pisze na opakowaniu.
Bowiem Spriulina to nie tylko dobroczynne właściwości ma też ciemną stroną mocy ;)

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 2/5

hej, poradzcie mi odnosnie suplementow <moderacja-spam> juz nie wiem co robic. jak ktos moze mi napisac czy to prawda to bede wdzieczna!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 11:16 przez moderator.

Spirulina nazywana bywa zielonym mięsem z powodu niespotykanie dużej zawartości wysokowartościowego białka. Jego udział jest blisko trzykrotnie większy od zawartości białka w mięsie. Zawiera 18 aminokwasów, w tym 8 niezbędnych, z których zbudowane są białka. Jest to najwyższa koncentracja, jaką można znaleźć w żywności. Nie są one tylko materiałem budulcowym mięśni, ale także przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, m.in. wyrównują poziom cukru we krwi, przyśpieszają rekonwalescencję. Ta niezwykła alga zawiera łatwo przyswajalne żelazo (ma go znacznie więcej niż mięso), magnez, potas, witaminy, makro- i mikroelementy. Dzięki obecności pigmentów – zielonego chlorofilu i niebieskiej fikocyjaniny – działa antyoksydacyjnie oraz przeciwzapalnie i antyalergicznie. Normalizuje przemianę jodu w organizmie, przez co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

niezweryfikowana
Posty: 123
Ostrzeżenia: 6/5

Słyszałam o spirulinie same pochlebne opinie. Jest podobno świetnym antyoksydantem, ma w swoim składzie algi.

lekiem na cale zło to na bank nie jest ale jest wiele roslin w naszym otoczeniu jakie matka natura stworzyła o własciwosciach bardzo pozytywnych dla naszych organizmów i ja uwazam ze to lepsze niz faszerowanie sie chemicznymi suplementami w postaci tabletek czy innych proszków. Koncernom farmaceutycznym zalezy by zniszczyc ziołolecznictwo bo oni z tego maja kokosy, w uni weszła juz dyrektywa o zakazie ziołolecznictwa, co dla mnie jest nie do pomyślenia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

Ja używałam spiruliny zazwyczaj do koktajli, bo jednak jej zapach nie jest fajny:) powiem tak, przy dłuższym stosowaniu zdecdyowanie wspomaga odchudzanie, świetnie działa na jelitka i oczyszcza organizm, znacznie też poprawiły mi się wyniki. Na pewno nie była to zasługa samych alg, ale odczułam bardzo wiele dobrego po spożywaniu jej, więc mogę ją śmiało polecić:) Na pewno daje więcej dobrego niż te całe "suplementy" z reklam.

Znam to cudo :) mój facet cierpi na nerwice serca, szybko sie denerwuje i skacze mu ciśnienie. Zaczął brać spiruline w tabletkach po 5 dziennie. Od tego czasu bardzo sie zmienił stan jego zdrowia. Jest spokojniejszy a do tego skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Spirulina nie jest droga a bardzo pomaga w rożnych problemach zdrowotnych, polecam brac nawet jako "witaminke" ;)

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Co do właściwości spirulina to jak najbardziej warto brać. Natomiast trzeba zwracać uwagę na to co i gdzie się kupuje. Ponieważ jest spirulina ostatnio trendy to i na rynku jest jej pełno. A gdzie zbyt tam i konkurencja - nie zawsze uczciwa, kosztem konsumenta. Widziałam już spirulinę z wypełniaczami - nie była pięknie ciemna zielona, tylko w białe plamy ;/
Warto się przyjrzeć spirulinie hawajskiej, febico albo z natury vitalis.

Też słyszałam o spirulinie same dobre opinie, coś pewnie w nich jest. Ja osobiście do wszystkich suplementów podchodzę tak samo i każdy DOBRY dietetyk czy farmaceuta się ze mną zgodzi: dobrze odżywiający się człowiek nie potrzebuje żadnych suplementów :) Może z wyjątkiem wit.D3, na której niedobór cierpimy i oczywiście nie mówię tu o kobietach w ciąży, które potrzebują co nieco "łyknąć". Wszystkie magnezy, preparaty na wątrobę, witaminki C wciskane nam są tylko po to żeby na nas zarobić. Ze spiruliną jest tak samo a przynajmenij taka jest moja opinia. Coraz więcej preparatów się pojawia, coraz więcej firm ją wypuszcza i z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami o udowodnionych właściwościach (niepopartych badaniami klinicznymi oczywiście). Nie mówię, że jest spirulina jest zła, trzeba się tylko zastanowić czy nam potrzebna.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Cóż, u mnie się przydaje, bo mam problemy z nadciśnieniem. Dlatego wolę brać niż nie brać ;) Oczywiście oprócz tego odżywiam się zdrowo, owoce, warzywa, ale praktycznie unikam mięsa z wielu powodów, więc spirulina pomaga mi trochę nadgonić żelazo, białko itp. Biorę w tabletkach spirulinę znalezioną w sklepie sklepswanson, ta firma generalnie słynna jest ze swoich suplementów, posiada certyfikaty, więc nie bałam się o siebie ;) Oczywiście nie przesadzam z tabletkami, biorę dokładnie tyle, ile jest zalecane. I czuję się lepiej, więc myślę, że osoby w podobnej sytuacji jak moja powinny spróbować.

a są jakieś ograniczenia, przeciwwskazania?

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 4/5

moim zdaniem kit

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gorąca Prośba - Ankieta do pracy magisterskiej