Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Słodycze reklamowe

17 minut temu

produkty dla dziecka

21 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
kaasiuniaa27
Witajcie nie byłam dziś u swojego pediatry bo miałam wizytę u neurologa i się nie wyrobiłam ale jutro idę i po wizycie zdam wam całą relację pozdrawiam:)
Ok,ja czekam. Tylko same zobaczcie jak to jest...my mamy jestesmy w głupiej sytuacji bo jedni mówią aby naciągać inni by nie ruszać i tylko skąd taki zwykły człowiek ma wiedzieć co w koncu robic,co bedzie lepsze.. ale to chyba jeden taki nie wiadomy(nie pewny) temat jeśli chodzi o chłopców.. Naprawde juz nie wiem,chyba jedynie zostaje samemu podjąc decyzję i liczyc sie z jej konsekwencjami..:(

napletek trzeba probowac sciagac ok roku
i trzeba to robic poniewaz przez ten brud ktory sie tam dostaje dzieci maja czeste infekcje drog moczowych .
moj mały mial roczek jak go nacieli i to nie pod narkozą tylko dostał masc znieczulajaca i w przychodni u chirurga przeprowadzony byl zabieg ktory trwał 2 min :) .Mały musial miec naciete bo słabo mu schodził napletek a mial 3 razy bakterie e-coli.
1 rada jezeli dziecko ma stulejke decydujcie sie na zbaiej jak najwczesniej bo ptoem takie 6-76 latki urzadzja taki cyrk ze az wspolczuje rodzicom no i dzieciom tez bo sa kumate i wiedza co beda mieli robione :(.
Moj roczniak przeszedł to super :) tera zma 3 lata inie pamieta nai bolu alni dyskonfortu :)

No to ja Wam znów napiszę tak: Moja siostra swojemu synkowi nie ściągała napletka, ponieważ o tym nie wiedziała. No i wiadomo, doszło do zrośnięcia, mocz się zaczął zbierać,zapalenie i straszne boleści. Lekarz naciął napletek i kazał siostrze zeby dziecku regularnie ściągała napletek w ciepłej wodzie, delikatnie przy kąpieli az do całkowitego odsłonięcia żołędzia. Zaś moja ciotka nie miała zielonego pojęcia że się tak powinno robić i jej syn jakoś przechodził cały okres niemowlaka i później dziecięcy i z tego co opowiadał mając 12 lat (czyli wiek kiedy dziecko zaczyna się interesować takimi rzeczami) usłyszał od kogoś że żołądź powinien być odsłonięty i sam sobie go ściągał. Także z tego wynika ze nie każde dziecko jest skazane na chirurga... ja osobiście od czasu do czasu mojemu 18miesięcznemu synkowi naciągam i przemywam w kąpieli zeby kontrolować czy się nie zrasta lub nie zabrudza od czego potem są owe problemy.

Ciekawy temat,bo wiecie co ja nie mialam o tym zielonego pojecia ze tak trzeba:-/

Dla mnie to jest tak samo jak z podawaniem glutenu w małych dawkach od piątego miesiąca... "Nowa" szkoła mówi, żeby to robić, "stara" że nie. A my mamy być mądre i wiedzieć co robić... Mi mój pediatra powiedział że za wcześnie że dopiero kolo 10miesiąca... Tak samo z wit D3, jedni mówią dawać w kropelkach, drudzy dawac tylko jesienią i zimą a latem duuużo na słońcu... Niestety bardzo dużo jest spraw w których musimy decydować o naszych dzieciach a nie wiemy jak to faktycznie może wpłynąc na ich przyszłość... JEDNA WIELKA NIEWIADOMA!!!

Cześć! Mnie moja pediatra powiedziała, że jak skończy roczek to można zacząć i tak też zrobiłam. Teraz mój niuniu ma 2,5 roczku i naciągam mu jeden raz w tygodniu po kąpieli i wszystko jest ok. Pozdrawiam:))

Cytat
wikusimamusia
ja pytałam pediatre Antosia i on powiedział ze apsolutnie nie wolno bo można dziecku tylko zaszkodzić.poprostu nie roszac ..i ja tego nie robie mój kuzyn też jest lekazem i mi to potwierdził.Ja tego nie robie
mam w rodzinie 2 pediatrow i kazdy mowi ze trzeba lekko zsuwac... to co Ty chlopcu nie myjesz siusiaka wewnatzr? bakterie= stan zapalny-> klopoty , pomyśl.

Cytat
kochajacaMAMA
No to ja Wam znów napiszę tak: Moja siostra swojemu synkowi nie ściągała napletka, ponieważ o tym nie wiedziała. No i wiadomo, doszło do zrośnięcia, mocz się zaczął zbierać,zapalenie i straszne boleści. Lekarz naciął napletek i kazał siostrze zeby dziecku regularnie ściągała napletek w ciepłej wodzie, delikatnie przy kąpieli az do całkowitego odsłonięcia żołędzia. Zaś moja ciotka nie miała zielonego pojęcia że się tak powinno robić i jej syn jakoś przechodził cały okres niemowlaka i później dziecięcy i z tego co opowiadał mając 12 lat (czyli wiek kiedy dziecko zaczyna się interesować takimi rzeczami) usłyszał od kogoś że żołądź powinien być odsłonięty i sam sobie go ściągał. Także z tego wynika ze nie każde dziecko jest skazane na chirurga... ja osobiście od czasu do czasu mojemu 18miesięcznemu synkowi naciągam i przemywam w kąpieli zeby kontrolować czy się nie zrasta lub nie zabrudza od czego potem są owe problemy.

wlasnie! bo tu nie chodzi tylko o przyrosniecie napletka ale o stan zapalny i bakterie- kazdy musi dbac o drogi moczowe, a dziecko samo sobie nie zrobi jak jest male

Cytat
oliwierek_2007
ja słyszalam że od samego początku należy to robić



ja własnie tak robie lekarz mówił ze od pierwszych miesiecy -delikatnie oczywiscie

moj pediatra kazał od trzeciego miesiaca to robic i robiłam ale potem jakis czas zapominałam i pózniej był problem zeby wróciło do normy ale obyło sie bez zabiegu i dalej naciagam teraz mam troche roblem bo synek ma juz 3 lata i nie specjalnie to lubi broni sie jak moze wiec zawsze jest jazda przy tym ale lepsze to niz zabiegi pozd

A więc tak byłam dziś u lekarza i to co ja robiłam przy myciu czyli delikatnie odciągałam żeby dokładnie umyć to wystarczy i nie rusza się tego jeśli nic się nie dzieje a gdyby było coś nie tak tzn. sikał by na bok to wtedy się zgłaszamy z tym do lekarza nie ruszać tego jeśli nie ma takiej potrzeby bo można tylko zaszkodzić i jeśli dziecko będzie miało stulejkę mieć to jest i tak nieuniknione i nie ma na to żadnej reguły tyle się dowiedziałam pozdrawiam:)

Cytat
kaasiuniaa27
A więc tak byłam dziś u lekarza i to co ja robiłam przy myciu czyli delikatnie odciągałam żeby dokładnie umyć to wystarczy i nie rusza się tego jeśli nic się nie dzieje a gdyby było coś nie tak tzn. sikał by na bok to wtedy się zgłaszamy z tym do lekarza nie ruszać tego jeśli nie ma takiej potrzeby bo można tylko zaszkodzić i jeśli dziecko będzie miało stulejkę mieć to jest i tak nieuniknione i nie ma na to żadnej reguły tyle się dowiedziałam pozdrawiam:)

Dzięki za informację:)

ja sobie nie wyobrazma nie myc dziecku siusika od wewnatrz ze tak powiem przeciez zawsze przy kapieli trzeba odsuwac umyc i zasunąc i robi sie to od mniej wiecej roczku bo przeciez tam najewiecej nbakterii sie zbiera.

A co do kuzyna lekarza od wikusimamusia
to jestem ciekawa czy on tez sobie raz w tyg myje pod skóra ze tak powiem ;/ jak tak to wspolczuje

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 1/5

mam problem :(
moj synek ma 21 miesiecy,nie wiem czy sciagac mu juz napletek i kiedy i wogole ile razy
inni mowia ze trzeba a inni,ze nie...
jestem mloda mama i prosze o pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 22:54 przez hootie4.

Ja ściągałam synkowi od początku, codziennie, ale zgodnie z zaleceniem lekarki bardzo delikatnie i powoli :)
Po dłuższym czasie ściągało się już bardzo ładnie.
Nie było problemów.
Tylko raz dostał jakiejś infekcji i wtedy nie można ruszać, aż do wyleczenia.
Skórka mu wtedy spękała i nie dało się nic otworzyć, więc nie ruszałam.
Czasem po dłuższym czasie może stać się tak, że zacznie zarastać, a wtedy polecam smarowanie kilka razy dziennie oliwką.
Po jakimś czasie skórka stanie się sprężysta i łatwiej będzie otworzyć :)
I to bez zbędnego bólu :)

Ale mam za to inne pytanie:
DO KIEDY należy ściągać ?
Bo tego normalnie nie wiem :(

A przecież nie będę tego robić już dużemu chłopakowi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-26 23:41 przez tanessa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciemieniucha