Obecnie rozmawiamy o:

podgrzewacz do wosku

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

08 wrz 2016 - 14:28:06

Zakochałam się w zapachu lancome la vie est belle. Miłośc od 1 ,,powąchania'' tylko teraz szukam opinii o tym zapachu: jak długo się utrzymuje? warto go zakupić?
a może polecacie jakieś zapachy podobne do tego lancome? z tego co pamiętam to były między innymi nuty zapachowe jaśminu, gruszki, paczuli, vanilii

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

08 wrz 2016 - 15:09:26

mam i polecam, zapach utrzymuje się bardzo długo :)

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

08 wrz 2016 - 15:20:48

no ale one tanie nie są

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

08 wrz 2016 - 15:33:37

Ja kiedyś go miałam, ale nie byłam zadowolona :( miałam wrażenie, że w ogóle go na mnie nie czuć, nie utrzywywał się długo

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

18 kwi 2017 - 22:07:32

Może po prostu był podróbką... Ehhh... Dużo tego badziewia na rynku :/
Oryginał zawsze się utrzymuje, są sposoby na rozpoznanie podróbki. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do rozmowy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-18 22:09 przez Pablito82.

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

18 kwi 2017 - 22:10:19

Ja mam oryginalny i utrzymuje się bardzo bardzo długo
Nie wiem jak podróbki, ale chyba identyczny nigdy nie będzie i jakoś tez pewnie średnia

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

18 kwi 2017 - 22:37:27

Z tą jakością podróbek to istna loteria, można kupić takie co wręcz śmierdzą alkoholem ale za to trzymają, albo kupić takie co jakoś pachną podobnie tyle że po 30 minutach nic nie czuć :/ Niestety, praktycznie jakieś 85% (+/-) perfum na jednym dużym portalu to podróbki, co ciekawe... Nawet paragon się dostaje :o

Cytat
joanna1909
Ja mam oryginalny i utrzymuje się bardzo bardzo długo
Nie wiem jak podróbki, ale chyba identyczny nigdy nie będzie i jakoś tez pewnie średnia

Powiem Ci, że jak widzę, co ludzi kupują to aż mnie ciarki biorą...
Ogólnie z perfumami to trzeba zwrócić uwagę na szczegóły. Z Lancome np. jest wygrawerowany napis na korku od góry. Rurka nie może być za gruba ani za długa. Co ciekawe... Spróbuj potrząsnąć perfumą, pojawiają się bąbelki w flakonie, jeżeli znikną po 5 sekundach to od razu wiesz że podróbka. Bąbelki powinny znikać około 10-20 sekund (chodzi o gęstość płynu).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-18 22:43 przez Pablito82.

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 07:59:55

Cytat
Pablito82
Z tą jakością podróbek to istna loteria, można kupić takie co wręcz śmierdzą alkoholem ale za to trzymają, albo kupić takie co jakoś pachną podobnie tyle że po 30 minutach nic nie czuć :/ Niestety, praktycznie jakieś 85% (+/-) perfum na jednym dużym portalu to podróbki, co ciekawe... Nawet paragon się dostaje :o

Cytat
joanna1909
Ja mam oryginalny i utrzymuje się bardzo bardzo długo
Nie wiem jak podróbki, ale chyba identyczny nigdy nie będzie i jakoś tez pewnie średnia

Powiem Ci, że jak widzę, co ludzi kupują to aż mnie ciarki biorą...
Ogólnie z perfumami to trzeba zwrócić uwagę na szczegóły. Z Lancome np. jest wygrawerowany napis na korku od góry. Rurka nie może być za gruba ani za długa. Co ciekawe... Spróbuj potrząsnąć perfumą, pojawiają się bąbelki w flakonie,
jeżeli znikną po 5 sekundach to od razu wiesz że podróbka. Bąbelki powinny znikać około 10-20 sekund (chodzi o gęstość płynu).
tylko jak sprawdzić jak masz opakowanie?

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 08:04:30

Nie wiedziałam że aż tak można to sprawdzić :)
Po opakowaniu nie wiem czy można sprawdzić, bo to najlepiej porobić
W miarę możliwości kupować w sklepach gdzie na pewno podróbek nie sprzedają, sephora itd

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 09:43:48

Cytat
banach
Cytat
Pablito82
Z tą jakością podróbek to istna loteria, można kupić takie co wręcz śmierdzą alkoholem ale za to trzymają, albo kupić takie co jakoś pachną podobnie tyle że po 30 minutach nic nie czuć :/ Niestety, praktycznie jakieś 85% (+/-) perfum na jednym dużym portalu to podróbki, co ciekawe... Nawet paragon się dostaje :o

Cytat
joanna1909
Ja mam oryginalny i utrzymuje się bardzo bardzo długo
Nie wiem jak podróbki, ale chyba identyczny nigdy nie będzie i jakoś tez pewnie średnia

Powiem Ci, że jak widzę, co ludzi kupują to aż mnie ciarki biorą...
Ogólnie z perfumami to trzeba zwrócić uwagę na szczegóły. Z Lancome np. jest wygrawerowany napis na korku od góry. Rurka nie może być za gruba ani za długa. Co ciekawe... Spróbuj potrząsnąć perfumą, pojawiają się bąbelki w flakonie,
jeżeli znikną po 5 sekundach to od razu wiesz że podróbka. Bąbelki powinny znikać około 10-20 sekund (chodzi o gęstość płynu).
tylko jak sprawdzić jak masz opakowanie?

Akurat chodziło mi już jak rozpoznać otwartą perfumę, ale co do opakowania to też są różnice

Jeżeli chodzi o opakowanie to pierwsza sprawa, że musi być wyryty numer serii (czyli tzw data urodzin perfumy) zawsze to można sprawdzić na różnych stronach, wystarczy spisać hasło check kosmetics) a numer musi być zawsze dobrze czytelny tak samo na opakowaniu jak i na perfumie. W Lancome np. z tyłu opakowania symbol perfumy (taki znaczek - coś ala sama perfuma ) powinien być z prawej strony, do tego warto zwrócić uwagę na kod kreskowy bo dosłownie obok niego powinna być w oryginale "szachownica" a w podróbce jest czarny kwadrat z białą kropką. Różnic jest sporo tylko trzeba być spostrzegawczym ;)

Z tym numerem serii to też ważne bo perfumy mają datę ważności 5 lat od produkcji i nawet jeżeli kupimy oryginalną perfumę to może być po prostu zwietrzała i też nie będzie trzymać jak powinna, było kilka afer gdzie duże perfumerie kupowały stare perfumy. Ludzie robią bardzo dużo przekrętów na perfumach. Rynek pęka w szwach od podróbek a ludzie którzy są nieświadomi dają się nabrać myśląc że kupują oryginalne. Cóż... Polska...

Powiem Wam coś jeszcze, gdzieś kiedyś wyczytałem, że rynek perfum jest całkiem podobny do handlu (uwaga, tu nie przesadzam) narkotykami. Taki to jest biznes.
No i co ciekawe, multum perfum które są w polskim internecie są z Turcji.
Tak, tak, TURCJI, tam prawo w 100% pozwala na sprzedaż podróbek, ludzie ściągają to wręcz tonami, a potem jest co jest. Co ciekawe, Francja ma najbardziej restrykcyjne przepisy jeżeli chodzi o podróbkę, tam za samo posiadanie (nawet do użytku prywatnego) może grozić kara do 3,000 EUR !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-19 09:54 przez Pablito82.

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 09:46:43

Cytat
pantera_
Ja kiedyś go miałam, ale nie byłam zadowolona :( miałam wrażenie, że w ogóle go na mnie nie czuć, nie utrzywywał się długo
a nie przyszło ci do głowy ze twój węch się przyzwyczaił do tego zaachu ? i to ze Ty go nie czujesz to nie znaczy że inni tez go nie czuja. Kiedys miałam kolezankę która własnie z tego powodu wylewała na siebie pół butelki perfum i to była masakra bo jeszcze jej nie było widac a juz czuć i nie mozna było jej w zaden sposób tego wytłumaczyc dopiero jak przestliśmy z nią być ( bo wytrzymac się nie dało ) to dotarło że nie mozna tyle na siebie wylewac zapachu

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 09:50:27

Cytat
joanna1909
Nie wiedziałam że aż tak można to sprawdzić :)
Po opakowaniu nie wiem czy można sprawdzić, bo to najlepiej porobić
W miarę możliwości kupować w sklepach gdzie na pewno podróbek nie sprzedają, sephora itd

Oni bardzo dbają o swoją markę, to gigant i jak by poszła fama że coś jest nie tak to mieli by spore problemy.

Cytat
agata74
Cytat
pantera_
Ja kiedyś go miałam, ale nie byłam zadowolona :( miałam wrażenie, że w ogóle go na mnie nie czuć, nie utrzywywał się długo
a nie przyszło ci do głowy ze twój węch się przyzwyczaił do tego zaachu ? i to ze Ty go nie czujesz to nie znaczy że inni tez go nie czuja. Kiedys miałam kolezankę która własnie z tego powodu wylewała na siebie pół butelki perfum i to była masakra bo jeszcze jej nie było widac a juz czuć i nie mozna było jej w zaden sposób tego wytłumaczyc dopiero jak przestliśmy z nią być ( bo wytrzymac się nie dało ) to dotarło że nie mozna tyle na siebie wylewac zapachu

To też prawda, co jakiś czas dobrze zmienić ulubione perfumy bo jak by nie było po długim użytkowaniu faktycznie można na siebie wylewać litry perfum a nic nie będziemy czuć bo się po prostu przyzwyczailiśmy do tego zapachu ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-19 09:52 przez Pablito82.

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 15:12:10

Cytat
Pablito82
Cytat
joanna1909
Nie wiedziałam że aż tak można to sprawdzić :)
Po opakowaniu nie wiem czy można sprawdzić, bo to najlepiej porobić
W miarę możliwości kupować w sklepach gdzie na pewno podróbek nie sprzedają, sephora itd

Oni bardzo dbają o swoją markę, to gigant i jak by poszła fama że coś jest nie tak to mieli by spore problemy.

Cytat
agata74
Cytat
pantera_
Ja kiedyś go miałam, ale nie byłam zadowolona :( miałam wrażenie, że w ogóle go na mnie nie czuć, nie utrzywywał się długo
a nie przyszło ci do głowy ze twój węch się przyzwyczaił do tego zaachu ? i to ze Ty go nie czujesz to nie znaczy że inni tez go nie czuja. Kiedys miałam kolezankę która własnie z tego powodu wylewała na siebie pół butelki perfum i to była masakra bo jeszcze jej nie było widac a juz czuć i nie mozna było jej w zaden sposób tego wytłumaczyc dopiero jak przestliśmy z nią być ( bo wytrzymac się nie dało ) to dotarło że nie mozna tyle na siebie wylewac zapachu

To też prawda, co jakiś czas dobrze zmienić ulubione perfumy bo jak by nie było po długim użytkowaniu faktycznie można na siebie wylewać litry perfum a nic nie będziemy czuć bo się po prostu przyzwyczailiśmy do tego zapachu ;)
no i masz uff i jak nie zwariować od tych wszystkich nowinek jakie nam dajesz.

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 15:47:05

Cytat
banach
Cytat
Pablito82
Cytat
joanna1909
Nie wiedziałam że aż tak można to sprawdzić :)
Po opakowaniu nie wiem czy można sprawdzić, bo to najlepiej porobić
W miarę możliwości kupować w sklepach gdzie na pewno podróbek nie sprzedają, sephora itd

Oni bardzo dbają o swoją markę, to gigant i jak by poszła fama że coś jest nie tak to mieli by spore problemy.

Cytat
agata74
Cytat
pantera_
Ja kiedyś go miałam, ale nie byłam zadowolona :( miałam wrażenie, że w ogóle go na mnie nie czuć, nie utrzywywał się długo
a nie przyszło ci do głowy ze twój węch się przyzwyczaił do tego zaachu ? i to ze Ty go nie czujesz to nie znaczy że inni tez go nie czuja. Kiedys miałam kolezankę która własnie z tego powodu wylewała na siebie pół butelki perfum i to była masakra bo jeszcze jej nie było widac a juz czuć i nie mozna było jej w zaden sposób tego wytłumaczyc dopiero jak przestliśmy z nią być ( bo wytrzymac się nie dało ) to dotarło że nie mozna tyle na siebie wylewac zapachu

To też prawda, co jakiś czas dobrze zmienić ulubione perfumy bo jak by nie było po długim użytkowaniu faktycznie można na siebie wylewać litry perfum a nic nie będziemy czuć bo się po prostu przyzwyczailiśmy do tego zapachu ;)
no i masz uff i jak nie zwariować od tych wszystkich nowinek jakie nam dajesz.

Ja sam myślałem, że zwariuję jak się dowiadywałem o tym wszystkim :o
Choć to i tak wierzchołek przysłowiowej góry lodowej ;) Ale chyba warto być bardziej świadomym niż nie świadomym konsumentem ;)

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 2/5

LANCOME La Vie Est Belle Opinie

19 kwi 2017 - 17:10:18

bardzo lubię ten zapach, miałam kilka próbek i zawsze dostawałam komplementy, ale jakoś bardziej leży mi YSL black opium. myślę, że za kilka lat do niego wrócę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

IZMYA -Oriflame?