Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:01:08

Dziewczyny pomóżcie mój syn ma ciemieniuchę w prawdzie nie dużą ale w miejscu gdzie włosy są najgęstsze, smarujemy główkę parafiną ciekłą, czeszemy ale nie chce zejść. Napiszcie jak wy radziłyście sobie

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:17:17

czesałam i tyle- mial dosc duza. Terazav5m i prawie w ogole.Kolezanka corce skrobala lekko paznokciem bo jej sie skorupa robiła



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-20 10:17 przez girl89.

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:22:26

moj mały też ma i ona raz sie nasila potem osłabia, wiem też że u dzieci alergicznych może być większa, ale dopóki nie robią się wielkie strupki i nie jest to zaczerwienione to nie ma się czym martwić, tylko po prostu czesać główkę, z tego co słyszałam to nawet do roku sie pojawia... jest to chyba związane też z niedojrzałością skóry... Ja jak małay miał taką najmocniejszą to smarowałam główkę oliwką i zeskrobywałam bo samym grzebyczkiem nie schodziło, ale po jakims czasie znowu sie pojawiała. Teraz tylko myję główkę i czeszę i ma ale malutko...

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:25:08

Hej... moja mała też miała ciemieniuche a ze urodziła sie z dużym owłosieniem to cieżko było wyczesać wiec paznokciem musiałam lekko drapać.....a dodatkowo miała ciemieniuche na brwiach .....ale spokojnie czesz czesz i z czasem zniknie...pozdrawiam

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:38:10

Hej, moja córka też miała, ja stosowałam coś takiego jak olejuszka-skarb matki:) polecam bo pomogło

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 10:39:36

Ja musiałam delikatnie drapać paznokciem,bo małej zrobiła się taka skorupa,że za nic nie chciało zejść;/
Próbowałam oliwki,parafiny,czesałam,ale to nic nie pomagało;/

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:10:47

Moja niunia miała ciemieniuchę(małą) a od urodzenia myliśmy ją mydłem bambino(główkę też).

Kiedy pojawiła się ciemieniucha to zdecydowałam,że może trzeba przestać myć główkę mydłem i zaczęłam stosować szampon bambino(taki różowy) i po ciemieniusze ani śladu.

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:11:35

czesac,czesac,i jeszcze raz czesac:) lub delikatnie probowac paznokciem zeskrobac,oczywiscie zanim zaczniesz to głowka musi byc natłuszczona obojetnie czym nawet zwykla oliwką i z czasem zejdzie tylko cierpliwosci:) pozdrawiam

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:15:41

Ja czesałam i smarowałam zawsze po kąpieli oliwką i nic nie było. Jak zapomniałam naoliwkować po kąpieli, to zdarzało się, że zaczynała się pojawiać. Wtedy smarowałam więcej i dobrze wyczesywałam (oczywiście szczotką z miękkim włosem) i znikało. Słyszałam, że na ciemienuchę jest dobre coś takiego jak olejuszka - ja nie używałam.

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:17:33

Smaruj kilka razy dziennie linomagiem mascią :) po kilku minutach jak troszke sie wchlonie wyczesuj :) ja szybciutko pozbylam sie tym sposobem :)

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:17:45

Ja zawsze po kapieli ( bo bylo miekkie) gdy maluch jadl cyca skrobalam paznokciem i wyczesywalam. Robilam to zawsze po kapieli i wszystko slicznie schodzilo:-)

Ciemieniucha

20 lis 2009 - 11:54:37

posmarowac parafiną cieklą,nałożyc woreczek foliowy lub folie spożywczą,na to czapeczkę.... odczekać 15-20min i wyczesywac....

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 20:49:57

hej dziewczyny powiedzcie jak walczyłyście z ciemieniuchą u swoich maluchów?
Ja smaruje mojej Zuzi główkę oliwką ale to nie pomaga nie ma dużych strupków tylko taką warstewkę tak jakby łupieżu niby nie dużo ale utrzymuje się to narazie i nie schodzi macie jakies domowe metody?
pozdrawiam cieplutko:)

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 21:22:47

u nas nic nie pomagało ani smarowanie ani wyczesywanie ani inne tzw domowe metody...co wyczesałam na drugi dzień znowu się pojawiało. Pomógł preparat kupiony w aptece, niestety nie pamietam dokładnie nazwy, chyba seboderm ale nie jestem pewna ...... po kilku dniach problem zniknał



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-09 21:27 przez sylwia-weronika.

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 21:53:26

u nas oliwka na szczęście pomogła , pół godzinki przed kąpaniem smarowałam i po kąpieli wyczesywałam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wrzask przy kąpieli! Pomocy!