Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 13:10:40

Ja nie szczepiłam na dodatkowe bo mi powiedziała lekarka że ryzyko zachorowań jest niewielkie.
Pech chciał, że syn zachorował na rotawirusy, co skończyło się kompletnym odwodnieniem, pobytem w szpitalu, biegunką, gorączką.....
Pojęcia nie mam gdzie to złapał.
Naprawdę 10dni wyjęte z życiorysu, strasznie się męczył, nawet nie miał siły sam stać. Najgorszemu wrogowi nie życzę.
Gdybym mogła cofnąć czas to bym zaszczepiła oczywiście.
Ale jak to mówią "Mądry Polak po szkodzie"

Pozdrawiam

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 13:12:47

My tez szczepimy tymi 5 w 1 i NIGDY nie bylo zadnych problemow ani goraczki, oszczedzasz sobie stresu a malenstwu bólu bo o ile taki 2 miesięczny bobas nie wie o co chodzi i tylko go klują tak z 2 latkiem jest juz duzoooo trudniej jak raz zostanie ukłuty a gdzie jeszcze 2 następne teraz mamy na 13-14 mcy za kilka dni :( na pneumi i rota nie szczepilam, bedzie szla do przedszkola to dopiero wtedy dostanie odpowiednia dawke

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 14:08:48

Ja wolalam wziasc platne bo nie chcialam zeby dziecko bylo tyle razy poklute,co do meningokokow nie szczepilam na rotawirusy tez nie ale na pneumokoki zaszczepie czekamy az mala skonczy 23 lipca 2 latka i tydzioen pozniej zglaszamy sie do szczepienia co prawda cena masakryczna az 280 zl ale wole sobie odzalowac i miec czyste sumienie ze w razie czego dziecko bylo zasczepione

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 14:19:06

Ja zawsze kupowałam szczepionki skojarzone, mniej ukłuć, nigdy nie było po nich żadnych skutków ubocznych.

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 16:13:42

My płaciliśmy za pneumokoki 4*240 zł, a rota wirusy 2*300 zł, i dodatkowo program 5w1, który u nas kosztuje 110zł, a program 6w1 kosztuje 190 zł.

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 19:19:50

alus- 4 razy po 240zł??
Jeżeli tak to rany bardzo dużo.

Również nie zdążyłam zaszczepić na rotawirusa i mała przeszła-strasznie:(Oczywiście skończyło sie pobytem w szpitalu.Teraz juz nie ma sensu szczepić na w/w wirusa ponieważ jak już dziecko przejdzie raz (poważnie)to póżniej będę ewentualnie delikatne objawy.Tak tłumaczył Nam lekarz.

Czy na pneumokoki można szczepić w każdym wieku?

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 19:24:13

tylko podstawowe, mimo kilku ukłuć na raz ani syn ani córka nigdy nie płakali. nasza pielęgniarka jest delikatna :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 20:49:02

Cytat
Milena84
alus- 4 razy po 240zł??
Jeżeli tak to rany bardzo dużo.

Również nie zdążyłam zaszczepić na rotawirusa i mała przeszła-strasznie:(Oczywiście skończyło sie pobytem w szpitalu.Teraz juz nie ma sensu szczepić na w/w wirusa ponieważ jak już dziecko przejdzie raz (poważnie)to póżniej będę ewentualnie delikatne objawy.Tak tłumaczył Nam lekarz.

Czy na pneumokoki można szczepić w każdym wieku?

pneumokoki sa 4 szczepienia wiec jesli za pierwsza 240 to 3 nastepne tez, moja 340 kosztowala na pneumokoki. a na rotwairusy sa 2. Kazda oddzielnie platna, obliczylam ze za wszystko wyjdzie mi 1600 zl z groszami , czyli 4 na pneumokoki i 2 na rotawirusy!
duza suma ale juz sie zdecydowalam, dwie juz wykupione, maly dostanie je teraz za 1,5 tygodnia i reszta pozniej.

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 21:39:15

na pneumokoki można szczepić w każdym wieku,ja tydzień temu zaszczepiłam córkę pneumo23,nie jest tak efektywna jak np.synflorix ale córka ma 10 lat i jak była niemowlakiem,nie było takich wynalazków,zaszczepiłam ją,bo od 4 r.ż non stop choruje,zapalenia oskrzeli,płuc kilka razy w roku,w marcu z tego powodu znowu była w szpitalu,kilka lat temu paciorkowiec zajął migdały,trzeba było ciąć,znowu szpitale,narkoza i zabieg-nic przyjemnego,ogólnie córka jest w złym stanie psychicznym,dostała tiki,za tydzień mamy wizytę u neurologa,prawdopodobnie na tle nerwowym,częste pobyty w szpitalu na pewno mają w tym swój udział,mniejszą szczepię bo nie chcę powtórki,starsza jest także nosicielką meningokoków,też musiałam szczepić,na rotawirusa też się zdecydowaliśmy(starsza oczywiście jak złapała skończyła w szpitalu)i nie żałuję-przyjaciólki córeczka miała już 2 razy,dwa razy leżała w szpitalu,w tym czasie dzieci miały baaardzo bliski kontakt i moja młodsza się nie zaraziła,ogólnie nic do tej pory nie złapała,a przy takiej,hehe siostrzyczce miała wielokrotnie okazję

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 22:18:35

Cytat
Milena84
alus- 4 razy po 240zł??
Jeżeli tak to rany bardzo dużo.

Również nie zdążyłam zaszczepić na rotawirusa i mała przeszła-strasznie:(Oczywiście skończyło sie pobytem w szpitalu.Teraz juz nie ma sensu szczepić na w/w wirusa ponieważ jak już dziecko przejdzie raz (poważnie)to póżniej będę ewentualnie delikatne objawy.Tak tłumaczył Nam lekarz.

Czy na pneumokoki można szczepić w każdym wieku?



Z tego co pamietam to na pneumokoki sa 3 dawki u mnie kazda po 280 zl i to do 6 m-cy p[ozniej do 2 lat 2 dawki a po ukonczeniu 2 latek jest jedna.Lekarka nam powiedziala ze jesli mala nie idzie jeszcze do przedszkola to nie ma sensu wydawac kasy i szczepic wczesniej bo spokojnie starczy jak sie ja zaszczepi po 2 latkach

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 22:39:01

dokładnie tak do roku jak szczepisz na pneumokoki są 3 dawki po roku 2 a po dwóch latach jedna, ja zaszczepię Małego po roku, boję się jest dość chorowity wolę nie ryzykować...

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 23:10:32

Czyli jeżeli Nadia w sierpniu kończy 3 latka to szczepie tylko jedną dawką?

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 23:33:42

Cytat
Milena84
Czyli jeżeli Nadia w sierpniu kończy 3 latka to szczepie tylko jedną dawką?

tak:)

Szczepienia i szczepionki

19 lip 2010 - 10:45:57

Jestem tego samego zdania co majka51, każda z nas ma wybór ,ja mam czwórkę dzieci i wszystkie szczepiłam ,ale raz zdarzyło mi sie jak syn z dusznościami trafił do szpitala po szczepieniu -dwa tygodnie wycięte z życiorysu ,tak bardzo sie bałam od tego czasu szczepię ,bo muszę,mój młodszy synek tez mi się zdrowo rozłożył po szczepieniach -też pobyt w szpitalu .A jeżeli chodzi o szcepionki obowiązkowe to wieszcie mi są dobre ,kiedyś jak szczepiłam córkę która ma teraz 17 lat to dopiero były szczepionki !!!!cud,że moim dzieciom się nic wtedy nie stało :) Ale każda z nas ma prawo wyboru i ja niczego nie sugeruję -szczepienia muszą być ,bo dzięki temu jest mniej chorób na całym świecie!!!!!

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Szczepienia i szczepionki

19 lip 2010 - 13:03:26

My tez tylko obowiazkowe :) Nam lekarka powiedziala,ze te skojazone szczepionki,to glownie,zeby zaoszczedzic dziecku wkluc,ale jesli dziecko ma plakac to bedzie sie darlo tak samo przy jednym wkluciu jak i przy trzech.A jesli jest mniej wrazliwe,to zdarzaly jej sie dzieci,ktore i przy trzech wkluciach nawet nie pisnely.Takze ja doszlam do wniosku,ze to jest poprostu naciaganie zdezorientowanych rodzicow,a nasza Pani Doktor,to potwierdzila :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Koktajle :)