Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 10 11 -->

Szczepienia i szczepionki

12 lip 2010 - 16:47:03

Witam my szczepiliśmy , naszego synka programem 5w1, i nic mu nie było , nawet gorączki:)A kasę która dostał na chrzciny przeznaczyliśmy na szczepionki na pneumokoki i rota-wirusy i nie żałuje to sprawdzone szczepionki , za granicą od 10 lat są refundowane w Polsce tylko w nie których miastach są refundowane , a tak to trzeba niestety płacić , jedno jest pewne dzieci naszych znajomych często chorują, a nasz Alex nie i mam nadzieję , że tak zostanie, Dziecko które wymiotuje i ma biegunkę ląduje w szpitalu, wolę oszczędzić małemu takich wspomnień :(i dlatego wolę zrezygnować z zabawek a go zaczepić , więc polecam :)

Szczepienia i szczepionki

12 lip 2010 - 17:07:17

Ja też zaszczepiłam dziecko szczepionką 5w1 i nic się ani razu po szczepieniu nie działo. Wybrałam płatną wersję bo wolę żeby dziecko było mniej kłute. Gdyby nie było mnie na to stać oczywiście wybrałabym wersję bezpłatną. Na pneumokoki pediatra doradziła żeby zaszczepić jeśli dziecko będzie miało iść do żłobka czy przedszkola. Tak więc ponieważ mała miała iść od września do żłobka zaszczepiliśmy na pneumokoki. Po pierwszej dawce dostała wysokiej gorączki. Teraz czeka nas druga i zobaczymy jak będzie tym razem. Rotawirusy sobie darowałam. Szczepionka nie daje żadnej gwarancji, może ale nie musi zmniejszyć jedynie objawy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Szczepienia i szczepionki

12 lip 2010 - 17:19:37

Cytat
majka51
Ja tylko obowiązkowymi... ale ja jestem wyrodną matką ;)

to tak jak i ja :D

Szczepienia i szczepionki

12 lip 2010 - 17:20:09

Cytat
bialutka69
ja tez wzialam pakiet 5w 1 i jestem zadowolona, malo ukluc, a nic sie nie dzialo po szczepieniu zlego. teraz jak wiki skonczy 6 miesiecy to bedzie miec dwie dawki na pneumokoki, a przed pujsciem do złobka na rotawirusy. moje znajome tak teraz wszytskie szcepily i sa tez zadowolone . POLECAM.

Na rotawirusy dziecko szczepi się do 6. miesiąca później nikt Ci nie zaszczepi... ja szczepiłam skojarzoną 5w 1- ze względu na mniejszą liczbę wkłuć, co do kremu EMLA, osobiście nie polecam dla mojego Maluszka podwójny ból- jak Mu Pielęgniarka odklejała ten plaster a później i tak czuł i płakał:(

Szczepienia i szczepionki

13 lip 2010 - 02:14:18

My mamy platne szczepienia te obowiazkowe plus takie jak nam zaproponuje...
na pneumo itd szczepic bedziemy przed przedszkolem

Szczepienia i szczepionki

13 lip 2010 - 02:28:30

Cytat
mama_monika
ja szczepie ade normalnymi szepionkami kupilam jej tylko masc emla zeby ja mniej bolala i tylko tyle uznalismy z mezem ze to szkoda pieniedzy ze wolimy jej za to cos innego kupic a po tej masci to ona nawet nie zwraca uwagi ze cos ja kuje :)
JA TEŻ SZCZEPIĘ LIWIE TYLKO TYMI OBOWIĄZKOWYMI I TEZ SMRUJE JA MASCIA EMLA DZIEWCZYNY TA MASC JEST SUPER JAK CORKE POSMARUJE GODZ PRZD SZCZEPIONKA TO CORKA WCALE NIE PLACZE ,TA MASC JEST PO PROSTU SUPER POZDRAWIAM

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Szczepienia i szczepionki

14 lip 2010 - 06:00:47

;) zaszcepilam bezplatnymi- zero objawow, zero goraczki, maly spal tylko:) wiec jest zadowolona;)
wizelam tylko dodatkowo rotawirusy i pneumokoki, szczepienie mam za 2 tygodnie- koszt 2 szczepionek 640 zl! pneumokoki jeszzce 3 oprocz tej i rotawirusy 2 jeszcze; wiec spory wydatek:)

Szczepienia i szczepionki

14 lip 2010 - 08:28:13

My pierwsze szczepienia mieliśmy bezpłatne i niusi atak strasznie płakała ze obiecałam sobie pierwszy i ostatni raz..kolejne wszystkie płatne(120zł) Z jednej strony oszczędziłam bólu niusi bo wcale nie płakała ale z drugiej strony mogłam trochę rzeczy jej pokupować za tę sumę:-)) jak to się mówi coś za coś:-)))

Szczepienia i szczepionki

17 lip 2010 - 14:29:29

My szczepimy szczepionkami 5 w 1. Jesteśmy zadowoleni.

Szczepienia i szczepionki

17 lip 2010 - 16:23:35

ja szczepię zwykłymi, bo zwyczajnie nie stać nas na skojarzone i cóż - serce mi się kraje jak widzę, jak mój Skarb jeden i drugi płacze, ale nic nie poradzę. jeśli kogoś stać, to pewnie - niech szczepi, ale czy nie uważacie, że to jest jednak trochę żerowanie na uczuciach matek? wiadomo, że matka sobie od ust odejmie, żeby dać dziecku, a ból i tak jest i tak. żeby chociaż te pielędniarki były bardziej gramotne i jakoś tak sprawnie i szybko szczepiły, to ile nerwów i bólu możnaby zaoszczędzić. Przeprowadziliśmy się niedawno i w tej nowej przychodni jest okropnie. strasznie długo to trwa, a pielęgniarki zamiast współpracować ze sobą i robić to sprawnie, to najpierw da jedną szczepionkę - mała płacze. czekam na następną, a ona mówi, zebym wzięła dziecko na ręce - więc przytuliłam, uspokoiłam, no to dawaj - drugie kłucie i znowu czeka aż dziecko przestanie płakać, żeby dać jej trzeci raz. to już wtedy był lament na całego. w starej przychodni w Luboniu na Wschodniej - super babki. zagadywały do dzieci, nawet do niemowląt - Kuba przy pierwszych dwóch ukłuciach nawet nie zapłakał, dopiero przy trzecim. ale to było szybko, sprawnie, wtedy na ręce i obyło się jednym płaczem. chwila tulenia, flacha z mlekiem i spokój. żadnej gorączki, nic. teraz Ola też nie miała gorączki, ale przy Kubie nie miałam wyrzutów, że nas nie stać na skojarzone, a jak Ola tak płakała ostatnio, to słowo daję aż mi słabo było i cudem nie zemdlałam.jeszcze w tej gorączce! masakra.

Szczepienia i szczepionki

17 lip 2010 - 18:55:54

Fakt, dużo zależy od pielęgniarki :/ U nas jest jedna która zwykle szczepi, i u niej córka ani razu nie płakała, a jak raz przyszła inna to dziecko się jej po prostu bało...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Szczepienia i szczepionki

17 lip 2010 - 23:52:04

Kiedyś nie było szczepionek 15 w 1 tylko zwykłe, matki nas szczepiły i żyjemy więc chyba nie ma sensu płacić tyle kasy. Argument "żeby dziecko nie płakało" jakoś do mnie nie przemawia bo od płaczu jeszcze żadnemu dziecku nic się nie stało, to tylko szczepionka! Jak pisałam wcześniej szczepiłam syna bezpłatnymi obowiązkowymi szczepionkami i wszystkie szczepienia odbywały się bez płaczu i bólu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 09:00:16

hym ja tez uwazam ze bezplatne sa ok.... i tak szczepilam teraz ale uwazam ze jednak pneumokoki i rotawirusy sa potrzebne. Kiedys duzo dzieci umieralo na spesy, od odwodnienia dzis to jest znacznie zmiejszone tzn zachorowalnosc.
mojej znjomej synek mial 3 latka dostal sepsy i niestety nie poradzil sobie jego organizm z ta choroba-dziecko zmarlo.
boje sie strasznie tej sepsy stad zaszczepilam na pneumokoki i rotawirusy.Nawet jak dziecko zachoruje na jakas wirusowke przejdzie ja lagodniej..
fakt 640 zl to duza suma lae warto wg mnie;)

a co do placzu- kazde dziecko placze wiec czy ta czy tamta i tak by plakalo, zalezy od dziecka.

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 09:18:35

Ile kosztuje szczepionka Pneumokoki?cZYdo września zdąże , ją(córeczke) zaszczepić?Jakie szczepionki najlepsze dla dziecka idącego do przedszkola?

Szczepiłam bezpłatnymi szczepionkami.Mała nie gorączkowała,nawet nie była marudna.
Serce mi pękało przy pierwszych 3 ukuciach,a do łez doprowadziła mnie pielęgniarka tłumacząc mojej malutkiej córce:Widzisz mama nie kupiła szczepionki,teraz dziecko będzie cierpieć a tak by było juz po...
Oczywiście ochłonęłam i dałam jej popalić:))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Szczepienia i szczepionki

18 lip 2010 - 11:56:28

Cytat
Milena84
Ile kosztuje szczepionka Pneumokoki?cZYdo września zdąże , ją(córeczke) zaszczepić?Jakie szczepionki najlepsze dla dziecka idącego do przedszkola?

Szczepiłam bezpłatnymi szczepionkami.Mała nie gorączkowała,nawet nie była marudna.
Serce mi pękało przy pierwszych 3 ukuciach,a do łez doprowadziła mnie pielęgniarka tłumacząc mojej malutkiej córce:Widzisz mama nie kupiła szczepionki,teraz dziecko będzie cierpieć a tak by było juz po...
Oczywiście ochłonęłam i dałam jej popalić:))

sa rozne nazwy szczepionek ja za swoja placilam 340 na pneumokoki a jej nazwa to: prevenar 13.
Nowa szczepionka przeciwko pneumokokom - PREVENAR 13
Wśród powikłań jakie mogą wystąpić w przebiegu grypy do najgroźniejszych zalicza się zapalenie płuc. Badania bakteriologiczne wykazują, że w 30% przyczyną zapaleń płuc są pneumokoki. Ponieważ obie szczepionki przeciwko grypie pandemicznej nie są dozwolone u bardzo małych dzieci ( producenci obu szczepionek piszą: „children aged less than 6 month: vaccination is not currently recomended in this age group” ) istotnego znaczenia nabiera ochrona tej grupy dzieci przed grypą pandemiczną i jej powikłaniami. Z uwagi na powyższe, do grup ludności, którym zalecane jest szczepienie przeciwko grypie pandemicznej zaliczono opiekunów małych dzieci. Inną możliwością profilaktyczną jest szczepienie małych dzieci przeciwko pneumokokom.


W dniu 24 września 2009 roku Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) wydał pozytywna opinię, w której zaleca wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego Prevenar 13. Jest to 13 walentna polisacharydowa szczepionka przeciwko pneumokokom przeznaczona do „aktywnej immunizacji w celu zapobiegania chorobom inwazyjnym – zapaleniu płuc i ostremu zapaleniu ucha środkowego, powodowanym przez Streptococcus pneumoniae u dzieci w wieku od 6 tygodni do 5 lat.”. Substancją czynna Prevenar 13 jest 13 walentna, adsorbowana szczepionka polisacharydowa, koniugowana, przeciwko pneumokokom, obejmująca serotypy polisacharydowe Streptococcus pneumoniae 1,3,4,5, 6A, 6B,7F,9V,14,18C,19F,23F,każdy skoniugowany z białkiem nośnikowym. Prevenar 13 stwarza możliwość zapobiegania chorobom inwazyjnym ( zapalenie płuc i zapalenie ucha środkowego) powodowanym przez Streptococcus pneumoniae u niemowląt i dzieci. najczęstszymi działaniami ubocznymi są reakcje w miejscu wkłucia, gorączka, rozdrażnienie, zmniejszenie łaknienia oraz zwiększenie lub zmniejszenie snu. Na podstawie przedstawionych danych dotyczących jakości, bezpieczeństwa i skuteczności produktu, CHMP uznało, że korzyści preparatu Prevenar przewyższają ryzyko jego stosowania i dlatego zalecono wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Szczegółowe dane dotyczące szczepionki Prevenar 13, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, będą dostępne w ciągu 67 dni od wydania opinii. Informację o szczepionce Prevenar 13 opracowano na podstawie materiałów prasowych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-18 11:57 przez Ajjc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Koktajle :)