Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Karmić piersią czy butelką?

30 wrz 2014 - 22:43:18

Ja stosowałam karmienie mieszane, ogólnie przewaga piersią ale butelką również zeby mogła dziecko zostawić z babcią i żeby spokojnie jadła z butelki, a te Easy Start od Canpola są na tyle fajne, że nie było z tym kłopotu.

Karmić piersią czy butelką?

01 paź 2014 - 06:30:38

Ja też karmiłam piersią bardzo krótko. Nienawidziłam tego, byłam non stop zmęczona a mały plakal całymi dniami i wisiał mi na piersi po 7 godzin dziennie bez przerwy. Byłam sfrustrowana, bo nic nie mogłam zrobić koło siebie nie wspominając już o domu. Więc bardzo się z mężem ucieszyliśmy jak mleko zaczęło zanikać, bo dokarmianie małego mm i tak nie pomagało. Był tak umordowany walką z piersią, że nie miał siły pić z butli i szybko zasypiał. Po krótkim czasie się budził i wszystko od nowa się zaczynało. Na dodatek musiałam żyć praktycznie o wodzie i marchewce, bo małego brzuch bolał po wszystkim. Dziś młody ma skończone 4 miesiące i jest niezłym ananaskiem ;) nie widzę, żeby cierpiał z braku kp. Teraz mogę spokojnie powiedzieć, że i on i ja jesteśmy szczęśliwi.

Karmić piersią czy butelką?

01 paź 2014 - 08:05:52

Syka karmiłam 2 lata , i jestem ZA karmieniem piersia .
Przedewszytskim bliskośći z dzieckiem nie zastąpiona , a po drugie ogromna wygoda !
Pozdrawiam !

Karmić piersią czy butelką?

01 paź 2014 - 13:21:46

Ja córkę karmiłam już od pierwszego dnia w domu na przemian butlą i piersią - głównie w nocy, po 1,5 m-ca odpuściłam, młoda wolała butlę, najadała się 2 m-ce miała jak przespała noc i tak już zostało na zawsze. Synka z kolei karmiłam od początku piersią i tylko piersią, bardzo tego chciałam, pierwsze 3 m-ce to był koszmar, mleko tryskające na wszystkie strony, ssak wiszący non stop na cycu, miliard pobudek w nocy, po jakimś czasie przyzwyczaiłam się, mały się dostosował, nadal jest na piersi niedługo kończy 16 m-cy, nadal budzi się na cyca w nocy i oczywiście są tego minusy tak jak i karmienia butlą ( syna usypiam tylko ja i w nocy tylko ja wstaję przy córce robił to mąż) ale uwielbiamy te chwile ja i Oluś, ta bliskość jego uśmiech kiedy się naje, coś pięknego !

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Karmić piersią czy butelką?

06 paź 2014 - 13:52:53

Karmienie butelka nie ma zadnej ujmy. Nie ma tez z tym teraz problemow mozna nawet karmic piersia i butelka bo smoczki sa dosc ksztaltne jak piers. Ostatnio widzialam butelke canpol i synek kolezanki tak samo z niej pil jak z piersi. Genialne.

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 5/5

Karmić piersią czy butelką?

20 paź 2014 - 14:31:42

Nie o planowanie tu chodzi tylko o czynniki medyczne raczej ;)

Karmić piersią czy butelką?

20 paź 2014 - 15:38:13

Jestem w ciąży, ale jakichś specjalnych dylematów, związanych z karmieniem, nie mam. Chcę karmić piersią i jeśli taką możliwość będę mieć, to ją będę długo wykorzystywać. Jeśli z jakichś powodów nie będzie mi dane karmić córci piersią, to przecież nie załamię się z tego powodu.
Nie oceniam matek, które od początku karmią mlekiem modyfikowanym. Jeśli podjęły taką decyzję, to ich sprawa. Mają swoje powody. Mnie nic do tego.

Karmić piersią czy butelką?

27 paź 2014 - 19:47:26

My jesteśmy na piersi już 17 miesięcy doklanie minie za dwa dni dla mnie to nie problem córka dostaje pierś kiedy chce i jak dlugo chcę tak było od urodzenia i mam nadzieję że będzie jak najdłużej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zajecia pozaszkolne dla dzieci