Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

03 paź 2014 - 12:02:31

W jaki sposob weryfikujecie jakosc zajec pozaszkolnych? My wlasnie zrezynowalismy z zajec naukowych, bo byly fatalnie prowadzone. Studentka bez kwalifikacji i predyspozycji do dzieci prowadzila zajecia na sztuke. Masakra, bardzo zaluje, bo Mlody jest zainteresowany tym tematem i chcialabym rozwijac te zainteresowania...

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

09 paź 2014 - 13:33:21

Zajęcia na tak, ale tylko fajne!
U nas tak było z angielskim - po miesiącu zrezygnowaliśmy, bo nudniejszy niż ten na lekcji - dzieci są najlepszym wyznacznikiem. Zajęcia tak, ale...
Takie, które coś dają pozytywnego - frajdę i wiedzę lub coś ;) (No bo np. judo to nie wiedza, ale sprawność fizyczna)
Dziecko musi mieć też czas na posuzkiwnaie samemu co go interesuje, na spokojna lekturę, ponudzenie się, poszukanie czegoś. Zajęcia są też drogie, a prenumearata pisma na pewno jest tańsza niż zajecia dodatkowe, a byc może równie ciekawa. W domu nie poćwiczysz karate, anie nie poplywasz, ale odudzić ciekawośc swiata można i nawet angielskiego pouczyć, choć tu akurat polecam kontakt z żywym językiem. ;)

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

09 paź 2014 - 18:02:13

Zajęcia dla dzieci tak, ale takie które interesują dzieci, a nie są do nich zmuszane. My też zrezygnowaliśmy z gry w piłkę. Wydawało nam się, że Bartek będzie miał frajdę, wybiega się, a więcej było płaczu z powodu zderzeń z kimś na boisku. Za to znajomi namówili nas na konie i to był strzał w dziesiątkę. Bartek nie może się już doczekać kiedy następnym razem będzie mógł pojeździć na koniu.

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

09 paź 2014 - 19:15:42

Z synusiem dziś po raz drugi byliśmy na zajęciach rytmiki z hip-hop.
Bardzo dobry tańcerz uczący..oczywiście bardzo uśmiechnięty więc dzieci chętnie chcą się uczyć.
Jak narazie synek nie narzeka więc chociaż coś. Jak nie to, jeszcze jest karate, piłka nożna lub jakiś instrument :) Chcę aby miał jakieś zainteresowanie (hobby) :)
A za zajęcia taneczne tylko 25zł miesięcznie to nie tak dużo. :)

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

28 paź 2014 - 17:16:37

Mnie nie martwi,że zanika coraz bardziej kultura słowa pisanego i ćwiczenia w jakiś interaktywny sposób wyobraźni. Trzeba wyczuwać w jakim kierunku idą jakieś predyspozycje dziecka i jego zainteresowania, wspólnie wybierać czasopisma i książki, wspólnie oglądać i dyskutować filmy. ostatnio odkryłam to,że fajnie można wspólnie uczyć się języków. miałam podstawy francuskiego i postanowiłam sobie je przypomnieć wraz z dzieckiem co przy chłonności jego mózgu daje naprawdę fajne rezultaty.

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 1/5

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

05 lis 2014 - 22:20:00

Nie jest łatwo o dobrem, porządnie prowadzone zajęcia dzisiaj.
I jeszcze żeby odpowiadały zainteresowaniom dziecka, a to też bardzo ważne przecież.
Mój bratanek najchętniej całymi dniami grałby w gierki w stylu tej: http://dogry.pl/urban-rivals . Na szczęście dzięki zajęciom dodatkowym polubił też sport, więc zawsze jest jakaś alternatywa dla siedznia przed kompem.

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

06 lis 2014 - 15:20:56

Mój szwagier jest informatykiem i zapisał siostrzeńca na kurs programowania do Inteligentnej Planety w Wilanowie, bo wie, że to zawód z przyszłością. Ale to też nie tak, że on malutkiego zmusza do tych zajęć, jest wręcz przeciwnie, maluch z niecierpliwością czeka na kolejne zajęcia ;)

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

16 lis 2014 - 20:25:55

Słyszałam już o tej Inteligentnej Planecie i właśnie się zastanawiam nad posłaniem tam córki na korepetycje z matematyki. Niestety, to nigdy nie była jej mocna strona, a teraz jest w szóstej klasie i nie chce by z takimi zaległościami poszła do gimnazjum, gdzie przecież będą trudniejsze rzeczy... Ponoć wykorzystują nowoczesny sprzęt, a prowadzący są bardzo kompetentni - mam nadzieję, że to pomoże jakoś zniwelować niechęć i opór do przedmiotu :)

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

24 lis 2014 - 14:57:26

ja osobiście wysłałam dziecko tylko na kurs językowy. a ogólnie to staram się spędzać z dzieckiem sporo czasu... czytamy i oglądamy filmy wspólnie. głównie w języku angielskim - przez co od razu weryfikuje się wiedza językowa.
czasami też kupuje magazyny po angielsku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 15:00 przez Jessa77.

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

24 lis 2014 - 17:40:14

@Jessa77
A jakie magazyny kupujesz? stricte językowe czy coś w innym kierunku? ja próbowałam 'ready for english' ale wychodziło różnie.

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

25 lis 2014 - 12:59:01

widze, ze nie tylko ja mam tak przykre doswiadczenia z zajeciami dodatkowymi:( My postanowilsmy poglebiac wiedze Mlodego w domu, poki czegos nie znajdziemy. Zaprenumerowalam mu czasopismo National geographic Odkrywca- i to byl strzal w dyche:)Nie dosc , ze chetnie czyta, to jeszcze czerpie przy tym wiedze:)

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

26 lis 2014 - 12:33:52

Cytat
maora
@Jessa77
A jakie magazyny kupujesz? stricte językowe czy coś w innym kierunku? ja próbowałam 'ready for english' ale wychodziło różnie.

Ja staram się sporo magazynów tematycznych do nauki programów graficznych

Cytat
pieknota
Zaprenumerowalam mu czasopismo National geographic Odkrywca- i to byl strzal w dyche:)Nie dosc , ze chetnie czyta, to jeszcze czerpie przy tym wiedze:)

NG:O też widziałam i bardzo pochwalam formę "odkrywcy" ale wiedziałam że da się prenumerować - dla mnie zawsze był to magazyn szkolny

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

30 lis 2014 - 19:52:14

@Jessa77 z tą nauką programów graficznych to ciekawa rzecz, nie słyszałam a fajna sprawa, w nurcie naszych czasów :)
NG właśnie jest od niedawna w prenumeracie indywidualnej więc jak kogoś interesuje ta tematyka to też fajna rzecz

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

02 gru 2014 - 13:20:20

nauka programow graficznych? hmm, nie slyszalam, za to teraz na topie zajecia z robotyki- ponoc ucza kreatywnego myslenia:)
A jesli chodzi o NG Odkrywca to moim zdaniem swietnie rozwija wiedze dzieciakow.

Zajecia pozaszkolne dla dzieci

27 sty 2015 - 10:10:58

Drogie Panie - warto pielęgnować artystyczne zdolności naszych dzieci. Dlatego zapraszamy rodziców z pociechami na bezpłatne warsztaty plastyczno – artystyczne z cyklu Akademia Małego Artysty, w każdą niedzielę w godz. 14-17.
Miejsce: Chochołowy Dwór, Jerzmanowice.

Szczegóły: http://www.chocholowydwor.pl/AkademiaMalegoArtysty

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Powrót do pracy.