Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 09:23:42

iaera moja córcia miała mieć ewentualnie do chrztu celinka po prababci gdyby ksiądz nie zgodził się ochrzcić na Karina bo nie ma takiej świętej...
bo tak też było ze mną że od chrztu mam Anna a w reszcie cywilnych papierów Aneta bo ksiądz nie chciał mnie tak ochrzcić z braku świętej Anety, a że w urzędzie stanu cywilnego już widniałam jako Aneta to tylko w akcie chrztu mam Anna...

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 09:35:28

Cytat
iaera
Moja corka ma na imie Helena, jak piekna Helena Trojanska, chociaz maz sie smieje, ze wcale taka piekna nie byla, skoro zbudowali konia na jej podobizne:)
Poza tym jest rzadkie w dzisiejszych czasach. Uwielbiam takie "babciowe" imiona. Nastepna bedzie Anielka, Anastazja albo Celinka.

Ja też bardzo lubię takie tradycyjne imiona. A Helena bardzo mi się podobało, ale mojemu mężowi kojarzyło się z jędzowatą babcią jego przyjaciela, więc imię odpadło na starcie.:))

Ale zabawne jest to, że odkąd się znamy i odkąd zaczęliśmy rozmawiać o imionach dzieci, byliśmy pewni, że będzie Anastazja. Już nawet wszystkim mówiliśmy, że jak będzie dzidzia, to Nastusia. Chyba nawet na początku ciąży była jeszcze Nastka, ale później wpadła nam w ręce księga imion i zrezygnowaliśmy z tego imienia, bo miało niefajne cechy charakteru.

A tak jeszcze a propos Księgi imion, to ja w takie sprawy nie wierzę, dopóki nie przeczytałam takiej jednej, bardzo starej. Poczytałam o wszystkich z mojej rodziny i kropka w kropkę cechy charakteru z tej książki pasowały do moich bliskich. To aż niewiarygodne. Na szczęście Liliana z tej książki, to bardzo pozytywna postać :P

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 10:03:09

Nasza córeczka ma na imię Elżbieta. Wszyscy twierdzą, że to obecnie rzadko nadawane imię ale nie tym się kierowaliśmy. Mi osobiście podoba się Laura ale mąż nie bardzo był przychylny. Dyskusja trwała nad Elżbietą i Mają w końcu pierwsze pozostało Ela a drugie Maja :) Imię podoba nam się głównie ze względu na fajne zdrobnienia Elcia, Elunia :)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 10:19:56

Cytat
jgalek
Nasza córeczka ma na imię Elżbieta. Wszyscy twierdzą, że to obecnie rzadko nadawane imię ale nie tym się kierowaliśmy. Mi osobiście podoba się Laura ale mąż nie bardzo był przychylny. Dyskusja trwała nad Elżbietą i Mają w końcu pierwsze pozostało Ela a drugie Maja :) Imię podoba nam się głównie ze względu na fajne zdrobnienia Elcia, Elunia :)

Bardzo miłe:)
Chociaż mi osobiście się Elżbieta nie podoba ale może dlatego, że ja mam tak na imię:)
Pozdrowienia od Eluni i małej Majuni:)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 10:22:19

CHRUPEK mój Oliwier też mówi zawsze pełne imię i nazwisko, jak był mniejszy to próbowałam go nauczyć adresu ale wciąż mówił Pyskowice ul. Sezamkowa, zamiast Szpitalna :P Teraz już mówi poprawnie!

aniolekkk777 jestem w szoku, pierwszy raz słyszę, aby ksiądz nie zgodził się na imię i aby ktoś miał inne imię w dokumentach urzędowych a inne w kościelnych!!! SZOK!

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 10:29:58

Moja córcia ma na imię DAGMARA, wołamy na nią Dagusia, Dagmarka a jak bedzie wieksza to będzie DAGA:) imię to spodobało mi się głownie dlatego ze jest nietypowe i mało spotykane sama znam tylko 2 DAGMARY:) A jak bedę mieć drugą dziewczynkę dam jej na imię DARIA:) tez bardzo mi sie podoba.Pozdrawiam

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 10:55:11

Cytat
asiunia2706
CHRUPEK mój Oliwier też mówi zawsze pełne imię i nazwisko, jak był mniejszy to próbowałam go nauczyć adresu ale wciąż mówił Pyskowice ul. Sezamkowa, zamiast Szpitalna :P Teraz już mówi poprawnie!

aniolekkk777 jestem w szoku, pierwszy raz słyszę, aby ksiądz nie zgodził się na imię i aby ktoś miał inne imię w dokumentach urzędowych a inne w kościelnych!!! SZOK!

no ja tak mam w akcie chrztu mam napisane Anna z zaznaczeniem że w że w cywilnych widnieje Aneta i tym sposobem nie mam w dowodzie dwóch imion, a z racji że chrzciłam córę w tym samym kościele co mnie rodzice chrzcili i miał ją chrzcić ten sam ksiądz co mnie to zabezpieczaliśmy się że tak powiem z mężem na wypadek co by było gdyby powiedział nie... ale na szczęście dla nas nie powstał ten problem z racji tego że ksiądz się zmienił w ostatniej chwili gdyż wylądował w szpitalu...

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 11:14:43

Mój synek miał mieć na imię Oskarek! Ale kuzynka urodziła trzy miesiące wcześniej chłopca i tak dała mu a imię(obu nam się ono podobało) i był problem z innym imieniem bo nic mi się nie podobało z propozycji rodziny tez nie chcieliśmy korzystać(Leon Krzyś Piotruś itp,nie obrażając nikogo, noszącego owe imię;)...aż pewnego ranka po przebudzeniu zawitał w głowie OLIWIER i tak juz zostało,męża jedynie powiadomiłam o wybranym imieniu ale również mu się od razu spodobało i pasuje do naszego bystrego urwiska!

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 11:23:13

Moja coreczka to Lena (Lenka) od zawsze podobalo mi sie to imie.... :) I tak juz zostalo :)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 12:07:56

Mój synek ma na imię Łukasz-junior, imię dostał po swoim tatusiu. Dużo osób nam odradzało taką opcję tłumacząc że zawołam męża i przyleci synek ale i na to mamy radę: na synka wołamy Łukaszek a na tatę Łukasz i sie nie myli:) mąż bardzo sie uparł żeby pierwszy syn nosił jego imię,widzę że jest bardzo dumny z tego. Ważne że nam się podoba:)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 12:41:08

Nasza córeczka nosi imię Laura Maria L. Laura ponieważ zawsze mi się to imię podobało a Maria po prababci, zresztą u nas w rodzinie jest taka tradycja ze mamy takie same inicjały to już piąte pokolenie:) Kiedyś gdy będę mieć drugie dziecko jeśli będzie chłopczyk to na pewno będzie Szymon a dziewczynka jeszcze nie wiem:)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 12:48:00

Nasz synuś ma na imię Miłosz:) otrzymał je przez przypadek. Będąc w ciąży na jednej ze stron internetowych przeglądałam imiona dla chłopców i natrafiłam na Miłosza. Tak bardzo nam się spodobało to imię, że postanowiliśmy dać tak na imię naszemu synowi:) poza tym kojarzy się ono z wielką miłością, jaką wniósł w życie nasz mały łobuziak.

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 13:03:08

Jest ARKADIUSZ, po niezyjacym dziadku (tacie meza). Jak bedzie dziewczynka to bedzie BARBARA, po niezyjacej babci (mojej mamy).

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 14:03:40

nasza córeczka ma na imie maja (ja tak chciałam i mąż się zgodził) natomiast z synkiem nie było tak łatwo ja chciałam kuba albo kacper mąż nie(ale to przez jego mamunie bo powiedziała że kuba to takie dziwne imię NO LUDZIE!!!!!!!!!!!!!! ) Mąż chciał mateusz albo robert ale to znowu mi się nie podobało i wkońcu jest Dawidek ;)))

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 15:00:59

Roksana i Ksawery

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jedynak czy rodzeństwo?