Obecnie rozmawiamy o:

Rynek eneregtyczny

dzisiaj o 19:18

Deratyzacja

dzisiaj o 16:02

Tatuś + córka = toaleta

dzisiaj o 16:00

Widziałem jak oni...

dzisiaj o 13:30

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 9/5

Budowa domu

20 sty 2023 - 14:26:51

Chciałabym prosić osoby, które już przez to przeszły o podpowiedź. Jak wygląda budowa domu, etap po etapie wraz z pozwoleniami itd, chodzi mi dokładnie o to, że np. mam już działkę i co dalej krok po kroku.
Może to być dla kogoś śmieszne pytanie, ale póki co jeszcze nie mam o tym żadnej wiedzy i dopiero się do tego przygotowuję.
Druga sprawa to jak na tą chwilę oceniacie, ile kasy trzeba, aby doprowadzić dom ok. 100m użytkowych do SSZ, jakie koszty trzeba wziąć pod uwagę na początku jeszcze przed rozpoczęciem budowy?
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.

Budowa domu

22 sty 2023 - 19:21:21

Poniekąd sama budowa domu jest czymś niezwykle istotnym i myślę, że również w żadnym wypadku nie możemy przecież zapominać o kwestiach związanych z zasadami bhp. Zdecydowanie polecam wam doskonałej jakości tablice informacyjne budowlane https://znaki-bhp.pl/pl/c/Tablice-informacyjne-budowy/1030 gdyż wiem, że to właśnie one są niezbędne.

niezweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 9/5

Budowa domu

23 sty 2023 - 07:10:24

Wyszukaj w google jest dużo artykułów na ten temat i wszystko ładne opisane krok po kroku.
Koszt to kwestia indywidualna dwa różne domy po 100m2 mogą kosztować zarówno 200k i 400k zasada jest jedna im bardziej prosty projekt tym taniej.

Na wielu rzeczach można przy tym zaoszczędzić:
https://terenbud.pl/blacha-trapezowa-wlasciwosci-i-zastosowanie-kiedy-warto-ja-wybrac/

Jeśli zależy Ci przykładowo na tanim pokryciu dachowym, polecam zdecydowanie się na połozenie na dachu blachy trapezowej.

Budowa domu

21 lut 2023 - 12:55:11

Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie zwłaszcza dzisiaj w dobie szalejącej inflacji aczkolwiek.... podobno mają być obniżki stóp procentowych. Zobaczymy co z tego będzie. Jak jesteście w trakcie budowy to pamiętajcie o zabezpieczeniu stropu poprzez szalunki stropowe https://szalbud.pl/szalunki-stropowe//

Budowa domu

16 mar 2023 - 08:25:23

No według mnie, podstawą budowy każdego domu, muszą być dobre fundamenty i wzmocnienie gruntu! Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega metoda wzmacniania gruntu jet grouting, poczytaj sobie artykuł, podl linkiem http://domosia.pl/na-czym-polega-metoda-wzmacniania-gruntu-jet-grouting/ , gdzie opisano też ile to wszystko kosztuje

Budowa domu

22 mar 2023 - 11:54:24

Jak temat budowy domu to polecam Państwu stronę http://expert-budowlany.pl Piszą nie tylko o budowie i remoncie, ale również o problemach dnia codziennego. Naprawdę jest co czytasz. wszystko napisane jest prostym i zrozumiałym językiem. Zachęcam Państwa do lektury zasobów tej strony.

niezweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 6/5

Budowa domu

27 mar 2023 - 10:23:12

Jak nie wykonujesz pracy fizycznej i nie masz pojęcia o budowlance ... będzie ciężko. Zazwyczaj ekipa budowlana to 3 osoby plus pomocnik do wszystkiego. Ważne jeszcze ile masz lat i jak jesteś sprawny... można się zajechać
Poza tym duże znaczenie ma to jakie instalacje zastosujesz:
https://klimat-tech.pl/
Od siebie polecam pompy ciepła Lublin w tej firmie, wykonają instalację w sposób odpowiedni.

Budowa domu

30 mar 2023 - 08:31:50

W temacie budowy przyda się z pewnością namiar na firmę https://aluboss.pl/ . Jeśli potrzebujesz systemu ścian i zadaszeń wykonanych z aluminium, to firma Aluboss wykonuje wszystkie pomysły klientów. Dom z tarasem lub ogrodem zimowym wykonanym przez tą firmę naprawdę wygląda imponująco.

Budowa domu

12 kwi 2023 - 18:28:15

Firmą budowlaną której można spokojnie powierzyć realizację budowy domu jest https://grupa-flota.pl/. Kompleksowo zajmują się wszystkimi pracami budowlanymi a dodatkowo również projektowaniem i aranżacją otaczającego ogrodu. Śmiało możesz im zaufać i przyglądać się postępom w pracach o których będziesz na bieżąco informowany. Realizują każdy etap inwestycji zgodnie z postawionymi wytycznymi i oczywiście sztuką budowlana. Warto podjąć z nimi współpracę.Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2023-04-14 08:38 przez nowa_kamila.

Budowa domu

26 kwi 2023 - 14:55:18

Ciekawe czy uwzględniają również instalację taką jak https://rekuperatory-ask.pl/rekuperacja-lezajsk/ . Tego typu rozwiązania wentylacyjne najlepiej zaplanować na etapie budowy. Dzięki nim powietrze w domu jest świeże, pozbawione smogu. W domu nie ma wilgoci, nie pojawi się pleśń ani grzyb.

Budowa domu

03 lip 2023 - 14:18:28

Jeśli szukasz firmy świadczącej usługi w zakresie technicznej obsługi inwestycji budowlanych, specjalistycznych badań i orzecznictwa w sprawach budowlanych a także technicznego i ekonomicznego doradztwa w budownictwie to polecam szczerze kontakt z https://novatio.net.pl/

Budowa domu

05 lip 2023 - 16:43:36

W jednym z moich ostatnich projektów DIY, remontu mojego piwnicznego warsztatu, potrzebowałem mocnych kotw rozporowych do betonu. Szukałem produktów, które byłyby zarówno wytrzymałe, jak i łatwe do zainstalowania. Znalazłem je na stronie https://stalmut.pl/oferta/kotwy-i-kolki-rozporowe/kotwy-pierscieniowe-dyble-do-betonu-fbn/ kotwy te okazały się idealne dla mojego projektu i polecam je każdemu, kto ma podobne potrzeby.

Budowa domu

10 lip 2023 - 22:48:50

Cześć! Dzisiaj czytałem o dodatkach do betonu i muszę Cię o czymś poinformować. Polimerwłókna https://polimerwlokna.pl/ to naprawdę innowacyjne rozwiązanie. Wzmacniają beton, sprawiając, że jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Dodatkowo, zmniejszają ryzyko korozji. To rewelacyjny sposób na zwiększenie trwałości konstrukcji. Polecam!

Budowa domu

20 lip 2023 - 07:14:23

Wszystkie niezbędne na tym etapie narzędzia, materiały budowlane i wykończeniowe znajdziesz zaglądając do https://www.artbud.pl/ Jest to sklep budowlany który posiada wysokiej jakości produkty w rozsądnych cenach. Ich baza jest ogromna co bardzo ułatwia podjęcie właściwej decyzji zakupowej.

Budowa domu

20 lip 2023 - 10:01:00

FOLREC Rekuperacja. Projektowanie Serwis Montaż Rekuperatorów. Czym jest rekuperacja?

https://folrec.pl/rekuperacja/

Rekuperacja to system mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła. Jego sercem jest urządzenie zwane rekuperatorem. System ten czerpie świeże powietrze z zewnątrz budynku i rozprowadza je przewodami po pomieszczeniach. Jednocześnie wyciąga zużyte powietrze i wyrzuca je na zewnątrz. Świeże powietrze poprzez wymiennik ciepła w rekuperatorze styka się (ale nie miesza) z usuwanym, ogrzewając się lub schładzając w zależności od pory roku.Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2023-07-20 10:04 przez kamsok.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak poradzić sobie z zielskiem na działce ?