Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zawsze starałam sie nie przyzwyczajac synka do noszenia na rekach,przy zasypianiu juz sie "uzaleznił" jednak na rekach nie.... jak pewne osoby po moim wczesniejszym temacie wiedza synek jest chory na ostre zapalenie gardła i jest na antybiotyku... problem w tym ze od wczoraj ciagle chce byc na rekach i sie tulic.... nie chce by tak sie nauczyl ale zal mi go z tempraturka jak chce sie przytulic.... co zrobic by go nie przyzwyczaic?

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Przytulaj bo teraz jest mu źle, jak się przyzwyczai to po chorobie najwyżej trochę ci pomarudzi, ale się odzwyczai, a teraz ciebie potrzebuje. Moją też tuliłam i nosiłam a potem stopniowo odzwyczajałam, ale nie umiałam jej zostawić jak miała gorączkę.

przytulac przytulac przytulac to wazne dla maluchow,milosc cieplo..a kto powiedzial,ze macierzynstwo to prosta sprawa:D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Cytat
girl89
zawsze starałam sie nie przyzwyczajac synka do noszenia na rekach,przy zasypianiu juz sie "uzaleznił" jednak na rekach nie.... jak pewne osoby po moim wczesniejszym temacie wiedza synek jest chory na ostre zapalenie gardła i jest na antybiotyku... problem w tym ze od wczoraj ciagle chce byc na rekach i sie tulic.... nie chce by tak sie nauczyl ale zal mi go z tempraturka jak chce sie przytulic.... co zrobic by go nie przyzwyczaic?

Moim zdaniem nie nalezy robic nic na sile. To dziecko jest najwazniejsze a nie my i nasza niewygoda. Postaw sie na miejscu synka - jest malutki, jest mu zle bo dokucza mu przeziebienie, wiec normalne ze ratunku i bliskosci szuka u mamy. Chce czuc twoja bliskosc bo wtedy czuje sie bezpiecznie. Nie odbieraj mu tego. Przeciez my tez jak jestesmy chore to chcemy by ktos sie nami zaopiekowa, okazal swoje zainteresowanie i bliskosc, a co dopiero taki maluszek. Na oduczanie od noszenia na rekach przyjdzie czas jak bedzie zdrowy. Teraz badz z nim a przede wszystkim dla niego,bo on teraz tego najbardziej potrzebuje.

nosić,tulić i robić wszystko by ulżyć chociaż troszkę w cierpieniu,by choć troszkę o nim zapomniał...

maly juz nie ma goraczki... tylko ze chyba juz za pozno-zasypia na rekach a jak odkładam budzi sie i płacze-ok 1,5godz biore i odkładam

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

nie jestem zwolenniczka takich rzeczy jak nieprzyzwyczajanie, dziecko po to jest dzieckiem aby okazać mu ten gest, przytulenie, noszenie na rekach itd. to jest dziecka "5 minut" i każdą sekundę powinno się dzieciaczkowi poświęcić. Jakoś nie mam problemów z córką i bez problemu wyjdę z domu i nie chodzi za mną do ubikacji. jest samodzielna i nie potrzebna jej mama czasami w ogóle, ale wie, że jak jej źle to jak przyjdzie do mnie czy mężą to na pewno zostanie przytulona czy ponoszona na rękach,

Cytat
kinnkaa
nie jestem zwolenniczka takich rzeczy jak nieprzyzwyczajanie, dziecko po to jest dzieckiem aby okazać mu ten gest, przytulenie, noszenie na rekach itd. to jest dziecka "5 minut" i każdą sekundę powinno się dzieciaczkowi poświęcić. Jakoś nie mam problemów z córką i bez problemu wyjdę z domu i nie chodzi za mną do ubikacji. jest samodzielna i nie potrzebna jej mama czasami w ogóle, ale wie, że jak jej źle to jak przyjdzie do mnie czy mężą to na pewno zostanie przytulona czy ponoszona na rękach,

tylko twoja nie potrzebuje noszenia 24hna dobre i jest samodzielna a moj 6miesieczny niemowlaczek nie... zadna matka nie jest chyba az taka zła zeby nie okazywac uczuc..nie chodzi mi ze nie chce syna przytulac ale o to by nie nauczyc 8,5kg wagi zasypiania i zabaw tylko na rekach

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

moja córcia tez miała 6 miesięcy i tez duzo ważyła a nie przeszkadzało mi noszenie jej na rękach:)) ja nie mówie ze zla matka jestes, bron boże tylko wyglosilam swoje zdanie, tyle wolno prawda?

jasne;) przeciez po to jest forum;) ja nie chce przyzwyczajac bo u mojego synka juz widac ze ciezko go od czegokolwiek odzwyczaic a jak bedzie wazyl 10kg a ja drobna to co zrobie:P

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

bedziesz nosic, w koncu z tego wyrosnie

w wieku 3-4lat i 20kg:) ja juz ledwo daje rade bo on chce po 1,5-2h a ja sama 50 waze i jestem drobna i 8,5 ciezko mi 2h osic

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Nie martw się już niedługo synek będzie większy i bardziej będą go interesować zabawki i zobaczysz ze spora czesc czasu spedzi na zabawie (my np stworzylismy synkowi tylko jego kacik, gdzie ma kolorowa mate i zabawki) i teraz jak ma 10 miesiecy wieksza czesc dnia spedzamy wlasnie na podlodze na zabawie a na rekach tylko wtdy gdy sie przytulamy lub gdy jest mu zle.Taka juz "uroda" naszych dzieciaczków i jakoś musisz to wytrzymac. Pomyśl ze nie ty jedna tak masz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierwsze SŁOWO