Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 1/5

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 10:46:30

fajnie ze ma Ci kto zostac z dzidzia:)
u mnie okres powrocil 3miesiace po cc. przewaznie regularny,raz bolesny raz nie. nasz smyk tez zjada wszystko,duzo probuje. i teraz jest na etapie ze on sam raczka chce jesc a nie zeby mama karmiła.

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 10:48:01

no właśnie od dwóch lat...(ale to poważniejsze sprawy, nie popsute zęby, ja mam ok)
ja złożyłam papiery -wychowawczy na dwa lata, miejmy nadzieje, ze potem pociecha dostanie się do przedszkola a ja wyruszę na podbój świata;) tak jak było przy starszej..a do tego czasu.... herbatka z melisy, medytacja, dużo magnezu..i jakoś się wychowamy;))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-11 10:48 przez hektorolla.

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 11:26:57

Moje zęby nie tyle popsute ale strasznie kruche się zrobiły :( .Też się cieszę że jest babcia na chodzie no a poza tym obie się wprost uwielbiają :).
Jak to na podbój świata ?hmm :)

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 14:38:19

Na podbój świata tzn- Do starej lub nowej pracy (już mam nowe oferty, ale na razie nie korzystam jestem w jednej), do hobby, do udziału w koncertach w Polsce i za granicą mojego ukochanego zespołu, do działalności na rzecz zwierząt, do kolejnych studiów podyplomowych...jeszcze sporo..

U mnie dwie babcie wolne, raczej na chodzie, ale regularna opieka nie wchodzi w grę.
Zjawisko uwielbienia wnuczki też już u nas zanika z każdą następną wnuczką w rodzinie ;(



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-11 14:51 przez hektorolla.

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 15:34:20

No to masz ciekawa pracę brawo , nie nudną . Moja uwielbia bo od strony brata nie ma możliwości zbyt częstego widzenia wnuczek a ja jestem w tej samej miejscowości ;) i między młodym a misią jest 8 lat różnicy ( no i udało się do pary ;) ) więc rozpieszczają , miziają i z rąk do rąk podają .

zweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 1/5

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 20:18:09

U mnie dziadka (tesc) szał na wnuczka chyba przejdzie w grudniu bo brat męza bierze slub w sierpniu a jego luba rodzi w grudniu. Bo "szał" babci (tesciowa) przeszedl juz dawno. zreszta teraz ma szał na przyszła synowa.Jak tylko maja przyjechac to za przeproszeniem chce sie"zesrac" zeby wszystko zrobic na tip top. koszenie trawy,przycinanie krzewow,plewienie,obiadk itp itd.

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 20:33:57

Ona - ale mnie rozśmieszyłaś tym szałem :D

Lipcowe mamusie 2013

11 lip 2014 - 21:09:01

U nas ogólnie z tym szału nie ma:)
Ja pracuję z dziećmi, nie wiem czy można nazwać to ciekawą pracą, raczej, tworzeniem i wspólnym oddziaływaniem, czego efekty są odległe w czasie. Dzisiaj kolejny lekarz potwierdził moją pierwotna samodzielna diagnozę, być może całe leczenie stomatologiczne bardzo kosztowne było niepotrzebne, bo problem może nie dotyczyc zębów, tylko być natury i laryngologicznej i neurologicznej, niemniej jednak podstawa jest operacja, musi być w najbliższych miesiącach, na pocieszenie wybrałam się na zakupy z mężem, super towarzysz w zakupach ciuchowych i innych;) nie pamiętam kiedy ostatnio tak bywaliśmy, znów czuje się jak podlotek a nie matka Polka:)tyle smiechu i w ogóle...
No nic muszę sbie ułożyc jakiś plan działania i nakierować młoda na właściwe tory aby poradzili sobie z nia jak mnie jakiś czas nie będzie...

Lipcowe mamusie 2013

28 lip 2014 - 22:22:19

Jak tam dziewczyny po urodzinkach ? :) To nasza Michasia , 26.07 . skończyła roczek :)



Lipcowe mamusie 2013

29 lip 2014 - 09:31:18

Izabella miała urodziny 24 lipca, ale przyjęcie zrobiliśmy 26 w sobotę, była super pogoda, 6 godzin zabawy w ogrodzie na grill party,duzo atrakcji, a tu moja mała w wydaniu sportowo eleganckim podczas biegu miedzy 20-ką gości;)



Lipcowe mamusie 2013

29 lip 2014 - 13:17:38

Piękne te nasze dzieciaczki love

Lipcowe mamusie 2013

29 lip 2014 - 14:17:49

Fajna MINNIE;)

Lipcowe mamusie 2013

30 lip 2014 - 13:11:28

Witam wszystkich po przerwie :)
Odkąd wróciłam do pracy nie mam zupełnie na nic czasu, ale czasem zaglądam co tam u Was i maluchów :)
Tomek daje popalić, chodzić zaczął przed pierwszymi urodzinami pod sam koniec czerwca, teraz próbuje biegać, tak fajnie drepta na boki :D Ale przede wszystkim wspina się !!! włazi na krzesła i stół z częstotliwością x-dziesiąt razy na godzinę, regały i komody też mu nie straszne. A jak się go ściąga to zaczyna wyć i kładzie się twarzą do podłogi zerkając czy już się mama zlitowała :P Łobuz jest niesamowity z niego, rozlewa się da, podkrada rzeczy zakazane (telefony, klocki lego brata, które przenosi w buzi !!), maluje kredkami/pisakami po czym się da (oczywiście wcześniej je podkrada bratu). Taka mała demolka.

Ciągle ma alergie na mleko, więc dietę ciągniemy, a dokarmiam go wieczorami (czasem potrafi się tak stęsknić za cycem, że sam mnie rozbiera :D) Ale za to je teraz super, nawet za super. Po dużej porcji śniadania (ja tyle nie zjadam), potrafi mi podbierać kanapki a jak mu nie chcę ich dać to ryk jest :P uwielbia suchy chleb, już przestałam walczyć z jego chowaniem wszędzie na potem, łudzę się, że mu przejdzie :)


Ile wasze maluchy śpią w dzień? Tomek śpi 21.00-5.30 i w ciągu dnia jedna 1,5h drzemka, trochę mi się to mało wydaje :/

Lipcowe mamusie 2013

31 lip 2014 - 20:52:44

Mikazaba-postarałaś się o dwie przysłowiowe przerwy na karmienie czyli godzinka wcześniej do domu z pracy?;) Trzymam kciuki za nowy etap i za Was;)

zweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 1/5

Lipcowe mamusie 2013

02 sie 2014 - 22:23:22

hektorolla umowilas sie na operacje?

kroofy u mnie to spanie wyglada tak ze mały chodzi spac o 20 lub pare min po no i przespi do 6 lub 7. ALE w nocy czesto sie budzi na cyca i je bo taki jest glodny ze az mu burczy w brzuszku. a w dzien ma 2 drzemki czasem po 30min a czasem potrafi przespac godzine ciagiem no i ta druga drzemka jest wtedy krotsza lub tez godzinna. wiec tak maksymalnie spi 2godziny rozlozone na 2 drzemki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy to ciąza?