Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 18:17:36

wg mnie skoro forum to każdy ma prawo pisać o czym chce ...skoro piszą o ciążach, śluzach, książkach czy uczuciach to niech piszą nawet o tym

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 21:46:08

no właśnie, popieram brunecia, a kto pyta nie błądzi :)

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 21:49:36

po to jest forum zeby sobie pomagac!!!!!!!!!!!!!!!

moim zdnaiem jest to hemoroid ... mozna to samemu wyleczyc kupujac czopki w aptece....
jednak proponowalabym isc do lekarza!!!! bo krwawisz;/ I zebu nie byulo potem problemow!

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 22:05:06

Cytat
Ajjc
krwawienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest niebezpieczne! moga to byc hemoroidy albo coz znacznie gorszego- do lekarza! musza wykonac kolonoskopie!

najczęstsze przyczyny krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego wg częstości ich występowania wymienia się: guzki krwawnicze, szczelinę odbytu, chorobę uchyłkową jelita grubego, polipy i guzy jelita grubego (2). Wśród mniej częstych przyczyn wymienia się również choroby zapalne jelit, angiodysplazję jelit (3), a wśród kazuistycznych choroby pasożytnicze (4) czy wrzód samotny odbytnicy (5). Ponieważ jedną z wymienionych powyżej przyczyn może stanowić nowotwór jelita grubego, krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest objawem alarmującym i w każdym przypadku wymaga wnikliwej diagnostyki proktologicznej.


kolonoskopia:Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, który jest zbudowany podobnie jak fiberoskop do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jego długość sięga od 130 do 200 cm.



Nie wiem z jakiej encyklopedii korzystasz, ale na każde pytanie masz wyczerpującą odpowiedź rodem z poradników :P

Do autorki postu: To faktycznie najprawdopodobniej hemoroidy, sądząc na podstawie tego co napisałaś. Rozumiem, że to krępujące, ale o zdrowie trzeba dbać, a lekarze, szczególnie specjaliści nie jedną osobę już badali, nie jedno widzieli - dla nich to normalka. Sprawa intymna, ale jeśli nie zgłosisz się do lekarza, konsekwencje będą straszliwe, a w końcu i tak ból Cię tam zagoni. Co gorsza, istnieje duże ryzyko zatrucia krwi, czyli tzw. sepsa.

Idź do lekarza jeszcze jutro. Skoro tak długo to trwa, nie ma sensu dłużej zwlekać, bo z każdym dniem opisywany problem będzie się pogarszał, a ryzyko powikłań większe.

Ja już nie radzę... JA CIĘ BŁAGAM! IDŹ DO LEKARZA!!!! :(

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 10:21:00

Dzieki dziewczyny, wybaczcie ze znowu wrzuce ten watek na strone glowna, ale wydaje mi sie ze odbyt i krew to nie sa zadne wulgarne slowa i wszyscy ludzie posiadaja te dwie rzeczy, nie ma sie co burzyc, kazdego moze spotkac taki problem... Ajjc mnie troche nastraszyla tym ze maja mi tam wprowadzic cos o dlugosc 130-200cm !!! Chyba bym zwariowala :( Sprobuje jakies czopki moze i zele na poczatek, bo umieram ze strachu na sama mysl o tym przyrzadzie

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 10:42:25

genius - jesli masz krwawiące hemoroidy absolutnie !!! nie wolno Ci używać czopków tylko maść bo możesz pogorszyć sprawę. Przemywaj zimna wodą i rumiankiem (też zimny), jedz potrawy, które nie powodują zaparć i biegiem do lekarza. Wcale nie musiszą od razu robic kolonoskopii tylko najpierw jest leczenie lekami, maściami a dopiero potem inne badania. Ale pamietaj , że z tym nie ma żartów - możesz całe życie mieć problemy z hemoroidami jak co 2-gi człowiek i nic sie nie wydaży ale może też skonczyć się rakiem, wycięciem kawałka odbytu i założeniem stomii (woreczki na brzuchu do których odchodzi kał). Ja Cie nie straszę tylko ostrzegam i proponuje lekarza i to jak najszybciej. Znam parę osób z takimi problemami więc wiem co piszę. Ale nie mrtw sie na zapas, prawdopodobnie masz tylko zewnetrzne hemoroidy i jeden peknął i dlatego ta krew, ale wszystko sie dobrze skończy.Powodzenia i odwagi!

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 10:44:58

obawiam sie moja droga ze zrobila ci sie tzw przetoka .. jak najszybciej idz do lekarza i nie bagatelizuj sprawy , POZDRAWIAM :)

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 10:45:59

bankowo hemoroidy ;( idz do lekarza Kochana...

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 10:46:35

Niestety musisz iść do lekarza temat jest krępujący ale dlużej nie ma co zwlekać,słyszałam kiedyś ze może wychodzić tzw kiszka stolcowa czy jakoś tak ale niestety nie wiem nic więcej poza tym ze musisz szybko iść tozbadać przecież to miejsce też jest ludzkie i sie je bada...

zweryfikowana
Posty: 158
Ostrzeżenia: 2/5

Krew z odbytu...

20 lip 2009 - 11:05:25

Cytat
Watacukrowa88
nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że niektóre tematy postów są coraz bardziej intymne i przy tym obleśne:/ takie rzeczy załatwia się z lekarzem a nie dzieli się z nimi na forum strony o ciuchach. i przykro mi, ale nawet jak ktoś nie chciał tu wejść, niestety wpis twojego posta widniał na stronie głównej... dla mnie to już lekka przesada.


boze!!! ;/ naprawde niektore z was sa tak zalosne ze az przepraszam ale glupiutkie, czytam to forum i bulwersuje sie na nasze spoleczenstwo!!!, dziewczyna wyraznie napisala ze ma problem strasznie wstydzi sie isc do lekarza i jelsi masz sie smiac czy wytykac palcami to nie czytaj tego albo przynajmniej nie komentuj.
zreszta kolejna rzecza jest to ze forum jest podzielone na rozne dzialy, umiescila w bardzo dovbrym "zycie intymne" a nie "zdobycze, ciuchy itd"
wiec o co Ci chodzi??? powiedzialas ze juz sam tytul jest oblesby, obrzydliwy, wiec po co weszlas?? skoco jestes na stronie z ciuchami to nimi sie interesuj i doradzaj w sprawach ciuchow aniolku :)
ciekawa jesltm jak Ty bys sie zachowala majac ten sam problem??
nikt Cie tu nie zna wiec moze tez chcialabys sie poradzic dziewczyn, a nie isc do lekarza bo to rzeczywiscie dosc krepujace, mysl;e ze dla Ciebie tez, cghyba ze jestes bardzo odwazna osoba i takie badanie jak wkladanie czegos od odbytu Cie nie stresuje, to gratulue :)
zacznijcie co po niektore osoby myslec, bo to straszne co piszesz ;/

Krew z odbytu...

24 lip 2009 - 21:47:51

i ty od 2 lat nic z tym nie robisz ;o to hemoroidy! i nieleczone mogą mieć poważne skutki!

Krew z odbytu...

26 lip 2009 - 23:30:18

POPIERAM TO JEST FORUM I MOZNA TU PISAC O WSZYSTKIM! SZCZEGONIE ZE JEST TU DZIAL ZDROWIE, GINEKOLOGIA, ZYCIE INTYMNE WIEC O CO CI CHODZI? JESLI CI SIE TEN WATEK NIE PODOBA TO TU NIE MUSISZ WCHODZIC NIKT CIE NIE ZMUSZA o to chodzi zebysmy sobie tu pomagaly jak ktoras ma problem! Zycze ci zebys ty nie miala nigdy tak stesujacych problemow! zresztą wątek jest prawidlowo ustawiony w dziale "zdrowie" wiec nie jest to tylko strona o ciuchach tipsach kosmetykach ale tez i o powazniejszych dla innych sprawach... No ale to sprawa indywidualna rozne hierarchie wartosci w zyciu ludzie maja. Pozdrawiam

Krew z odbytu...

26 lip 2009 - 23:37:20

To faktycznie dosc krępująca sprawa, ALE PO TO JEST FORUM BY SOBIE POMAGAĆ.

Krew z odbytu...

27 lip 2009 - 11:25:13

natychmiast idz do lekarza

Krew z odbytu...

27 lip 2009 - 11:28:39

Powiem kródko..nic z tym nie rób .. W mojej rodzinie był taki przypadek ... Identyczny.. Po tygodniu zeszlo :PP.. A ile ty to już masz ??;-) pozdrawiam .:)

następna dyskusja:

YUMMY CUM:)