Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:33:30

Cos ze mna nie tak, juz od dlugiego czasu mam problem, jest to bardzo intymny problem i jesli masz sie z tego smiac badz zartowac to lepiej nie czytaj dalej i wyjdz...
Mianowicie gdy sie "wyprozniam" cos mi sie wysuwa (to wyglada jakby ta skora troche wewnatrz odbytu mocno napuchla i zrobila sie taka kulka, ktora sie wypycha na zewnatrz) bardzo trudno mi to opisac, no i to sprawia mi straszny bol, musze ja wkladac palcem do srodka, mam to juz od kilku lat, moze 2, 3... Z tym ze teraz po wyproznieniu sie zauwazylam krew, to nie bylo tak ze krew z kalem tylko jakby cos tam wewnatrz ale nie gleboko sie okaleczylo i krwawilo, mysle ze to te kawalki pogrubionej skory... nie bylam z tym nigdzie bo jest to dla mnie bardzo wstydliwa sprawa i nawet nie wiem jak to opisac... Moze ktos wie co to moze byc?

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:34:20

to hemoroidy

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:36:44

a mozna to samemu wyleczyc? i jesli pojde z tym do lekarza to bedzie mnie musial tam zbadac, czy bez tego mi cos przepisze?

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:37:06

2 lata i nie byłaś u lekarza?! Dziewczyno, wybacz, ale to strasznie nieodpowiedzialne!
Wybierz się jak najszybciej do lekarza- wirtualnie nikt Ci nie pomoże...

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:37:37

radzę udać się do chirurga proktologa- specjalisty w tej dziedzinie, to są hemoroidy czyli żylaki odbytu, można je usunąć chirurgicznie/ laserowo bądź łagodzić ból lekami. Pozdrawiam i radzę udać sie do lekarza nie ma się czego wstydzić

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:37:41

to nie możesz iść do lekarza? ;]

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:38:16

lekarz, lekarz i jeszcze raz lekarz...
hemoroidy maja kilka stadiów zaawansowania...
niektore leczy sie lekarstwami a te najbardziej zaawansowane chirurgicznie
koniecznie idz do lekarza

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:38:38

Rzeczywiście wstydliwa ... jeszcze tylko odbytu na stronie głównej Szafy nie było ;)

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:40:26

nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że niektóre tematy postów są coraz bardziej intymne i przy tym obleśne:/ takie rzeczy załatwia się z lekarzem a nie dzieli się z nimi na forum strony o ciuchach. i przykro mi, ale nawet jak ktoś nie chciał tu wejść, niestety wpis twojego posta widniał na stronie głównej... dla mnie to już lekka przesada.

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:40:41

Cytat
mozaika
Rzeczywiście wstydliwa ... jeszcze tylko odbytu na stronie głównej Szafy nie było ;)

wiesz tu mi latwiej bo nikt mnie nie zna

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:42:24

Cytat
Watacukrowa88
nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że niektóre tematy postów są coraz bardziej intymne i przy tym obleśne:/ takie rzeczy załatwia się z lekarzem a nie dzieli się z nimi na forum strony o ciuchach. i przykro mi, ale nawet jak ktoś nie chciał tu wejść, niestety wpis twojego posta widniał na stronie głównej... dla mnie to już lekka przesada.

Wiesz co ja mam powazny problem i nie wiem kogo sie poradzic, bo wstyd mi isc do lekarza, ale ty widocznie srasz fiolkami skoro nie potrafisz tego zrozumiec ;/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:43:05

krwawienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest niebezpieczne! moga to byc hemoroidy albo coz znacznie gorszego- do lekarza! musza wykonac kolonoskopie!

najczęstsze przyczyny krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego wg częstości ich występowania wymienia się: guzki krwawnicze, szczelinę odbytu, chorobę uchyłkową jelita grubego, polipy i guzy jelita grubego (2). Wśród mniej częstych przyczyn wymienia się również choroby zapalne jelit, angiodysplazję jelit (3), a wśród kazuistycznych choroby pasożytnicze (4) czy wrzód samotny odbytnicy (5). Ponieważ jedną z wymienionych powyżej przyczyn może stanowić nowotwór jelita grubego, krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest objawem alarmującym i w każdym przypadku wymaga wnikliwej diagnostyki proktologicznej.


kolonoskopia:Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, który jest zbudowany podobnie jak fiberoskop do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jego długość sięga od 130 do 200 cm.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-19 16:45 przez Ajjc.

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:43:55

kochana, nawet jakbym ,,srała fiołkami" to nie pisałabym o tym na forum szafy - to strona o ciuchach a nie odbytach!!! nie wiesz kogo się poradzić? hmmm, a wiesz kto to jest lekarz?

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:44:04

to są na pewno hemoroidy i lepiej idź do lekarza póki czas nie ma sie co wstydzić po to jest lekarz żeby do nie iść!
a po 2 jak lekarz sie nie wstydzi komuś zaglądać to ty sie wstydzisz iść???
poważnie idź i to szybko są jakieś lekarstwa w aptekach na hemoroidy ale jak się dokładnie nie wie to lepiej nie brać zresztą ty masz to już tal długo że samej lepiej nie kombinować

Krew z odbytu...

19 lip 2009 - 16:45:03

Zdrowo się odżywiaj (dużo błonnika), bądź w miarę aktywna, nie siedź długo na klopie...Ale na to już może być za późno.Teraz to tylko lekarz ci może pomóc.To są hemoroidy, ale słyszałam też o wypadnięciu odbytu.Ale nie sugeruj się tym co inni piszą, bo się tylko przestraszysz, a to hemoroidy to dosyć częsty problem!Leć do lekarza i wiedz, że nikt ci tu nie pomoże tak jakbyś tego chciała.Powodzenia

następna dyskusja:

zapalenie ucha!!!