Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

88= combeck

25 cze 2009 - 21:38:09

Cytat
Annatola
Cytat
emilia89
gofryy przepis :

iasto na gofry:
• 160 g mąki
• 1,5 łyżki drobnego cukru
• szczypta soli
• 50 g stopionego masła
• 2 jajka
• 270 ml mleka

Dodatki: cukier puder, bita śmietana, truskawki, borówki, maliny lub jagody, sos truskawkowy

Wykonanie:

Mąkę przesiać do miski, dodać cukier, sól, stopione masło, żółtka oraz 1/3 ilości mleka. Składniki wymieszać rózgą na gładką masę, dolewając stopniowo resztę mleka. Ciasto odstawić na 10 minut. W międzyczasie rozgrzać gofrownicę na maksymalną moc. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, wymieszać ją delikatnie z ciastem. Gofry piec przez około 5 - 7 minut, nakładając niewielką ilość ciasta. W połowie czasu pieczenia gofrownicę lekko uchylić na 3 sekundy. Przed każdym kolejnym gofrem gofrownicę ponownie rozgrzać do maksymalnej temperatury. Gofry studzić na metalowej kratce, ale najlepsze (chrupiące) są zaraz po upieczeniu. Posypać cukrem pudrem, posmarować bitą śmietaną, ułożyć owoce i polać sosem truskawkowym.

dodatki:

Sos truskawkowy: 10 dużych truskawek pokroić na mniejsze kawałki, włożyć do rondelka i wsypać 3 łyżki cukru pudru. Smażyć truskawki przez 3 - 4 minuty, mieszając drewnianą łyżką. Dodać 1/2 łyżeczki ekstraktu z wanilii i ewentualnie 1 łyżeczkę soku z cytryny. Zmiksować ręcznym blenderem i przelać do dzbanuszka.

Dziękuuuję;*

jzu z tego nie wyjda gofry a jakies byle co:D:D anna dałam ci przepisa wczesniej:D:D:D

88= combeck

25 cze 2009 - 21:39:42

Cytat
niuniaf4
i tak niedługo tu już zabawię....
Jak to? Dlaczego? Opuszczasz szafę?

88= combeck

25 cze 2009 - 21:39:43

Cytat
MaJorkaaa


Przepis na pyszneeeeeeeeeeee gofry:)


Do miksującego miksera wrzucamy
- 3 jajka
- szklanka cukru
- mleko 3.2 % najlepiej - 1 litr cały
- mąki do pieczenia dodajemy stopniowo tak na oko by nie bylo za rzadkie ani za gęste;]
- margaryna rozpuszczona pół kostki rozpuszczamy na gazie, czekamy 3 minuty i wlewamy do miksera - oczywiscie mikser miksuje:D
- proszek do pieczenia
I to ładnie wszytsko miksujemy aż uznamy że jest gotowe i robimyyyyyy goferki:D:D:D


i gofrownice za kazdym zalaniem smarujemy margaryną!

niezweryfikowana
Posty: 733
Ostrzeżenia: 1/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:40:20

ej. dziewczyny. wymieniłybyscie chanel na lv? mam problema

88= combeck

25 cze 2009 - 21:40:43

Amyle oj kochana i to jak!!!! nie chciałbyś nadepnąć mi na odcisk..

poza tym może jestem głupia i zacofana ale ten wątek ma tytuł 88 wiec myślałam, że tu są te które były po tej stronie co ja...
no właśnie chyba chodzi o to że były....

zweryfikowana
Posty: 254
Ostrzeżenia: 1/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:42:24

ehh, wysiedziałam do drugiej wspierając głosowanie i nic z tego.
Mamo..Że człowiek człowiekowi potrafi takie rzeczy wyczyniać.. no nic..

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:42:50

Cytat
niuniaf4
Amyle oj kochana i to jak!!!! nie chciałbyś nadepnąć mi na odcisk..

poza tym może jestem głupia i zacofana ale ten wątek ma tytuł 88 wiec myślałam, że tu są te które były po tej stronie co ja...
no właśnie chyba chodzi o to że były....

Były... A co z naszym Szafotubisiowym slajdszołem :(

niezweryfikowana
Posty: 733
Ostrzeżenia: 1/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:43:30

Cytat
djmc14
Cytat
niuniaf4
Amyle oj kochana i to jak!!!! nie chciałbyś nadepnąć mi na odcisk..

poza tym może jestem głupia i zacofana ale ten wątek ma tytuł 88 wiec myślałam, że tu są te które były po tej stronie co ja...
no właśnie chyba chodzi o to że były....

Były... A co z naszym Szafotubisiowym slajdszołem :(





eej NIE WYMYSLAC MI TU! SLAJDSZOL MA BYC NIKT SIE NIE KŁÓCI!! Xd

niezweryfikowana
Posty: 914
Ostrzeżenia: 1/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:43:53

z tego co dzisiaj rano widziałam to 6 miejsce macie :)

88= combeck

25 cze 2009 - 21:44:27

Cytat
gatek222
Cytat
niuniaf4
i tak niedługo tu już zabawię....
Jak to? Dlaczego? Opuszczasz szafę?


i tak tu sie nic nie działo...

nasza akcja była ok. a teraz..... co to ma k...a być????

88= combeck

25 cze 2009 - 21:45:19

Cytat
Annatola
Łaał :) Duzo nas ;D Teletubisiów zabraknie xD Ale są jeszcze : Piłka, Kapelusz, ciasteczka i takie tam xD


i króliczki............:-)))))))

szkoda że się nie udało:-(

88= combeck

25 cze 2009 - 21:45:24

Cytat
niuniaf4
Amyle oj kochana i to jak!!!! nie chciałbyś nadepnąć mi na odcisk..

poza tym może jestem głupia i zacofana ale ten wątek ma tytuł 88 wiec myślałam, że tu są te które były po tej stronie co ja...
no właśnie chyba chodzi o to że były....
Ja też tak myślałam... A tu parę nieproszonych osób się bezczelnie wprosiło i w dodatku udają, że jest wszystko ok i próbują teraz wszystkim włazić w d***

88= combeck

25 cze 2009 - 21:46:31

chce porozmawiac normalnie , przykro mi sie zrobiło ://///////////////// i niechce klótni chyba że wy chcecie

niezweryfikowana
Posty: 733
Ostrzeżenia: 1/5

88= combeck

25 cze 2009 - 21:47:01

nie bylo mnie 10 min a tu już... ; (

88= combeck

25 cze 2009 - 21:48:32

Cytat
MaJorkaaa
Cytat
Annatola
Cytat
emilia89
gofryy przepis :

iasto na gofry:
• 160 g mąki
• 1,5 łyżki drobnego cukru
• szczypta soli
• 50 g stopionego masła
• 2 jajka
• 270 ml mleka

Dodatki: cukier puder, bita śmietana, truskawki, borówki, maliny lub jagody, sos truskawkowy

Wykonanie:

Mąkę przesiać do miski, dodać cukier, sól, stopione masło, żółtka oraz 1/3 ilości mleka. Składniki wymieszać rózgą na gładką masę, dolewając stopniowo resztę mleka. Ciasto odstawić na 10 minut. W międzyczasie rozgrzać gofrownicę na maksymalną moc. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, wymieszać ją delikatnie z ciastem. Gofry piec przez około 5 - 7 minut, nakładając niewielką ilość ciasta. W połowie czasu pieczenia gofrownicę lekko uchylić na 3 sekundy. Przed każdym kolejnym gofrem gofrownicę ponownie rozgrzać do maksymalnej temperatury. Gofry studzić na metalowej kratce, ale najlepsze (chrupiące) są zaraz po upieczeniu. Posypać cukrem pudrem, posmarować bitą śmietaną, ułożyć owoce i polać sosem truskawkowym.

dodatki:

Sos truskawkowy: 10 dużych truskawek pokroić na mniejsze kawałki, włożyć do rondelka i wsypać 3 łyżki cukru pudru. Smażyć truskawki przez 3 - 4 minuty, mieszając drewnianą łyżką. Dodać 1/2 łyżeczki ekstraktu z wanilii i ewentualnie 1 łyżeczkę soku z cytryny. Zmiksować ręcznym blenderem i przelać do dzbanuszka.

Dziękuuuję;*

jzu z tego nie wyjda gofry a jakies byle co:D:D anna dałam ci przepisa wczesniej:D:D:D


wyja bo je robią, może myslisz że nie wyjdą bo to mój przepis

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PODKARPACIE-POWODZIE!! Burze, traby powietrzne ; /