Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 11:46:37

moje ceny rzeczy używanych oscylują mniej więcej po 10-20 zł. Teraz wystawiłam nowy płaszcz z pull and beara, ktory jest poszukiwany i wsklepie kosztowal 279, ja znizylam na 200 z przesyłką w koncu to i tak sie oplaca..

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 11:47:28

mam wrażenie że to wszystko przez to że kiedyś dziewczyny wstawiały tu rzeczy takie, które zalegały w szafie i chciały się ich po prostu pozbyć. Przy okazji mogły sobie dorobić troszkę pieniędzy. A w tej chwili na szafie każdy tu kombinuje co zrobić żeby kupić tanio, sprzedać drogo, najlepiej obłowić się w lumpie i zrobić majątek.
Nie popieram tego ani nie uważam też żeby to było złe czy nieuczciwe. Po prostu tak to się pozmieniało i nic na to się nie poradzi. Na szczęście każdy sam może dokonywać wyborów i dopóki nie trafi się na oszustkę to jest ok;)

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 11:50:22

Ceny mega zawyżone - to racja. Ostatnio widziałam używany pierścionek na dwa palce na szafie za 50zł, a dokładnie taki sam i nowy na all 12zł :)

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 11:52:51

Cytat
jonasz71
Cytat
tineth
a może one zapłaciły za nie z 300 zł i były w nich tylko kilka razy? to wtedy te 70 zł to nic:P zależy z której strony się na to patrzy:P
no prosze cie,,,,,,,chyba za 3 zł z lumpu ,,osoba ktora stac na torebki za 300 zł raczej nie przesiaduje na szafie i jej nie wystawia,,,:)

to był przykład...
poza tym skąd ty wiesz gdzie ktoś kupuje i po ile, że możesz tak generalizować? A czemu osoby które stać na ciuchy za 300 zł nie mogą,,przesiadywać" na szafie? Zabrania im ktoś? Jakoś nie zauważyłam żadnego ogranicznika, że na szafie mogą być osoby które kupują torebki lub buty do 50 zł, widocznie coś przeoczyłam

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 11:57:31

Cytat
tineth
Cytat
jonasz71
Cytat
tineth
a może one zapłaciły za nie z 300 zł i były w nich tylko kilka razy? to wtedy te 70 zł to nic:P zależy z której strony się na to patrzy:P
no prosze cie,,,,,,,chyba za 3 zł z lumpu ,,osoba ktora stac na torebki za 300 zł raczej nie przesiaduje na szafie i jej nie wystawia,,,:)

to był przykład...
poza tym skąd ty wiesz gdzie ktoś kupuje i po ile, że możesz tak generalizować? A czemu osoby które stać na ciuchy za 300 zł nie mogą,,przesiadywać" na szafie? Zabrania im ktoś? Jakoś nie zauważyłam żadnego ogranicznika, że na szafie mogą być osoby które kupują torebki lub buty do 50 zł, widocznie coś przeoczyłam

Aropos lumpów, dlaczego wy patrzycie na to ile ktoś zarobi a nie na to ile wy oszczędziecie?

Cóż z tego, że ktoś kupi coś bez oznak użytkowania za 2 złote w lumpie, co jest warte w sklepie 50zł, a sprzeda wam za 20 zł. Oszczędziecie 30 zł, i w tym rzecz, nie w tym, że ktoś zarobi na tym 18.

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 12:03:44

Ja kupiałm od dziewczyny na szafie sweter za 40zł. twierdziła,zapierala sie,ze jest nowy bla bla bla... wyslalam pieniadze sweter doszedl, dziewczyny wierzcie albo nie, nie byl tak swietny jak moglo sie wydawac. owszem 40zł to nie jest jakaś wygorowana cena, ale za ten sweter nie dalabym nawet 15,20zł. fabrycznie byl szyty RÓŻOWĄ welna, tutaj w niektorych miejcsach byl posszywany CZERWONĄ niktą:D śmiechu warte. a najlepsze jest to,ze podajżę po 3 zalozeniu odpadly mi korale. pisalam do niej wypiera sie ze to sama sobie tak zrobilam,ze ona wie co pakowala.. no nic sweter zrobilam na nowo,troche meki bylo ale bylo warto. sweter byl na zdjeciu sliczny, teraz po przejsciach rowniez jest:). wiec ja rozniez patrze na ceny. sama nie mam wystawionych rzeczy,bo mam ich tyle a czas nie pozwala mi na zrobie zdjec i wrzucenie.;/ ;p a kazdy grosz sie liczy. dla mnie uczciwe sa kobitki ktore na szafie za stan ciuchow daja uczciwe ceny. :) 70zł za buty badz torebke to duzo. ja sama mam manie na punkcie torebek i ciagle na szafie cos ogladam,ale ceny rzeczywiscie niektore sa zaskakujace...

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 12:14:33

Cytat
jonasz71
Cytat
rozgwiazda7
Każdy ustala taką cenę jaka mu się podoba, a jeśli Ci ona nie pasuje to przecież nikt nie zmusza do zakupu...Ostatnio dobiło mnie targowanie się jednej dziewczyny przy rzeczy za 30zł, która stwierdza, że to PRZECIEŻ SZAFA! No i? To znaczy, że chyba mamy oddawać ciuchy za darmo lub za przysłowiowego grosza, bo to SZAFA PRZECIEŻ....
nikt nie mowi zeby za darmo dawac ,ale wciskanie innym starych wyciuranych szmat z lumpexu za ceny jak ze sklepów i wciskanie ze kupione w firmowce to juz lekka przesada ,a wiekszosc tu takich rzeczy,,,,,nikt nikomu nie karze owszem ale patrzac na to odechciewa sie zakupow na tym portalu

Też prawda;)

zweryfikowana
Posty: 217
Ostrzeżenia: 4/5

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:07:44

Ja też wystawiam różne rzeczy, ale staram się po jak najmniejszej kwocie, w sumie byleby to zeszło, bo mam za dużo rzeczy w szafie, no i zbieram na wycieczkę :)

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:10:24

<moderacja>oferta swojej szafy w złym dziale , nie mam cen z kosmosu ;PP



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 18:12 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 1.122
Ostrzeżenia: 1/5

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:14:56

Zazwyczaj jak widze przedmiot ktory niedawno ogladalam w sklepie i cena na szafie jest zawyzona piszę o tym.
Skoro nowy moge miec za 40 zl a wystawiona uzywka za 40 to chyba troche smiesznie ;)
reakcja zazwyczaj jest ogromna i negatywna
ze wydala wiecej
ze kosztowalo kiedys 70 a ona wystawia za 40
ze jest modne
ze sie czepiam
itd
fakt jest jeden i nie mozna sie z nim klocic :D rzeczy noszone nigdy nie beda warte tyle co nowe :)

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:21:40

Cytat
Fredziuchna
W zasadzie, jeśli sprzedaje się coś używanego, to jest zasada, aby najpierw pierwotną cenę podzielić na pół, a dopiero potem (!) ustalać cenę, w zależności od stanu oferowanej rzeczy, biorąc pod uwagę jej zniszczenia w wyniku eksploatacji.

a to ciekawe od kiedy jest taka zasada ? Każdy ustala takie ceny jakie mu odpowiadają, i przy tym nie ma żadnych zasad.

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:23:54

kryzys ;p

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:27:03

Cytat
jonasz71
Cytat
tineth
a może one zapłaciły za nie z 300 zł i były w nich tylko kilka razy? to wtedy te 70 zł to nic:P zależy z której strony się na to patrzy:P
no prosze cie,,,,,,,chyba za 3 zł z lumpu ,,osoba ktora stac na torebki za 300 zł raczej nie przesiaduje na szafie i jej nie wystawia,,,:)

a co ma wspólnego to czy jedną stać na torebki za 300zł a przesiadywanie na szafie? Każda może tutaj wystawiać rzeczy, nie ma ograniczenia cenowego..

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:31:14

Cytat
sarittqa
Mnie też to razi chcą po prostu dorobić !
Ale takim sposobem im tego nikt nie kupi.
Polityka jest taka, że trzeba wystawić coś po okazyjnej cenie.
Szkoda, że inne tego nie rozumią.
Nie rozumią?? :P
Co do tematu- ''każdy orze jak może'' ;) Jeśli komuś zależy to kupi, a jak nie- to strata sprzedającego.

dziewczyny skąd takie ceny?

21 sty 2012 - 18:32:33

Cytat
Sepulturka
Zazwyczaj jak widze przedmiot ktory niedawno ogladalam w sklepie i cena na szafie jest zawyzona piszę o tym.
Skoro nowy moge miec za 40 zl a wystawiona uzywka za 40 to chyba troche smiesznie ;)

jeżeli widzisz rzecz na przecenie za 40zł to nie powinnaś głupio komentować bo nie wiesz za ile ona ten przedmiot kupiła..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakoś mam już dosyć tych wątków,a Wy:)