Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 18:51:21

Hej dziewczyny. : ) Mam duży problem z moją kochaną suczką rasy sznaucer mini. Jest u mnie od roku i zawsze zachowywała się jak aniołek. Od jakichś pięciu dni coś w nia wstapilo i zachowuje sie jak swir mianowicie nagle podbiega do mnie zaczyna warczec, szczekac i gryzc po rekach, ciuchach ... Myslalam napoczatku ze dla niej to jest zabawa ale pozniej zaczelam dostrzegac agresje z jaka to robi... Malo tego po wszystkim zaczyna napastwowywac moja noge !(jesli wiecie co mam na mysli :P )Podkreslam ze jest to suczka !! Kiedy probuje ja odgonic zaczyna znowu gryzc ! Jeśli miałyscie podobne problemy ze zwierzakami piszcie jak sobie z tym poradzic bo zaczyna sie to stawac naprawde dziwne.. : P

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 18:54:57

Po prostu jej się chce. Dojrzała już do "tego". Czas podawać tabletki albo wysterylizować (czy co to tam sie z suczkami robi, nie wiem nie znam sie).

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 18:57:46

No ok rozumiem tylko skad ta agresja w jej zachowaniu ?.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 18:59:01

sterylizacjaaa. suczki w tym czasie stają sie nerwowe, pobudzone . jak widać Twoja jest bardzo nerwowa :) radzę się nie męczyć i iść na sterylizację. marzec jest miesiącem sterylizacji, z tą akcją współpracują niektóre gabinety weterynaryjne. zabiegi są tańsze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 19:02 przez 16kaja16.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 19:02:18

poczytaj na jakiś forach o pieskach,albo zwyczajnie idź spytać jakiegoś weterynarza,ja niestety nie pomogę

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 19:02:44

Jesteś pewna, że to suczka? Dobrze sprawdziłaś?

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 19:02:58

Jak skąd? A jakby tobie się bardzo chciało a nie miałabyś z kim i jak to co byś zrobiła ? xD Z resztą to zwierzę, nie jest rozumna jak człowiek - ona chce i już! Moja kicia jak dostała pierwszą ruję (a ja wtedy nie wiedzialam, że to ruja) to wyła, ocierała się o wszystkich i wszystko, była taka natrętna.. koszmar! :]

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 19:06:50

Jesli nie miałą jeszcze cieczki pierwszej to lepiej poczekac, poza tym oglądałam ostatnio zakinacza psów i nawet sposób podania jedzenia może wywołać agresję u zwierzęcia, może jakis poradnik albo wlasnie treser bardziej ci pomoże...

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 19:07:07

No bo jest nie zaspokojona ;))))

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 20:34:50

Cytat
Delgado
Jesteś pewna, że to suczka? Dobrze sprawdziłaś?

A niby czemu miałaby nie być suką? Bo ujeżdża? To występuje u obu płci.
Tabletek anty nie polecam, metoda może mieć sens co najwyżej przy chowie suki hodowlanej, ale też nie nazwałabym jej wówczas dobrą. Sterylka przede wszystkim, bo nawet jeśli się okaże, że problem tkwi gdzie indziej, to po pierwsze jedno wykluczysz, a po drugie - suka powinna być wysterylizowana.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:45:48

Nie chcemy jej sterylizowac wiec to jest wykluczone. Ja rozumiem ze ona tez a potrzeby seksulane i nie o to chodzi.. bardziej martwi mnie to ze jestem cala pogryziona : P

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:48:23

nawet suczki wariują od hormonów, być może trzeba będzie ją wysterylizować. Najlepiej pójść do dobrego weterynarza.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:49:18

Wydaje mi się, że chce przejąc panowanie w domu. Takie zachowanie (z nogą) świadczy o jej chęci dominacji. Musisz jej chyba pokazac, że nie może rządzic

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:51:13

Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac wiec to jest wykluczone. Ja rozumiem ze ona tez a potrzeby seksulane i nie o to chodzi.. bardziej martwi mnie to ze jestem cala pogryziona : P

Czemu nie chcecie sterylizacji? Rozmnażać jej i tak nie możecie bez zarejestrowania hodowli, poza tym, jeśli zajdzie w ciąże będzie gromadka maluchów z którymi trzeba będzie coś zrobić a i tak już jest dużo niechcianych psów. W czym problem? Nie jest prawdą, że sterylizacja czymś suczce grozi, dla jej zdrowia i spokoju i Waqszego sterylizacja jest wskazana.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 21:51:25

Cytat
16kaja16
sterylizacjaaa. suczki w tym czasie stają sie nerwowe, pobudzone . jak widać Twoja jest bardzo nerwowa :) radzę się nie męczyć i iść na sterylizację. marzec jest miesiącem sterylizacji, z tą akcją współpracują niektóre gabinety weterynaryjne. zabiegi są tańsze.


rzeczywiscie bo najlatwiej wszystkich i wszystko wysterylizowac:/ juz bez przesady, co widze wątek o zwierzakach i jakims problemowym zachowaniu (ale mozliwym do rozwiazania) to tylko STERYLIZACJA!
same sie niektore wysterylizujcie...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

doradzcie - pies