Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

e-papieros

1 minutę temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

godzinę temu

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 00:06:24

Każdy wyraża swoje zdanie, nie prosiłam o komentarze.
Może nie mam racji, może napisałam coś błędnie- ale napewno lepiej się skupić najpierw na wychowaniu pieska i pracy z nim (według swoich przekonań, teorii itp.) niż odrazu lecieć i sterylizować (tym bardziej jak pytająca nie chce tego i pieska może dopuścić).

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 00:19:15

martusia23
Nie slyszalam o kastracji chemicznj...mozesz napisac co to jest.Po zabiegu operacyjnym suczki nie maja sklonnosci do zachorowan np na raka narzadow rodnych co dosyc czesto nastepuje u starszych suczek i zapobiega ona roznym chorobom a taki zabieg jest bardzo bezpieczny...wiem ze zastrzyki nie sa najlepszym rozwiazaniem ale czasami jedynym jezeli ktos chce miec szczeniaki a jak jest z chemiczna...napisz cos wiecej,cos mi to mowi ale niestety zero wiedzy na ten temat.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 00:31:33

Cytat
kaszmirowysweterek
Sterylizacja!!!! ;)
Ja już swojego "Aniołka" wysterylizowałam... Wcześniej czy później lepiej to zrobić, znikną kłopoty o których piszesz, zagrożenie ciążą i ewentualne ropomacicze. Same plusy! Do weta, raz dwa i po krzyku ;)
Cytat
kashvi
Cytat
16kaja16
sterylizacjaaa. suczki w tym czasie stają sie nerwowe, pobudzone . jak widać Twoja jest bardzo nerwowa :) radzę się nie męczyć i iść na sterylizację. marzec jest miesiącem sterylizacji, z tą akcją współpracują niektóre gabinety weterynaryjne. zabiegi są tańsze.


rzeczywiscie bo najlatwiej wszystkich i wszystko wysterylizowac:/ juz bez przesady, co widze wątek o zwierzakach i jakims problemowym zachowaniu (ale mozliwym do rozwiazania) to tylko STERYLIZACJA!
same sie niektore wysterylizujcie...


Najpierw może poczytaj trochę o tym i dopiero zacznij się wypowiadać. Bez urazy, ale nie znasz się kompletnie!
Sterylizacja niesie za sobą niemalże same plusy.


wybacz pani wszechwiedząca,ale ja uwazam ze Ty nie znasz sie kompletnie;)
mielismy juz i psy i suki od poczatków mojego dziecinstwa az do teraz i jakos nie przesło nam na mysl zeby je sterylizować...
problemow nie bylo z nimi zadnych, jak była suczka to sie pilnowało i nie dopuszczało psów, to nie jest jakąs wielka trudnoscią jak ktos sie swoim psem na prawde zajmuje, psa nie puszcza się samopas tylko się z nim jest na spacerze, z resztą są tez zastrzyki albo tabletki jak juz taki to wielki problem dla kogos psa upilnowac...
dodatkowo, z zadnym z psów nie bylo i nie ma problemow a tez kastratem zaden nie został...


a jak sterylizacja niesie ze sobą same plusy...to wiesz co robic;)

ja mam takie a nie inne zdanie na ten temat i go nie zmienie, chyba mam do tego prawo, prawda?

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 00:41:02

możliwe, że dostanie cieczki. moja sunia dziwnie się zachowuje kilka dni przed cieczką- łącznie z odruchami kopulacyjnymi:)

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 01:03:22

My też mamy sunię, ratlerka, ale nasza bestia wyżywa się na maskotkach:) W ten sposób okazuje swoją dominację. I na pewno nie damy jej wysterylizować! Spróbuj też z maskotką, po co od razu okaleczać pieska.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 01:08:18

Już pisałam że nie zamierzam jej okaleczac, jej maskotki nie interesuja preferuje nogi xd

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 10:20:51

mylące jest myślenie, że sterylizacja suki to okaleczanie. poza tym myślę, że niektóre z Was za bardzo personifikują swoje zwierzęta. to instynkt przedłużania gatunku, a nie chęć posiadania potomstwa rządzi suką podczas cieczki. dajcie spokój z tymi mitami- weterynarz, który mówi, że ciąża zapobiega nowotworom chyba postradał zmysły. odsyłam wszystkich w to wierzących do lektur.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 10:27:28

Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia.

ale pierdzielenie

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 11:20:02

chemiczna to własnie zastrzyk.kosztuje ok.50zł i działa od 3-6 miesiecy:)u mojego narazie efektu nie widac ale zobaczymy:)

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 11:23:07

musisz jej znalezc kawalera ;d

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 13:56:16

nie wiem kto w tych czasach twierdzi , że sterylizacja jest zła. paranoja. moze wybierz się do schroniska czy jakiejkolwiek organizacji to się dowiesz co myślą na temat sterylizacji ;] wterynarz też widzę świetny. i co ? dopuścisz suczkę żeby miała szczeniaki i będziesz tak robić co rok? bo co rok będzie miała takie wahania hormonów i będzie się tak męczyć? a jak nie dopuścisz to dopiero będzie przechodziła jakieś ciąże urojone i będzie problem. ciekawe co będzie jak przy porodzie będzie problem i suczka nie przeżyje. nie wiem czy wiesz ale zwierzęta nie mają poczucia posiadania czegokolowiek , nie będzie płakać , że wcześniej miała jajniki a teraz ich nie ma. gdzie tu pozbawianie psa czegokolwiek ? chyba tylko męki związanej z porodem i wahaniami nastrojów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-04 13:59 przez 16kaja16.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 16:19:32

lolka34, jak się nie ma o czyjś pojęcia, to jest niewiedza. Ale jak ktoś chce Cię w czymś uświadomić, a Ty nie chcesz przyjąć faktu do wiadomości, to to już o ignorancję zahacza.
Kochasz swojego psa? To poszukaj weterynarza, bo jak na razie to chodzisz z psem do jakiegoś konowała i wcale Ci to nie przeszkadza.
Nie czytałam wszystkich postów, ale widzę, że niejedna Ci już napisała, że suce do szczęścia i zdrowia nie są potrzebne szczeniaki oraz to, że sterylizacja może przedłużyć jej życie, w przeciwieństwie do braku sterylizacji.
To raz.

Dwa - pytasz "A kto powiedzial ze to beda kundelki". Ja to mówię. Czy Twoja suka posiada papiery suki hodowlanej i zamierzasz ją pokryć psem z papierami reproduktora? Bo jeśli tak, to ok - nic nie mówię. W innym przypadku? TAK, TO BĘDĄ KUNDELKI. I po co Ci to? Suce tym nie pomożesz, narobisz sobie wydatków, bo takie pieski będziesz musiała odchować i oddać za darmo [tak, prawo zabrania sprzedaży psów spoza zarejestrowanej w ZK hodowli] i co Ci z tego zostanie?
Nieważne, czy problemy z jej zachowaniem biorą się z tego, czy z błędów podczas wychowywania. Ważne, że każda suka poza hodowlaną powinna zostać wysterylizowana. To jest zalecane i już.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 17:35:29

smutny rekin owszem posiada papiery . Jak już wześniej pisałam i niektóre z Was chyba nie zauważyły wątek nie jest na temat sterylizaji ale tego jak sobie poradzi z agresją i czym moze byc ona spowodowana... Każdy może mieć swoje zdanie na temat steryzlizacji , ja mam swoje i go nie zmienie.
Odnośnie weterynarza to nie jest on napewno ,,konowałem" , przezylam juz wielu weterynarzy gdyz moj poprzedni pies mial powazne problemy ze zdrowiem i dopiero kiedy trafiliśmy na niego został poprawnie zdiagnozowany i wyleczony, ponadto lekarz ten ma opinie najlepszego specjalisty w moim miescie .

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 17:57:10

Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...
Cytat
beatrx

Albo masz informacje z lat 70. albo nie chcesz otwarcie przyznać że szkoda Ci pieniędzy na zabieg dla psa. Prawda jest taka, że sterylizacja może przedłużyć życie suczki nawet o kilka lat, bo nowotwory najczęściej atakują drogi rodne, niezależnie od tego czy rodziła, czy nie. Nie chcesz "jej pozbawić tego co naturalne?" Odwiedz najbliższe schronisko i zastanów się jeszcze raz nad sensem produkowania kilku kolejnych szczeniaków.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 18:11:24

Haha. szkoda mi pieniedzy na zabieg dla psa?. Dobre, wybacz ale psychologiem kochana nie zostaniesz .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

doradzcie - pies