Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 20:29:43

martusia23
Tak mi cos chodzilo po glowie ze to jednak zastrzyki.


lolka34
Nie denerwuj sie,nie chcesz to nie zrobisz przeciez nikt Cie nie zmusi do sterylizacji...ale o zastrzykach porozmawiaj z weterynarzem,napewno zlagodza one zachowanie suni i po pewnym czasie przejdzie jej to "ujezdzanie",zrobi sie spokojniejsza a tak bedzie miala "glupawke",zechcesz szczeniaki nie podasz zastrzykow i tyle,teraz suczka sie meczy i to nie jest dobrze.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 23:07:38

Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...
Cytat
beatrx
no to pannica Ci dorasta. jakie ma zajęcie w domu? ile razy dziennie chodzi na spacer? co na tych spacerach robicie?
Chodzi na trzy dlugie i kilka krotkich . Ogl to jest taki leniwiec np. potrafi wstac o 11. : ) W domu tez caly czas sie nia zajmuje takze na brak zainteresowania nie moze narzekac, nigdy nie zostaje tez sama w domu . Rodzice do pracy, ja do szkoly wtedy zaprowadzamy ja na te kilka godzin do dziadkow i pozniej odbieramy : P

"dla zdrowia" nie dopuszcza się raz suki. wystarczy odrobinę poczytać fachowych lektur.

jak wyglądają spacery? chodzi sobie i wącha trawę? może po prostu potrzeba jej trochę pracy umysłowej? może coś się zmieniło w domu? jakaś nowa osoba itp?
Cytat
lolka34
Cytat
beatrx
Cytat
lolka34
Nie chcemy jej sterylizowac i juz . Napewno ja dopuscimy ale nie dla zysku tylko dla jej zdrowia. A ze szczeniakami nie bedzie problemu jesli bedzie ich malo zatrzymamy a jesli nie to oddamy za darmo w dobre rece. Nie wyobrazam sobie pozbawiac mojego psa czegos co dla niego jest naturalne, pozatym sterylizacja nie jest dobra ! Poczytajcie sobie cos wiecej na ten temat! Uwazam ze sterylizacja powinna byc tylko w skrajnych przypadkach, a nie dlatego ze nie potrafimy sobie poradzic z psem...
dla zdrowia? przecież ten mit już dawno jest obalony. suka nie musi mieć szczeniaków, a kundelków już jest i tak wystarczająca ilość w schroniskach, żeby na swiat następne sprowadzać.
lepiej weź się za szkolenie suki i ustalenie pewnej hierarchii w domu, bo ona najzwyczajniej w świecie dorosła i chce Cię ustawić.
Rozmawialam z weterynarzem i on sam powiedzial ze naturalna rzecza jest to ze suczki maja szczeniaki, zmniejsza to ryzyko wystapienia u nich chorob wlasnie typu urojone ciaze czy nowotwory.. A kto powiedzial ze to beda kundelki i wyladuja w schronisku? W zyciu nie dopuscilabym zeby tak sie stalo...
Moj tata jest faem Cesara wiec w wolnych chwilach prowadzi ,, skzolenie" :D
Staram sie z nia pracowac, uczyc komend, itp. Zawsze sie slucha, jest bardzo grzeczna pomijajac oczywiscie ostatnie wybryki .

"moi" klienci też słuchają się wetów i czasami jak słyszę, co ci weci im naopowiadali, to po prostu łapię się za głowę.
jeżeli chodzi o teorie Cesara- najpierw trzeba poznać podstawy zachowiania i jako takiej psychologii zwierząt, żeby kierować się jego programami. niestety program z Cesarem ma ograniczony czas antenowy i naprawdę wszelkie porady i rady są opisane w maksymalnym skrócie i czasami ludzie zbyt dosłownie traktują to, co zobaczą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-04 23:15 przez dorothy28.

zweryfikowana
Posty: 1.910
Ostrzeżenia: 1/5

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 23:11:10

Cytat
Delgado
Jesteś pewna, że to suczka? Dobrze sprawdziłaś?
haha ;D

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 23:33:44

Cytat
CzerwoneUsta
Sylvia2505
Niestety mylisz sie,suczki potrafia byc bardzo agresywne jak sa pobudzone,wystarczy jak przejdzie obok osoba ktora ma w domu tez suczke(ZAPACH NP NA UBRANIU)to zostanie obszczekana a nawet moze zostac zaatakowana.Hierarchia i owszem ale to w zaden sposob nie ma nic wspolnego z molestowaniem przez suczke.Napisalas kilka blednych teori,nie wiem jakie ksiazki czytalas ale zmien je.

pewnie Fischera i Fennel :P generalnie to są dosyć ciekawe książki, można z nich wyciągnąc naprawdę dużo fajnych informacji, ale nie można ich traktować jako biblię i nimi się kierować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto śpi ze swoim pupilem ?