Obecnie rozmawiamy o:

dieta wskazówki

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 22:58:59

nie mam pojęcia o co jej chodzi :) coraz mniej rozumiem zwierzeta. zna sie ktoś na psach i ich zachowaniu? bo mam problem ze swoim psem i potrzebuje rady, jeśli któraś jest chętna do pomocy to prosze o odzew na priv :)

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:03:22

Ehh. blagam nie namawiajcie mnie do sterylizacjii bo naprawde jest to wykluczone. Weterynarza mam świetnego i ufam mu, a ze szczeniakami nie bdzie problemu mamy duzy dom dla kazdego znajdzie sie wiec miejsce ; P
Chcialam sie dowiedziec moze wlasnie jakichs metod ,, wychowawczych" a nie rad do sterylizacjii, ale i tak dzieki za odp : )

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:03:54

Jak sunia będzie miała cieczkę, a Ty jej nie upilnujesz przed dosłownie moment, to będziesz miała gromadkę kundelków w domu. Wtedy pojawi Ci się problem, bo nikt nie chce brać kundelków. Rasowe szczeniaki- owszem kupują, bo są pewni przyszłego wyglądu i charakteru psa, ale mieszańce?! Spójrz ile szczeniaków jest w schroniskach! I nikt ich nie bierze, bo są skundlone!
Więc przemyśl kilka razy tą sterylizację! A przede wszystkim nie sugeruj się opinią jednego weta!

Cytat
lolka34
Ehh. blagam nie namawiajcie mnie do sterylizacjii bo naprawde jest to wykluczone. Weterynarza mam świetnego i ufam mu, a ze szczeniakami nie bdzie problemu mamy duzy dom dla kazdego znajdzie sie wiec miejsce ; P
Chcialam sie dowiedziec moze wlasnie jakichs metod ,, wychowawczych" a nie rad do sterylizacjii, ale i tak dzieki za odp : )

To są popędy! Nie znajdziesz "rad wychowawczych"! ;>
Musisz przeczekać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-03 23:05 przez kaszmirowysweterek.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:04:45

Moim zdaniem tu chodzi o co innego,
znam się trochę na psychice piesków i z tego co piszesz to wygląda tak:
Suczka osiągnęła dojrzałość i teraz jest moment na ustawianie się w hierarchii "stada"- dla piesków niestety jest to ciągła walka o dążenie o dominację- niektóre pieski mają do tego szczególne skłonności (te bardziej charakterne). Odruch kopulacyjny nie oznacza zawsze chcicy
-tym też psy (również suki) zaznaczają swoją dominację nad innym osobnikiem.
Wydaje mi się, że suczka wyraża silną chęc dominacji i niestety z tym trzeba walczyć i sprowadzić pieska do pionu bo będzie coraz gorzej.
Nawet codzienne nasze zachowanie może wpływać a to co piesek sobie myśli,
np.spanie w jednym łóżku z panią-hmmm...jestem z nią równy, niedługo ją "wygryze" z tego miejsca, piesek musi spać niżej na swoim legowisku a nawet w innym pokoju. Pierwszy powiniem jesc człowiek, potem dostaje piesek- tak jak jest w stadzie, najperw je pies alfa, potem reszta. Klepanie pieska po plecach i bokach daje mu do zrozumienia-jestes najsilniejszy itp. musisz o tym poczytać bo wychowanie pieska który ma skłonności do dominacji wygląda inaczej i trzeba z tym walczyć

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:07:37

Cytat
lolka34
Ehh. blagam nie namawiajcie mnie do sterylizacjii bo naprawde jest to wykluczone. Weterynarza mam świetnego i ufam mu, a ze szczeniakami nie bdzie problemu mamy duzy dom dla kazdego znajdzie sie wiec miejsce ; P
Chcialam sie dowiedziec moze wlasnie jakichs metod ,, wychowawczych" a nie rad do sterylizacjii, ale i tak dzieki za odp : )
,
ja Cię nie namawiam do sterylizacji tylko do niedopuszczania suki i nie sprowadzania na świat szczeniąt;) ja nie jestem za ciachaniem wszystkiego jak leci, jak ktoś potrafi upilnować zwierzątko to po co?

a co do metod wychowawczych: suka wie, co to znaczy 'nie'? każdorozaowo jak zaczyna Cię atakować mów stanowcze 'nie' i odsyłaj ją na miejsce. nie pozwól na tego typu zachowania, za każdym razem reaguj. tylko bez złości, bez nerwów, ale i bez śmiechu czy żartów tylko konsekwentnie odsyłaj na miejsce. jak się uspokoi to moze wrócić, ale jak tylko okazuje agresję to z powrotem na miejsce.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:07:53

Nie ma mozliwosci nie upilnowania jej , jesli wychodzi poza teren naszego domu to zawsze na smyczy, wolno chodzi jedynie na wlasnym podworku. Miala juz 2 cieczki i nie bylo lekko ale jakos dalismy rade, pozatym w sumie nie rozueim jak mozna nie dopilnowac psa. Trzeba ponosic za niego odpowiedzialnosc i ,, miec oczy dookola glowy " zwlaszcza w okresach cieczki .

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:10:48

Cytat
Sylvia2505
Moim zdaniem tu chodzi o co innego,
znam się trochę na psychice piesków i z tego co piszesz to wygląda tak:
Suczka osiągnęła dojrzałość i teraz jest moment na ustawianie się w hierarchii "stada"- dla piesków niestety jest to ciągła walka o dążenie o dominację- niektóre pieski mają do tego szczególne skłonności (te bardziej charakterne). Odruch kopulacyjny nie oznacza zawsze chcicy
-tym też psy (również suki) zaznaczają swoją dominację nad innym osobnikiem.
Wydaje mi się, że suczka wyraża silną chęc dominacji i niestety z tym trzeba walczyć i sprowadzić pieska do pionu bo będzie coraz gorzej.
Nawet codzienne nasze zachowanie może wpływać a to co piesek sobie myśli,
np.spanie w jednym łóżku z panią-hmmm...jestem z nią równy, niedługo ją "wygryze" z tego miejsca, piesek musi spać niżej na swoim legowisku a nawet w innym pokoju. Pierwszy powiniem jesc człowiek, potem dostaje piesek- tak jak jest w stadzie, najperw je pies alfa, potem reszta. Klepanie pieska po plecach i bokach daje mu do zrozumienia-jestes najsilniejszy itp. musisz o tym poczytać bo wychowanie pieska który ma skłonności do dominacji wygląda inaczej i trzeba z tym walczyć
wybacz, ale ani trochę nie znasz się na psychice piesków.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:18:31

Cytat
beatrx
Cytat
Sylvia2505
Moim zdaniem tu chodzi o co innego,
znam się trochę na psychice piesków i z tego co piszesz to wygląda tak:
Suczka osiągnęła dojrzałość i teraz jest moment na ustawianie się w hierarchii "stada"- dla piesków niestety jest to ciągła walka o dążenie o dominację- niektóre pieski mają do tego szczególne skłonności (te bardziej charakterne). Odruch kopulacyjny nie oznacza zawsze chcicy
-tym też psy (również suki) zaznaczają swoją dominację nad innym osobnikiem.
Wydaje mi się, że suczka wyraża silną chęc dominacji i niestety z tym trzeba walczyć i sprowadzić pieska do pionu bo będzie coraz gorzej.
Nawet codzienne nasze zachowanie może wpływać a to co piesek sobie myśli,
np.spanie w jednym łóżku z panią-hmmm...jestem z nią równy, niedługo ją "wygryze" z tego miejsca, piesek musi spać niżej na swoim legowisku a nawet w innym pokoju. Pierwszy powiniem jesc człowiek, potem dostaje piesek- tak jak jest w stadzie, najperw je pies alfa, potem reszta. Klepanie pieska po plecach i bokach daje mu do zrozumienia-jestes najsilniejszy itp. musisz o tym poczytać bo wychowanie pieska który ma skłonności do dominacji wygląda inaczej i trzeba z tym walczyć
wybacz, ale ani trochę nie znasz się na psychice piesków.

Proponuję byś przeczytała choć jedną książkę o wychowaniu psa i wtedy komentowała, to co napisałam.
Psy to zwierzęta stadne a w stadzie jest hierarchia, pies który znajduje się w domu za stado ma nas i dla niego nadal panują takie same zasady. Często popełniamy błedy wychowawcze nie zdając sobie z tego sprawy a cierpimy na tym i my i pies.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:25:27

Cytat
lolka34
Nie ma mozliwosci nie upilnowania jej , jesli wychodzi poza teren naszego domu to zawsze na smyczy, wolno chodzi jedynie na wlasnym podworku. Miala juz 2 cieczki i nie bylo lekko ale jakos dalismy rade, pozatym w sumie nie rozueim jak mozna nie dopilnowac psa. Trzeba ponosic za niego odpowiedzialnosc i ,, miec oczy dookola glowy " zwlaszcza w okresach cieczki .

Jak moja sunia miała cieczkę to nie wychodziliśmy z nią na żadne spacery. Jedynie była wypuszczana na chwilę do ogrodu, żeby "zrobiła co musi :P". I jednego dnia przez ogrodzenie przeszedł sobie mały kundelek... Było blisko :P. Na szczęscie dobrze się skonczyło. To są popędy. Psy mają swoje sposoby!
Sunia mojego sąsiada została zapłodniona "przez siatkę" :P. Cała masa jest takich przykładów.
Tobie życzę, żeby faktycznie udało Ci się uniknąć niechcianych kawalerów ;P
Skoro już tak bardzo nie chcesz tej sterylizacji.....

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:27:16

Oj dziwie sie, ze sama na to nie wpadlas. Jest juz prawie wiosna, a o tej porze zwierzęta szaleją i zaczynaja swoje tańce godowe :P
Mój kocurek, ktory ma 2 lata znika na całą noc albo i na dwa dni i noce, a gdy wraca jest wykonczony i czasem podrapany (zepewne po walce o jakąs kicie), a moja kotka chodzi i cały czas warczy, bo już ją to wszystko pewnie irytuje.
Pozostala Ci tylko sterylizacja, zastrzyk z hormonami albo cierpliwosc.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:32:21

Cytat
Sylvia2505
Proponuję byś przeczytała choć jedną książkę o wychowaniu psa i wtedy komentowała, to co napisałam.
Psy to zwierzęta stadne a w stadzie jest hierarchia, pies który znajduje się w domu za stado ma nas i dla niego nadal panują takie same zasady. Często popełniamy błedy wychowawcze nie zdając sobie z tego sprawy a cierpimy na tym i my i pies.
teoria dominacji została obalona przez jej twórcę tuż przed jego śmiercią... takie głupoty typu nie spanie z psem w łóżku czy jedzenie pierwszemu nie ma dla psa żadnego znaczenia przy ustalaniu hierarchii.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:39:59

lolka34
Niestety jezeli nie chcesz jej sterylizowac to bedziesz miala "ujezdzanie nogi" i nie tylko Twojej,suczka jest pobudzona i to jej nie minie...nawet kiedy przejdzie okres cieczki tez nie przestanie ujezdzac,gorzej bedzie jak zacznie molestowac Twoich znajomych,rodzine.Pisze to z pelna swiadomoscia poniewaz sama to przeszlam,tylko ze moja miala juz strylizacje w 1rok i 6msc,wczesniej nie mogla ze wzgledow zdrowotnych,wreszcie mialam spokoj...ma juz 2lata i 2 msc i nie ma ujezdzania,czasami jeszcze tam sprubuje ale odrazu rezygnuje.Gdyby nie miala zabiegu bylby horror i to sie nasila z wiekiem.Musisz porozmawiac z weterynarzem i niech potraktuje Ciebie powaznie...jezeli nie chcesz sterylizowac to zastrzyki antykoncepcyjne co pol roku a jezeli zdecydujecie sie na szczeniaki to wystarczy odstawic zastrzyki,dobry weterynarz wyjasni Ci dokladnie co robic i nie ma przepros inaczej sunia bedzie molestowala wszystkich-hormony robia swoje.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:50:45

Cytat
beatrx
Cytat
Sylvia2505
Proponuję byś przeczytała choć jedną książkę o wychowaniu psa i wtedy komentowała, to co napisałam.
Psy to zwierzęta stadne a w stadzie jest hierarchia, pies który znajduje się w domu za stado ma nas i dla niego nadal panują takie same zasady. Często popełniamy błedy wychowawcze nie zdając sobie z tego sprawy a cierpimy na tym i my i pies.
teoria dominacji została obalona przez jej twórcę tuż przed jego śmiercią... takie głupoty typu nie spanie z psem w łóżku czy jedzenie pierwszemu nie ma dla psa żadnego znaczenia przy ustalaniu hierarchii.

Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Wyraziłam swoją opinię w tym temacie-
sama zainteresowana jak będzie chciała pomyśli o tym bądź posłucha innych rad i np.pójdzie pokroić pieska. Suka w czasie rui może być niespokojna ale napewno nie agresywna, raczej zajełaby się próbą ucieczki w wiadomych celach a nie atakowaniem włascicielki.

Dziwne zachowanie.

03 mar 2012 - 23:59:57

Sylvia2505
Niestety mylisz sie,suczki potrafia byc bardzo agresywne jak sa pobudzone,wystarczy jak przejdzie obok osoba ktora ma w domu tez suczke(ZAPACH NP NA UBRANIU)to zostanie obszczekana a nawet moze zostac zaatakowana.Hierarchia i owszem ale to w zaden sposob nie ma nic wspolnego z molestowaniem przez suczke.Napisalas kilka blednych teori,nie wiem jakie ksiazki czytalas ale zmien je.

Dziwne zachowanie.

04 mar 2012 - 00:03:23

niewiem ja dopiero co mojemu psiakowi zafundowałam kastracje chemiczna,czekam na efekty ale mysle ze to jest bardziej humanitarne niz kastracja czy sterylizacja na amen.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

doradzcie - pies