Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z dietą, pomocy

21 lut 2014 - 16:30:31

Od jakiegoś już czasu (2-3 miesiące) mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania. Wprowadziłam do diety produkty pełnoziarniste tj. brązowy ryż, razowy makaron itd. Na śniadanie jadam owsiankę, praktycznie całkowicie odstawiłam słodycze, pijam tylko wodę mineralną, soki warzywne lub czasami Kubusia. Mój problem polega na tym, że odkąd zaczęłam dbać o dietę zmagam się z problemami natury jelitowej, to znaczy częste wzdęcia, bolesne skurcze jelit, częste wypróżnienia (czasami graniczące z biegunką). Podejrzewam że to z nadmiaru błonnika, jednak nie uważam żebym przesadzała z jego ilością, a przecież wszędzie się trąbi że produkty pełnoziarniste są zdrowe. Więc chyba powinnam się po tym lepiej czuć, a czuję się gorzej niż gdy żywiłam się praktycznie samymi słodyczami :( sądziłam że może organizm musi się przestawić ale to już trwa dość długo, co mam robić?

Problem z dietą, pomocy

21 lut 2014 - 16:37:14

Nie znam się, ale... może po prostu przesadziłaś z jakimś produktem? Albo organizm się tak jeszcze oczyszcza?

Problem z dietą, pomocy

21 lut 2014 - 16:37:29

to może być alergia na gluten lub jakieś inne produkty "zbożowe" . Sprobuj wyeliminowac calkiwicie produkuty zbozowe np na tydzien (zastap je bialkiem, jogurtami, serkami wiejskimi, owocami, warzywami, gotowanym mięsem, rybami itp) i zobacz czy nie będzie poprawy......

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z dietą, pomocy

21 lut 2014 - 16:40:43

ogranicz produkty zbozowe jak mowi kolezanka wyzej. pszenica to zlo dzisiejszych czasow, poczytaj o tym gdziekolwiek!
Jedz lzejsze rzeczy, a nie zapychasz sie makaronami itp.
Jakich proporcji uzywasz? Mozesz sie odezwac na priv i pogadamy, troche o tym czytam.

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 4/5

Problem z dietą, pomocy

06 maj 2014 - 11:05:02

Mniej - słodyczy, chleba, ryżu, ziemniaków, kolorowych napojów.
Wprowadź - foreverslim, 20 minut biegania dziennie, ostatni posiłek na 4h przed snem, racjonalne porcje żywienia.

Efekt - w 3 miesiące nawet kilkadziesiąt kg.

Problem z dietą, pomocy

06 maj 2014 - 11:11:38

Też miałam podobny problem. Nie pomagał nawet wysiłek fizyczny. Dopiero jabłko zjedzone wieczorem lub śliwki (chociaż to nie ta pora roku) pomogły :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

(Za)chuda problem