Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 20:30:57

Ja tam się dobrze czuje, a 4 dzień na tej diecie... powodzenia wszystkim:)

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 20:43:28

Właściwie to troche nie rozumie bo z tego co tu czytałam warzywa w drugiej fazie więc czemu przyprawiacie np przyprawą do kurczaka??? gdzie np marchewka jest itp no i cukier w niektórych przypadkach??? niteckaaa przesłała mi książkę z tą dietą więc jutro ją poczytam w pracy żeby dokładnie stosować się do zasad diety:)

zweryfikowana
Posty: 1.368
Ostrzeżenia: 1/5

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 20:53:29

a mnie troche glowa boli od tych ziol w tym chlebie, ale o dziwo cala rodzina go zjadla ktora na diecie nie ejst.. ^^
wlasnie pije herbakte zielona(+malina) + 4 tabl. slodziku na pol litry.. troche za duzo ale musisalam bo az mnie glowa zaczynala bolec od nijakosci tego jedzenia.. ;D jednym slowem w pierwszej fazie wszystko to czego justysia najbardziej nie lubi...

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 21:05:09

Cytat
justynal
Właściwie to troche nie rozumie bo z tego co tu czytałam warzywa w drugiej fazie więc czemu przyprawiacie np przyprawą do kurczaka??? gdzie np marchewka jest itp no i cukier w niektórych przypadkach??? niteckaaa przesłała mi książkę z tą dietą więc jutro ją poczytam w pracy żeby dokładnie stosować się do zasad diety:)

Bo przyprawy to przyprawy :) nie tuczą a bez nich co to by był za kurczak....ja wybierałam te bez cukru. Skoro cebulka i korniszon też są uznawane za przyprawy to czemu nie zwykłe sproszkowane? Mogę zapewnić,że nie zmieni to niczego w diecie. Przez 4 miesiące schudłam 20 kg używając przypraw :)

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 21:28:21

mnie dzisiaj też strasznie bolała głowa...
Po drugim ibum forte dopiero przeszło.

Mam nadzieję że nie będziemy miały problemów skórnych o których piszą niektóre dziewczyny stosujące tą dietę :/
ja też chodzę głodna... :/ od obiadu wypiłam z 1.5 litra wody, zjadłam 2 jajka, kromkę chleba ziołowego, tuńczyka w sosie własnym, teraz jogurt z otrębami.
Kiepsko o tyle, że cholera gotuję normalne jadło dla mojego dziecka :////
a starym zwyczajem jak Pauluśka (4 lata) czegoś nie dojadła to mamusia dokańczała ;)
i stąd ta dieta ;)
tak, że dziś zostawiła brokułki z masłem czosnkowym i smażoną w panierce pierś z kurczaka, to aż mnie skręcało zeby sobie nie skubnąć, ale wytrwałam ;)
twardziel ze mnie niesamowity hahaha :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-16 21:42 przez paolka06.

dieta dukana - zbiorczy

16 lis 2010 - 21:53:15

Cytat
annakska2
zrobiłam tosty w microfali ooooo fuuuuj masakra jest mi po nich źle !!!! zostaje przy chlebku ziołowym pysznym ale zrbie jutro tosty w tosterze , mozna dac plaster szynki cebule czy nawet tunczyka. zobaczymy jakie beda . znalazłam tez przepis dukana na serniczek ciacho mniaaam . bede robiła bo brak mi słodkosci :)
dzis jeszcze zjem z otrebami jogurt , jajecznice na wodzie :P z kromka chleba ziołowego . mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej , musze co nieco dokupic jutro
do hmmm: 10 dni łoł :) ja chyba nie dałabym rady , nie moge doczekac sie warzyw zupy kalafiorowej , pomidorówki a to dopiero w 2 fazie
do artystyczna dusza nie znam takiej przyprawy tzatzyki ale napisz co to i gdzie mozna dostac
ja nie potrafie namieżyc czarnuszki i to podobno w tej diecie fajna przyprawa



Jest to przyprawa do sosu czosnkowego, coś w tym stylu :)

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 00:09:29

Cytat
paolka06
mnie dzisiaj też strasznie bolała głowa...
Po drugim ibum forte dopiero przeszło.

Mam nadzieję że nie będziemy miały problemów skórnych o których piszą niektóre dziewczyny stosujące tą dietę :/
ja też chodzę głodna... :/ od obiadu wypiłam z 1.5 litra wody, zjadłam 2 jajka, kromkę chleba ziołowego, tuńczyka w sosie własnym, teraz jogurt z otrębami.
Kiepsko o tyle, że cholera gotuję normalne jadło dla mojego dziecka :////
a starym zwyczajem jak Pauluśka (4 lata) czegoś nie dojadła to mamusia dokańczała ;)
i stąd ta dieta ;)
tak, że dziś zostawiła brokułki z masłem czosnkowym i smażoną w panierce pierś z kurczaka, to aż mnie skręcało zeby sobie nie skubnąć, ale wytrwałam ;)
twardziel ze mnie niesamowity hahaha :)

głowa boli:( niestety, no i pojedyncze wypryski skórne mam .. ale za to od wczoraj - 200 gram:D

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 07:53:35

Tak sie zraziłam tym ciastem tostowym dukana ze chleb ziołowy mi totalnie nie smakuje.Dzis porobie sobie troche zakupów , mielone z indyka , i zrobie inne tosty .
Dzis na sniadanko jaka dwa gotowane i 3 kronki chleba ziołowego z szynka. Oraz kawa
no i zrobie sałatke z tunczyka , to całkiem inny smak wiec moze bedzie lepiej .
Wczoraj chodziłam głodna non stop zobaczymy jak dzisiaj bedzie /
A JAK U WAS DZIEWCZYNY Z GŁODEM ??????

Cytat
artystycznadusza
Cytat
annakska2
zrobiłam tosty w microfali ooooo fuuuuj masakra jest mi po nich źle !!!! zostaje przy chlebku ziołowym pysznym ale zrbie jutro tosty w tosterze , mozna dac plaster szynki cebule czy nawet tunczyka. zobaczymy jakie beda . znalazłam tez przepis dukana na serniczek ciacho mniaaam . bede robiła bo brak mi słodkosci :)
dzis jeszcze zjem z otrebami jogurt , jajecznice na wodzie :P z kromka chleba ziołowego . mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej , musze co nieco dokupic jutro
do hmmm: 10 dni łoł :) ja chyba nie dałabym rady , nie moge doczekac sie warzyw zupy kalafiorowej , pomidorówki a to dopiero w 2 fazie
do artystyczna dusza nie znam takiej przyprawy tzatzyki ale napisz co to i gdzie mozna dostac
ja nie potrafie namieżyc czarnuszki i to podobno w tej diecie fajna przyprawa
przyprawy mozna wszystkie według uznania . tez ja kupie jak znajde:)


Jest to przyprawa do sosu czosnkowego, coś w tym stylu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 07:54 przez annakska2.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:13:30

Dziewczyny, życzę powodzenia i wytrwałości bo warto. Ja zrzuciłam w dwa miesiące 10 kg. Co do szkodliwości tej diety, to trzeba dużo pić i nerkom nic nie zagraża, natomiast jajka? ja mam podwyższony cholesterol i jadłam je beż problemu i badania po diecie wyszły ok. Także powodzenia, trymam za was kciuki.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:35:47

Dziewczyny a jak ma sie ta dieta do ciazy? mozna stosowac?

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 08:47:45

troche glupie pytanie....jasne ze nie ;/ poza tym kto sie odchudza w ciazy

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 09:00:39

Cześć!Odchudzam się na Dukanie już ponad 10 miesięcy, niestety z wieloma przerwami, czego nie mogę przeboleć. Schudłam jak na razie tylko 11 kg :(. Teraz ważę 64 kg i bardzo chciałabym zrzucić do studniówki jeszcze z co najmniej 10. Wyliczyłam, że byłoby akurat, chudnąć około 1 kg tygodniowo, ale nie wiem czy mój organizm mi na to pozwoli - czy nie jest za bardzo przyzwyczajony do białka...
No nic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona i na wszystkie pytania chętnie odpowiem! :)

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 09:42:22

Cytat
madziutek333
Cześć!Odchudzam się na Dukanie już ponad 10 miesięcy, niestety z wieloma przerwami, czego nie mogę przeboleć. Schudłam jak na razie tylko 11 kg :(. Teraz ważę 64 kg i bardzo chciałabym zrzucić do studniówki jeszcze z co najmniej 10. Wyliczyłam, że byłoby akurat, chudnąć około 1 kg tygodniowo, ale nie wiem czy mój organizm mi na to pozwoli - czy nie jest za bardzo przyzwyczajony do białka...
No nic, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona i na wszystkie pytania chętnie odpowiem! :)

Twój organizm pewnie będzie się bronił i może być ciężej.Ale dodaj jakieś ćwiczonka, ja robię od 3 dni A6W i to nie wiarygodne, od razu zaczęłam czuć że mam mięśnie pod skóra! Dodaj jakiś basenik czy fitness i na pewno dasz radę!
Cytat
moniczeq
troche glupie pytanie....jasne ze nie ;/ poza tym kto sie odchudza w ciazy

Nawet nie trochę tylko bardzo głupie.Zgadzam się z kolezanką,odchudzać się w ciąży??? Nawet jak urodzisz to nie możesz przejść na tą dietę,no chyba że nie będziesz karmić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 09:43 przez patita3.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:07:41

Witam,nie dopisywałam się ale mam zamiar przejść na tą dietę od poniedziałku i w związku z tym mam pytanie:czy można w trakcie tej diety ćwiczyć jogę bo gdzieś wyczytałam żeby raczej w pierwszej fazie się nie forsować.Będę wdzięczna za odpowiedż:)
a niewiem czy będę umiała zrezygnować z moich wygibasów;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 10:09 przez siwaa79.

dieta dukana - zbiorczy

17 lis 2010 - 10:13:40

Cytat
siwaa79
Witam,nie dopisywałam się ale mam zamiar przejść na tą dietę od poniedziałku i w związku z tym mam pytanie:czy można w trakcie tej diety ćwiczyć jogę bo gdzieś wyczytałam żeby raczej w pierwszej fazie się nie forsować.Będę wdzięczna za odpowiedż:)
a niewiem czy będę umiała zrezygnować z moich wygibasów;-)


Przez pierwsze 2 fazy organizm jest zajęty spalaniem i zdezorientowany,jak dołożysz mu nagle ostre ćwiczenia to się zbuntuje,bo za dużo na raz. Ale skoro jogę ćwiczysz już długo, jak wnioskuję po wpisie to nie rezygnuj z niej. Nie znam się na jodze ale chyba nie polega ona na bieganiu na 5 km czy podnoszeniu cięzarów :) Poza tym masz zapewne przezwyczajony do niej organizm więc dla niego to normalka. Przez pierwsze dni możesz być osłabiona więc od Ciebie zależy czy będziesz miała siłę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie znacie najskuteczniejsze diety ?