Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 17 18 -->

trafilas w temat.. ja dzis o 20 mam lekcje plywania ;) 35zł za 70minut..

niezweryfikowana
Posty: 850
Ostrzeżenia: 1/5

Na początku poćwicz z tzw makaronem, a potem jak wejdziesz w wprawę może uda Ci się samodzielnie :)

ja też nie umiem ;p

ło masz 35 zł za 70 min to bardzo tanio, u mnie na basenie jest 55 zł za 30 min :/

gdyby nie takie wysokie ceny tych lekcji i kursów to bym się zapisała. dlatego póki co wolałabym jakoś próbować sama, ale nie chciałabym się utopić :p

zweryfikowana
Posty: 1.169
Ostrzeżenia: 1/5

tez bym chciala sie nauczyc plywac...ale sie boje..;(

Hmm na pewno trzymaj się rękami tego no, brzegu i machaj nogami na początek, później, gdy już nabierzesz odwagi to zacznij pływać tak samo z deską :) Jeszcze później spróbuj żabką, najprostsze co może być obok stylu pieskowego :pp

p.s. zawsze jakoś umiałam utrzymać się nad wodą, ale tak na serio nauczyłam się w wieku 12 lat lansując się przy głębokości 3m :p Tak się lansowałam, że w końcu mnie wrzucili, a ja .. Nie umiałam wtedy jeszcze praktycznie pływać :D Potem już umiałam xD



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-17 17:23 przez 19BaMbOoChA90.

No ja pływam od czterech lat, włącznie z tym ze chodze na zawody. Myśle,że najlepiej powinnaś zapisać sie na kurs, trener pokaże Ci od czego zacząć i będzie pilnował abyś robiła to zgodnie z techniką. Jeśli ktoś ma pytania odnośnie pływania zapraszam na priv, a Tobie na plecki polecam pływanie stylem grzbietowym i życzę dużo cierpliwości i zdrówka :)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 2/5

Na początku spróbuj unosić się na plecach : klatka piersiowa wysoki uniesione na początku wstrzymaj oddech a nogami (pod wodą delikatnie machaj góra dół, góra dół na przemian). rękoma rób wolne okrażenia, wysoko klatka piersiowa i wprowadzaj jak najwiecej tlenu do płuc. Gdy już nie bedzie to Ci sprawiała problemu to połóż się na brzuchu głowa u góry, dużo tlenu do płuc i spróbuj się unieść, gdy będziesz sie unosić delkiatnie oddychaj, tak z 10 s, a potem stylem "żabki" machaj rękoma a nogi do góry na dół, do góry i na dół. POWODZENIA! :)

PS: poza tym przypominasz mi po wątkach bohaterke "Yellow Bahama w prążki" Ewy Nowak :D

zweryfikowana
Posty: 235
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam taki sam probelm jak ty...

Ja zaczynałam pływać pieskiem. Tata mnie chyba uczył ;D albo sama sie nauczylam... Nie pamiętam. Trenowałam przez trzy lata, ale przestałam bo pływanie po 2 godziny 2 razy w tygodniu sprawiało, że nie miałam siły na nauke.

A ile masz lat?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-17 17:32 przez miss_teen.

Może ktoś po koleżeńsku Cię pouczy?

Ja i rodzeństwo najpierw się sami nauczyliśmy pieskiem, a długo potem mama nam zafundowała kurs. Każdy powtarza, że ważna jest technika, bo inaczej się namachamy a nie popłyniemy, wiec chyba warto, żeby ktoś to kontrolował. U nas taniocha - trzy osoby za 50zł za godzinę.

Ja niestety nic nie poradzę, bo nie umiem.
Ale mi też by się przydało, bo też lekarz namawia :D ale ja już wiele razy próbowałam i nic ;/
Może też pomyślę o jakimś kursie :)

Cytat
ilayla
ło masz 35 zł za 70 min to bardzo tanio, u mnie na basenie jest 55 zł za 30 min :/

gdyby nie takie wysokie ceny tych lekcji i kursów to bym się zapisała. dlatego póki co wolałabym jakoś próbować sama, ale nie chciałabym się utopić :p

zalezy od basenu, bo baseny tzw MOSIR'u maja rozne ceny nawet w tym samym miescie. W jednym 45zl za 45 min a w innym 35zl i zamiast 60min jest promocja - 70min
tak czy siak, boje sie wody i pozniej napisze jak wrazenia :P

tez bym chciala umiec plywac ;(((

ja uważam, że jedyne co Ci do szczęścia potrzebne to styl grzbietowy-na plecy nie ma nic lepszego. unikaj żabki, bo ona powoduje garba-patrz zawodowi klasycy. proponuję indywidualne lekcje u ratownika na początku. kursy i różne tego typu grupowe zajęcia są dobre dla dzieci, które szybko łapią i załapują same. idnywidualne lekcje wychodzą na godzinę drożej niż w kursie, ale tylko tym sposobem w miarę szybko ogarniesz pływanie. kilka lekcji i możesz przeskoczyć do grupy, a później już sama przyjemność. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak schudnąć z brzucha??