Obecnie rozmawiamy o:

e-papieros

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

łuszczyca...

18 mar 2013 - 17:58:59

Hej dziewczyny!
Zacznę od tego, że mam 21 lat. Moja babcia (matka mojego taty) jest chora na łuszczycę. Zaczęło się to u niej w dość podeszłym wieku (ok.60 r.ż.). Ona jest chora, ale mojego taty to nie dotknęło. Boję się o to, że mogę to mieć, bo raz zdarzyło mi się mieć plamkę, która pokryta była maleńką łuską (miałam wtedy 15 lat), od tamtej pory nic się nie pojawiło.. Tato ma na pewno cerę po swoim ojcu, a ja po nim. Boję się, że też mogę to kiedyś mieć.. Wiecie jak to jest z tymi chorobami przenoszonymi genetycznie?

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:02:54

Zapytaj na jakimś forum medycznym lepiej;p Ale to się leczy

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:02:59

Ja mam łuszczyce a w mojej rodzinie nikt jej nie ma . Ale słyszlalam ze to jest choroba genetyczna. Jak sie dba i pielęgnuje to nic nie widac

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:04:19

moj dziadek ma łuszczyce i jego syn również ;
)

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:08:20

prawdopodobieństwo zachorowania na łuszczycę wynosi 50% - przy obojgu rodziców z łuszczycą, 16% - przy jednym rodzicu chorującym na łuszczycę i 7% - jeżeli łuszczycą dotknięte jest rodzeństwo

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:09:03

Możesz miec ale nie musisz. Nie ma zasady. To jest jak w wyliczance: "na kogo wypadnie na tego bęc". A to że ci sie pojawila to nic nie znaczy. Znam ludzi u ktorych pojawila sie jednorazowo i minelo wiele lat i nic nadal nie maja. Nie ma co sie martwic na zapas.

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:11:06

a moja babcia ś.p. miewala okropne bóle głowy, raczej migreny, bo ciagle Ją bolała. Zauwazylam ,ze u mnie tez to samo. Mam straszne bóle głowy i nic na to nie poradze, jesli geny robią swoje. Niestety trzeba sie z niektórymi rzeczami pogodzic, trudno. NA tym sie swiat nie konczy, choc łateo nie jest

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:11:43

Prawdopodobieństwo jest. Większość chorych.. ujawnienie się pierwszych oznak chorobowych, bądź nasilenie łączy z silnym stresem, więc go z pewnością warto unikać

zweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 1/5

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:13:10

ja mam pytanie, moj ojciec to ma w stopniu zaawansowanym, jak to leczyc :(?

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:14:21

Wydaje mi się, że jest to uwarunkowane genetycznie chyba co drugie lub trzecie pokolenie...ale najlepiej zapytaj lekarza co i jak :)

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:14:36

Cytat
xKundleshow
ja mam pytanie, moj ojciec to ma w stopniu zaawansowanym, jak to leczyc :(?

Do szpitala .. może załapie się na leczenie biologiczne :)

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:15:29

Ja mam łuszczyce. Moj ojceciec tez mial. Mam tyle dobrze ze na skorze glowy i lecze wiec nie widac praktycznie. Nie panikuj! jestes jakaś przewrażliwiona ;] skoro nic nie masz to się ciesz;) jeśli będziesz miała mieć to nie unikniesz.

Ale zdaje mi się że Twoja babcia zaraziła się w wieku 60 lat bo nie wyszło by jej od tak. Ja mam od dziecka dziedzicznie ale moj ojciec dostal to w wojsku zanim przyszlam na swiat. Moja kolezanka rowniez sie zarazila. Można zarazic się przez krew lub wlasnie miec po rodzicach ;)

Na 95% nie będziesz więc mieć. Chyba ze babcia Cie zrazi ;p

Ogolnie to choroba nie uleczalna ale jak sie o nia dba to nie ma z tym większych problemow. Pozdrawiam

Cytat
xKundleshow
ja mam pytanie, moj ojciec to ma w stopniu zaawansowanym, jak to leczyc :(?

skoro ma w stopniu zaawansowanym to czywiscie u dermatologa poczatkowo ale pozniej zazwyczaj wysylaja pacjentow do senatorium na kapiele solankowe itd. Ja sie nigdy nie kwalifikowalam bo mam malutko. Oglnie promienie sloneczne i slona woda pomagają bardzo. Dlatego ludzie w cieplych krajach, przy morzu nie maja takich problemow ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 18:17 przez niesmiertelna.

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:19:48

Cytat
niesmiertelna
Ja mam łuszczyce. Moj ojceciec tez mial. Mam tyle dobrze ze na skorze glowy i lecze wiec nie widac praktycznie. Nie panikuj! jestes jakaś przewrażliwiona ;] skoro nic nie masz to się ciesz;) jeśli będziesz miała mieć to nie unikniesz.

Ale zdaje mi się że Twoja babcia zaraziła się w wieku 60 lat bo nie wyszło by jej od tak. Ja mam od dziecka dziedzicznie ale moj ojciec dostal to w wojsku zanim przyszlam na swiat. Moja kolezanka rowniez sie zarazila. Można zarazic się przez krew lub wlasnie miec po rodzicach ;)

Na 95% nie będziesz więc mieć. Chyba ze babcia Cie zrazi ;p

Ogolnie to choroba nie uleczalna ale jak sie o nia dba to nie ma z tym większych problemow. Pozdrawiam

japierdziele.. co Ty za bzdury wypisujesz! ŁUSZCZYCĄ NIE DA SIĘ ZARAZIĆ! i Ty twierdzisz, że ją masz? Ile Ty masz lat, 5 ?! podstawowe informacje się kłaniają

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:23:07

Cytat
lenkovv
Cytat
niesmiertelna
Ja mam łuszczyce. Moj ojceciec tez mial. Mam tyle dobrze ze na skorze glowy i lecze wiec nie widac praktycznie. Nie panikuj! jestes jakaś przewrażliwiona ;] skoro nic nie masz to się ciesz;) jeśli będziesz miała mieć to nie unikniesz.

Ale zdaje mi się że Twoja babcia zaraziła się w wieku 60 lat bo nie wyszło by jej od tak. Ja mam od dziecka dziedzicznie ale moj ojciec dostal to w wojsku zanim przyszlam na swiat. Moja kolezanka rowniez sie zarazila. Można zarazic się przez krew lub wlasnie miec po rodzicach ;)

Na 95% nie będziesz więc mieć. Chyba ze babcia Cie zrazi ;p

Ogolnie to choroba nie uleczalna ale jak sie o nia dba to nie ma z tym większych problemow. Pozdrawiam

japierdziele.. co Ty za bzdury wypisujesz! ŁUSZCZYCĄ NIE DA SIĘ ZARAZIĆ! i Ty twierdzisz, że ją masz? Ile Ty masz lat, 5 ?! podstawowe informacje się kłaniają

ty dziewczynko nie wiesz nic na ten temat! da sie zaraziac jedynie przez krew! nie moge byc np przez to dawca krwi! nawet jak wypelniasz ankiete jest pytanie na ten temat bo nie wolno oddawac krwi takim osobom! a moja kolezanka wlasnie tak sie zarazila.

zweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 1/5

łuszczyca...

18 mar 2013 - 18:25:23

problemem jest to ze ojciec jest za granica, nie ma na razie ubezpieczenia wiec...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ból kolana