Obecnie rozmawiamy o:

przyczepa campingowa

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na oparzenia

19 lis 2012 - 12:03:01

znacie jakieś skuteczne domowe sposoby na oparzenia? miałam mały wypadek w kuchni i niestety się lekko poparzyłam- zrobił mi się bąbel i dość mocno boli. Wkładanie ręki do zimnej wody nic nie dało, boli tak samo a nie mam teraz możliwości wyjścia do apteki dlatego prosze was o rade:( liczę na was!

domowe sposoby na oparzenia

19 lis 2012 - 12:35:25

zimna woda nie działa na ból po oparzeniu,a nawet może go zwiększyc, więc jak juz to zanurz rękę w chłodnej wodzie :)
gdzieś wyczytałam, że dobrym sposobem na lekkie oparzenia jest mleko- trzeba albo moczyć rękę w mleku przez ok 15 minut albo zrobić kompres- zamoczyć gazę w mleku, przyłożyc do oparzonego miejsca :)

znalazłam też sposób z pastą do zębów- żeby nałożyć na oparzenie, zrobić opatrunek i zostawić na noc,a le jakos bałabym się na ranę dać pastę do zębów.

i koniecznie idź do apteki jak tylko będziesz mogła :)

domowe sposoby na oparzenia

20 lis 2012 - 18:20:41

Żadnego mleka! ani jaj! to prosty sposób na zainfekowanie poparzenia. Choć może się to wydać barbarzyństwem, ale najlepiej przyłożyć... spirytus. Spirytus parując ochładza miejsce na jakim jest, a to przynosi ulgę w bólu.

domowe sposoby na oparzenia

08 gru 2012 - 14:54:30

Spirytus... moja koleżanka pielęgniarka mówi ze to najgorsze co można zrobić... Właśnie najlepsze jest mleko nawet zsiadłe albo jogurt naturalny :) Babcia opowiadała mi ze kiedyś sie tak poparzyła na słońcu ( to trochę iny rodzaj oparzenia ale też oparzenie ) i zrobił jej sie jeden wielki bąbel na plecach i była z tym u lekarza i kazała babka zsiadłe mleko przykładać i z tego co mówiła to działało:).

domowe sposoby na oparzenia

09 gru 2012 - 15:55:38

Oparzenie należy osłonić jedynie jałowymi opatrunkami. Nie wolno naklejać plastra ani ciasnego opatrunku, gdyż tamują one dostęp powietrza. Gdy pojawią się pęcherze – nie należy ich nacinać ani przebijać, ponieważ mogą wywołać zakażenie.

Nie należy stosować:
- środków silnie koagulujących, czyli wytwarzających strup, takich jak spirytus lub tanina,
- olejów i maści, utrudniają one oczyszczenie rany oraz określenie stopnia oparzenia,
- różnego rodzaju tłuszczów.

W przypadku:
- poparzenia języka, niemiłe uczucie można zmniejszyć ssąc kostkę lodu,
- poparzenia okolic oczu – przemywać dużą ilością zimnej wody, można zakroplić jakiś olej, np. rycynowy,
- poparzenia rąk i palców należy szybko, ale ostrożnie zdjąć obrączki i pierścionki,
- poparzenia poprzez palące się ubranie, tlące się ubranie natychmiast zrzucić i oblać się zimną wodą (nie odrywać przywartego do ciała materiału – to może pogorszyć stan poparzenia),
- poparzenia słonecznego – pomoże zimny prysznic, można też użyć pianki na poparzenia panthenol, lub domowy sposób – okłady z kwaśnego mleka.

domowe sposoby na oparzenia

10 gru 2012 - 18:31:06

Najlepsze domowy sposoby na wszelakie oparzenia, to przede wszystkim:
- maślanka,jogurt naturalny lub kefir
- okłady z zimnej wody

Poparzen nie należy obkładać np. bandażami, bo wtedy rany dłużej się goją.

domowe sposoby na oparzenia

13 gru 2012 - 01:34:45

Moja znajoma lekarka zawsze mi radziła jak najszybciej zadziałać zimną wodą. Chodzi o to, żeby oparzona skóra oddała wysoką temperaturę (jak mawiał pewien hydraulik w znanym skeczu, "praw fizyki pan nie zmienisz";), im prędzej, tym lepiej. Bąbli nie przebijamy, a jeżeli pękną, osuszamy jałową gazą i chronimy przewiewnym opatrunkiem. Jeżeli musimy wykonywać jakieś prace domowe oparzoną ręką, zakładamy rękawiczki. Oparzone miejsce powinno jednak mieć stały dostęp powietrza. Z silnym, głębokim poparzeniem trzeba iść do lekarza.

domowe sposoby na oparzenia

23 mar 2013 - 14:23:51

Ja tez miałam mały wypadek w kuchni, oparzyłam się o palnik, chciałam wytrzeć rozlany sos na kuchence i palnik był gorący bo chwilę wcześniej wodę gotowałam, wiedziałam, że to jest gorące no ale się śpieszyłam i przypadkowo dotknęłam kciukiem ;/ Ja popsikałam to perfumem z alkoholem jedyny pod ręką był jakiś męski- popsikałam, trochę pobolało, poszczypało ale dzisiaj mam tylko małą bliznę i już nic nie boli !

domowe sposoby na oparzenia

23 mar 2013 - 18:57:09

Na szkoleniu BHP słyszałam, że rzeczywiści włożenie oparzonego np. palca na chwilę pod zimną wodę nie pomaga - trzeba go trzymać pod tą wodą przynajmniej 15min. I musi to być bieżąca woda, nie stała np. w misce

domowe sposoby na oparzenia

23 mar 2013 - 22:19:47

Dobre domowe sposoby;
- moczenie w oliwie lub oliwie z oliwek
- zimną smietaną
- startym ziemniakiem surowym

W/w sposoby zaczerpnięte z Ukrainy.
zdrówka życzę.

domowe sposoby na oparzenia

27 mar 2013 - 19:34:03

A u mnie w rodzinnym domu zawsze stosowało się kapustę. Wystarczy wziąć liść kapusty i zrobić sobie z niego okład. Można trochę ten liść zgnieść by było więcej soku :)
Mi zawsze pomagało.

domowe sposoby na oparzenia

05 kwi 2013 - 10:39:44

LINOMAG maść - najlepsza na oparzenia kuchenne, słoneczne, odparzenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-05 10:40 przez Eduarda.

domowe sposoby na oparzenia

05 kwi 2013 - 14:47:33

przekrojone ziemniaki - wyciągają gorączkę,
woda, zima śnieg, najlepiej sobie kupić sprej na oparzenia i mieć zawsze w apteczce pozdrawiam

domowe sposoby na oparzenia

05 kwi 2013 - 16:53:51

Ja 2 lata temu oparzyłam się tłuszczem smażąc naleśniki i prysło mi na uda i mam takie delikatne oparzenie czy znacie jakieś domowe sposoby , aby to usunąć ?

domowe sposoby na oparzenia

12 kwi 2013 - 11:42:22

zimna woda jest najlepsza i tylko zimna woda taka prawda i co najmniej trzymac w zimnej wodzie przez 10 minut!! i to z medycznego punktu widzenia wam pisze,innymi sposobamami mozna sobie zaszkodzic

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomożecie? badanieeee