Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:59:41

ja już wszystkiego próbowałam: antybiotyki, hormony i owszem pomagało ale tylko na czas stosowania, po odstawieniu za kilka miesięcy problem powracał. Nie polecam, zniszczyłam sobie tylko żołądek:(

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:00:10

Cytat
blanta
no a czy to cholera Twoja wina że wyszły Ci pryszcze? no chyba nie :/ w każdym razie polecam Tormentiol - wysusza syfki, działa bakteriobójczo i jest przeciwzapalny. Ma (a może miał, bo używałam go jakiś czas temu) brązową barwę, średnio przypadający do gustu zapach i lepiej się nim nie smarować do spania, bo pościel już cała brudna ;)
hej tez to próbowałam , z takich bez recepty to chyba wszystko : stosowałm sudocrem, brevoxyl , benzacne , acne derm, alatan noi wiele wiele róznych , nie syfy to nie moaj wina.. no ale znam moich szefów na moje miejsce jest wiele dzieczyn a oni napradwe ogromnie przywiazują sprawe do takich rzeczy tpu cera



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 09:01 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:02:34

Cytat
madziabladzia
Cytat
blanta
nie chcesz zebysmy Cie odsylaly do dermatologa, a po antybiotyki byś do niego poszła? czegoś chyba tutaj nie rozumiem. Twoja praca nie pozwala Ci na to żebyś miała wysyp na twarzy? to co to za praca, że naturalne zjawiska które zachodzą na skórze człowieka są dla nich wrogiem? K I N O poprostu kino.
Bo jestem kelnerka w bardzo eleganckiej restauracji, i wiem jak moje szefostwo patrzy na wygląd zewnetrzny;/
a co do antybiotyków to chce sie dowiedziec i spytac dermatologa o niego i czy mi wypisze pprostu.. Bo mam dosc stosowania na zewnatrz tych wsyztskich masc i tak mam strasznie zniszczona cere juz pewłno zmarszczek od tego mimo 19 lat;/ wole sie faszerowac czyms od srodka, a co do tabletek anty boje sie ze przytyje i skutków ubocznych i głównie cellulitu w ciagu dwóch lat schudłam 11 kilo i pozbyłam sie celulitu całkowicie:) jestem bardzo zadowolona ze swojej sylwetki niechce jej stracic

to juz sama masz odpowiedź, powód powstawania pryszczy; stres.

Kiedyś przez 2 tygodnie sie stresowałam testami, prawie wogóle nie spałam, i moja cera mi się odwdzięczyła.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:03:39

maść ichtiolowa? peelingi, maseczki - zacznij dzialac tez zapobiegajaco a nie leczniczo.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:04:42

Cytat
ouuu
Cytat
madziabladzia
Cytat
blanta
nie chcesz zebysmy Cie odsylaly do dermatologa, a po antybiotyki byś do niego poszła? czegoś chyba tutaj nie rozumiem. Twoja praca nie pozwala Ci na to żebyś miała wysyp na twarzy? to co to za praca, że naturalne zjawiska które zachodzą na skórze człowieka są dla nich wrogiem? K I N O poprostu kino.
Bo jestem kelnerka w bardzo eleganckiej restauracji, i wiem jak moje szefostwo patrzy na wygląd zewnetrzny;/
a co do antybiotyków to chce sie dowiedziec i spytac dermatologa o niego i czy mi wypisze pprostu.. Bo mam dosc stosowania na zewnatrz tych wsyztskich masc i tak mam strasznie zniszczona cere juz pewłno zmarszczek od tego mimo 19 lat;/ wole sie faszerowac czyms od srodka, a co do tabletek anty boje sie ze przytyje i skutków ubocznych i głównie cellulitu w ciagu dwóch lat schudłam 11 kilo i pozbyłam sie celulitu całkowicie:) jestem bardzo zadowolona ze swojej sylwetki niechce jej stracic

to juz sama masz odpowiedź, powód powstawania pryszczy; stres.

Kiedyś przez 2 tygodnie sie stresowałam testami, prawie wogóle nie spałam, i moja cera mi się odwdzięczyła.
hehehehe:D Sory ale ja sie tym nie stresuje;p nie stresuje sie praktycznie wogóle:) lubie chodzic do pracy mmiła atmosfera.. Nie pamiętam kied ostatnio się stresowałam
Cytat
blanta
maść ichtiolowa? peelingi, maseczki - zacznij dzialac tez zapobiegajaco a nie leczniczo.
No to tak czasem robie sobie peeling gruboziasrnisty , ostatnio próbopwałm nawet z cukru:p. Niestety mam wrazenie ze zaskóniki sa bardziej widoczne,,, Po maseczkach zawszze mnie wysyfia, niestety taka juz mam cere ze większośc mnie zapycha



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 09:07 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:09:40

Polecam maśc Acnefan, jakoś tak, taka długa tubka i bialy delikatny kremik. Smarujesz go bardzo mało, więc wystarcza na długo, pomaga na trądzik .

cena około 10-15 zł.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:10:28

Dzięki dziewczyny za rady , ale ja chetnie dowiem się cos na temat doustych środków

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:11:48

Antybiotyk - TETRALYSAL! Tylko i wyłącznie bo naprawdę działa.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:14:39

polecam przejść się do ginekologa i żeby zapisał jakieś tabletki hormonalne nawet tabletki antykoncepcyjne pomagają przynajmniej mi pomogły na cere

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:16:42

Miałam kiedyś taką koleżankę, która miała okropną cerę i bardzo nad tym ubolewała. leczyła się u dermatologów, naprawdę bardzo dbała o buzię- nic nie pomagało. W końcu lekarz powiedział jej, że to wina hormonów (prawda była taka, że ta koleżanka miała okres co 60 dni, mimo, że pierwsza miesiączka pojawiła się kilka lat wcześniej i już dawno cykl powinien się unormować). Poszła do ginekologa, dostała jakieś leki i nie dosyć, że poprawiła jej się cera to i uregulowała miesiączka.

Z kolei moja druga koleżanka miała problemy z cerą. Poszła do ginekologa, przepisał jej tabletki anty (była już bardzo zdesperowana). Pobrała kilka miesięcy i buzia jak u niemowlaczka. Do tego unormował jej się okres, nie przytyła- jeśli dobrze dobierze Ci lekarz leki, to nie przytyjesz:)

Może naprawdę warto się przebadać- jeśli masz problem z hormonami, to cera jest najmniejszym powodem do obaw- możesz mieć inne, dużo gorsze problemy, np. z zajściem w ciążę. Idź do lekarza, zrób badania, może Ci pomoże.

A jeśli nie, to mój brat używa płynu Zineryt- jest dosyć drogi, ale bardzo skuteczny (w jego przypadku). Ja stosowałam także Benzacn- również polecam.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:17:03

Cytat
zuzakaa86
Antybiotyk - TETRALYSAL! Tylko i wyłącznie bo naprawdę działa.
Hej napisz prosze cos wiecej jakie ma dzialanie jaka cena? czy powoduje na poczatku wysyp?
Cytat
marta_38
polecam przejść się do ginekologa i żeby zapisał jakieś tabletki hormonalne nawet tabletki antykoncepcyjne pomagają przynajmniej mi pomogły na cere
a jakie stosowałas? czy cos przytyłas czy pojawił sie celulit? Poszła do ginekologa i powiedziałas zeby ci wypisał na cere;D?
Cytat
blanta
maść ichtiolowa? peelingi, maseczki - zacznij dzialac tez zapobiegajaco a nie leczniczo.
maśc ichtiolowa? a nie słyszałas ze teraz mówia dermatolodzy ze nie wolno jej stosować na twarz absolutnie , nie pamietam dokładnie czemu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 09:24 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:37:44

Ja przez długi czas sama walczyłam z trądzikiem, w końcu poszłam do dermatologa (moja siostra wcześniej była i widziałam efekty) i dostałam tetralysal. Po ok 2 miesiącach ani śladu po pryszczach. Wiadomo, że zawsze coś tam wyskoczy, ale w porównaniu do tego jak wyglądałam wcześniej to niebo a ziemia. Po zakończeniu kuracji efekty utrzymują się jakiś czas, ale niestety trądzik wraca (w lżejszej postaci), ale może zależy to od tego jak długo bierzesz ten antybiotyk, jaką masz cere itd bo w końcu każdy jest inny. Ja już nie mam takich problemów z cerą ale czasami (szczególnie przed okresem) mam trochę pryszczy.
Jeśli chodzi o cenę to nie pamiętam ale nie jest drogi (tylko na receptę). A jeśli chodzi o tabletki anty to też brałam i wysyp straszny, a pozbyć się tego nie szło, ale jak już wcześniej pisałam każdy jest inny... Może Tobie by pomogło. Współczuje bo wiem jaka straszna jest walka z trądzikiem :( powodzenia!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 09:40 przez zuzakaa86.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 09:57:42

Cytat
zuzakaa86
Ja przez długi czas sama walczyłam z trądzikiem, w końcu poszłam do dermatologa (moja siostra wcześniej była i widziałam efekty) i dostałam tetralysal. Po ok 2 miesiącach ani śladu po pryszczach. Wiadomo, że zawsze coś tam wyskoczy, ale w porównaniu do tego jak wyglądałam wcześniej to niebo a ziemia. Po zakończeniu kuracji efekty utrzymują się jakiś czas, ale niestety trądzik wraca (w lżejszej postaci), ale może zależy to od tego jak długo bierzesz ten antybiotyk, jaką masz cere itd bo w końcu każdy jest inny. Ja już nie mam takich problemów z cerą ale czasami (szczególnie przed okresem) mam trochę pryszczy.
Jeśli chodzi o cenę to nie pamiętam ale nie jest drogi (tylko na receptę). A jeśli chodzi o tabletki anty to też brałam i wysyp straszny, a pozbyć się tego nie szło, ale jak już wcześniej pisałam każdy jest inny... Może Tobie by pomogło. Współczuje bo wiem jaka straszna jest walka z trądzikiem :( powodzenia!

eh tylko niewiem czy mi antybiotyk wypisze lekarz najwyzej mój rodzinny, bo moim głównym pronlemem to zaskóniki, pryszczy nie jest tak duzo tylko na jedym policzku .. Myslałam zeby isc do ginekologa po anty , zeby przy okazji wylegulowac okres i pozbyc sie bulów miesiączkwych , jednak boje sie strasznie ze wrecz odwrotnie bedzie ze mnie wysypie i orzytyje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 09:59 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:07:57

MAM DOKLADNIE TO SAMO CO TY !!!! Wszystko po kolei, jak opisałaś.... Z tym, że jeszcze mam przy tym cerę naczynkową..:/ nie dość, że jestem blada, to jeszcze różowo-czerwona ;( Duac żel nie pomogł, a cetaphil oddałam chłopakowi, bo przez niego się tak strasznie świeciłam !!!! Na łojotok polecam LAKTOCER (allegro, bo w aptekach ceny porażają..) ODpowiednikiem tego jest GLAMUREN. Na prawde pomogło mi na łojotok i pryszcze! Niestety wągry i "kaszka" na policzkach (cos co wyglada jak wysypka i jest zbyt male, zeby to wycisnac...) nic chyba nie pomoże... :( Ja się przyzyczaiłam do tapety, nawet w 30 stopniowy upał, jak gdzieś idę :/ a jak ide nad wode to przezywam koszmar bez makijażu :P

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:09:27

Visaxinum - 17,50zł

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antybioty a alkohol