Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 07:58:50

Hej,

Jestem w trakcie brania antybiotyku. Dziś mam ważne wyjście, będzie trochę alkoholu. Zastanawiam się co zrobić. Pominąć dawki antybiotyku i potem brać go dalej normalnie?

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:02:25

To, że będzie tam alkohol nie znaczy, że musisz go pić ;)

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:05:06

przy antybbiotyku nie wolno pic alkoholu,poniewaz przy takim stosowaniu leku i alkoholu,antybiotyk nie działa i traci swoje właściwości lecznicze, nie wolno przerywac kuracji leczenia antybiotykiem bo to jest tak jakbys go wogóle nie brała, radziła bym Ci żebyś zrezygnowała z picia w trakcie brania leki, nie mówię już tu o skutkach ubocznych bo jak wiadomo antybiotyk jest silnym lekiem a powiązanie go z antybiotykiem to już się nie odzywam- było by to nie normalne.

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:06:42

antybiotyk w połączeniu z alkoholem może spowodować dużo większy stan upojenia niż normalnie i wkońcu utrate przytomności, lepiej zrezygnować z picia.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:06:56

Już chyba wszystko zostało napisane. Jeśli wyjście i alkohol są ważniejsze niż zdrowie to gratuluję.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:08:11

W tym połączeniu mocniej rozwala wątrobę. Jeśli pominiesz dawkę antybiotyku nic to nie da, bo masz go w krwiobiegu jeszcze kilka dni.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:08:15

Nigdy nie pij alkoholu jak bierzesz jakiekolwiek tabletki,choćby przeciwbólowe,a tym bardziej jak bierzesz antybiotyk.Nawet pominięcie jednej dawki może nic nie dać,bo pewnie jeszcze pozostała dawka jakoś tam działa.Zresztą po to lekarz dał antybiotyk,żeby cię wyleczyć.A to już koniecznie musisz pić ten alkohol?Nie umiesz odmówić?
Nie rozumiem-muszę pić alkohol,bo inni będą pić,tak?Chyba ci go siłą nie wleją do gardła jak grzecznie odmówisz?

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:10:24

Ok dzięki za radę.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:18:00

Z doświadczenia radzę - NIE PIJ! Możesz skończyć marnie. Poza tym antybiotyk traci właścwości lecznicze, tak jak przedmówczynie mówią.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 08:28:51

Po prostu nie pij.. Leków i alkoholu się nie łączy.

antybioty a alkohol

24 paź 2012 - 19:57:00

Nie pomijaj dawki antybiotyku, tak jak radzą dziewczyny, po prostu nie pij. Kiedyś zrobiłam głupotę i zrezygnowałam z ostatniej dawki na rzecz picia i skończyło się to tym, że i tak bawiłam się średnio, a dolegliwości zamiast ustąpić, to ciągnęły mi się jeszcze przez miesiąc.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stany lękowe-Pomocy!