Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
22_joasia
Samoligaturujące są po prostu lepsze i wygodniejsze, wymiana drutów trwa o wiele krócej, dentysta nie męczy się z naciąganiem ligarurek - gumek, troszkę krócej się go nosi, bo siły działające na zęby są przenoszone bezpośrednio z drutu na ząb a jak jeszcze gumka stawiała opór, do tego łatwiej przy nich dbać o higienę - do gumek zdecydowanie bardziej klei się jedzonko...

to troche mnie pocieszyłaś :)

Jedyny problem, sa droższe, bo firmy przesciguja sie patentami na te sposoby zamykania drutu w slotach, najczesciej dentysta ma kilka swoich ulubionych firm i dobiera je w zaleznosci od wady, a i tak ostatecznie czas leczenia bedzie zależał od rodzaju wady, od odpowiedzi Twojej kosci na dzialanie aparatu, i od umiejętności dentysty w doborze drutów (na roznych etapach stosuje sie rozne grubosci, i rozne stopy metali, rozne przekroje drutu, itd) i od Twojej regularnosci w wizytach, a nawet od wytrzymałości tego kleju do zamków i wiele innych.. i tak ostatecznie ortodonta nie przewidzi planu leczenia i czasu, bo jednak to jest praca w materiale biologicznym gdzie niczego nie da sie powiedzieć w 100 procentach... Pozdrawiam i życzę więc uśmiechu :-D

Cytat
22_joasia
Jedyny problem, sa droższe, bo firmy przesciguja sie patentami na te sposoby zamykania drutu w slotach, najczesciej dentysta ma kilka swoich ulubionych firm i dobiera je w zaleznosci od wady, a i tak ostatecznie czas leczenia bedzie zależał od rodzaju wady, od odpowiedzi Twojej kosci na dzialanie aparatu, i od umiejętności dentysty w doborze drutów (na roznych etapach stosuje sie rozne grubosci, i rozne stopy metali, rozne przekroje drutu, itd) i od Twojej regularnosci w wizytach, a nawet od wytrzymałości tego kleju do zamków i wiele innych.. i tak ostatecznie ortodonta nie przewidzi planu leczenia i czasu, bo jednak to jest praca w materiale biologicznym gdzie niczego nie da sie powiedzieć w 100 procentach... Pozdrawiam i życzę więc uśmiechu :-D

a dziekuje :D a jeszcze mam takie pytanie czy zamki w takim aparacie samoligaturujacym sa mniejsze niz w zwykłym?

Zazwyczaj samoligaturujace sa mniejsze, ale to tez zalezy od firmy, ale jak do rozmiaru zamka klasycznego doliczymy powierzchnie gumki to zdecydowanie jest wiekszy od samoligaturujacych

Cytat
22_joasia
Zazwyczaj samoligaturujace sa mniejsze, ale to tez zalezy od firmy, ale jak do rozmiaru zamka klasycznego doliczymy powierzchnie gumki to zdecydowanie jest wiekszy od samoligaturujacych

z tego co ortodontka mi powiedziala to zakłada empower



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 20:38 przez agatek0607.

kochane
od tygodnia nosze aparat dol zwykly gora aparat samoligaturujacy. mam powazna wade,nie dosc ze krzywy zgryz to jeszcze szparotatosc. teraz moje pytanie. zawsze kojarze apatar z gumkami ,ja nie mam narazie zadych, kieyd je sie zaklada ii na kazdy zamek czy jak z tym jest?/

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Aparat to jest dobra rzecz… Trochę trzeba się przyzwyczaić. Gumki to kwestia tego jak się układają zęby i czy korekcja jest na dobrej drodze - postęp itp. Jaki [moderacja - link] stomatolog w weekendy Poznań[/url].



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 12:47 przez moderator.

Ja tak samo korzystałam ostatnio z usług ortodonty i na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona na jaki kolwiek aparat, doszłam do wniosku że to wstyd go nosić, ale mój ortodonta z Legionowa Dent-Lux spisał się na medal, dentlux.pl i wykonał niesamowitą pracę, aparat wygląda nieźle i wogóle mi nie przeszkadza, rewelacyjnie się w nim czuje a dobre samopoczucie to podstawa !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-16 12:28 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

ja niedawno zdejmowalam aparat , ktory nosilam 2 lata - efekt genialny wiec wszysktich zachecam:) troche kasy trzeba wydać, ale warto.

Noszę aparat od 9 miesięcy i ciągle wybieram różowe ligatury. Chciałabym zmienić na inny kolor ale nie mam pojęcia jakie kolory są dobre. Chodzi mi o to żeby ligatury się nie odbarwiały od jedzenia czy picia.
Poradźcie jakie kolory są jeszcze bezpieczne? :D

Ja niedlugo bede miała zdejmowany aparat a efekt jak na zdjeciach. Co myslicie? Ja nie jestem zadowolona :(



niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

Ja mogę Ci polecić ortodontę z [moderacja - link] bardzo profesjonalni a jeszcze na dodatek cały personel ma mega pozytywny stosunek do pacjentów :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 12:47 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 5/5

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z aparatem ortodontycznym, ale już widzę, że jest to w pewnym stopniu obowiązek tzn. przychodzi wiele dodatkowych obowiązków chociażby przy dbaniu o ten aparat i stosowania się do takich porad: [moderacja - link] . Czas spędzany prze lustrem na pewno się wydłużył, natomiast wiem, że to wszystko ma swój cel :).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 12:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 6/5

Nie masz się czego bać! :) Ja miałam aparat zakładany w [moderacja - link] i miło wspominam wizyty tam, zresztą ogólnie "polubiłam się" z aparatem :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-07 11:20 przez moderator.

Może są tu jakieś aparatki które wiedzą gdzie w poznaniu można naprawić aparat ortodontyczny?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

laserowe leczenie zębów