Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 39 40 41 42 43 ... 45 46 -->

hej dziewczyny,
a ile was wynosiły koszta założenia aparatu? Wiem, że to zależy gdzie i jaki rodzaj był zakładany, ale tak mniej więcej chciałabym wiedzieć

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Mój efekt leczenia



Na tym szarym zdjeciu sa zeby po zdjeciu aparatu?

Czas noszenia zależy od wady ... Na poczatlu mnie bolało i co do jedzenia miałam mega ograniczenia,bo nie bylam w stanie jesc nic twardego. Od Listopada jestem już ,,uwolniona'' nosze tylko ratajner, który ortodontka zalecila mi na dwa lata :)

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

humavitz a nie widać tego ? :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-25 07:58 przez nataliau90.

Cytat
humavitz
Na tym szarym zdjeciu sa zeby po zdjeciu aparatu?

Nie, przed.

Ja dopiero przymierzam sie do aparatu, bo musze sobie na niego zarobic. A chce ceramiczny, ten mniej widoczny. W warszawie ponad 2 tys za 1 luk plus wizyty ok 150-200 zl, wycisk, plan leczenia. Droga impreza.

Ja mam od 2 miesięcy i płacilam 3 tys za góre i dół metalowy +200zł wizyta co miesiac, ehh zeby byc piekna trzeba pocierpiec :)

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Ja myślałam , że to jest oczywiste.

Cytat
nataliau90
Mój efekt leczenia


Często ortodonci (aż dziw bierze) prostując zęby wyrządzają pacjentowi szkodę. Chodzi mi o wrodzone wady kostne zgryzu, których usuwanie odbywa się przy współpracy ortodonty z chirurgiem szczękowo-twarzowym. Najpierw zęby są prostowane (ale nie jak przy standardowym prostowaniu) a następnie odbywa się refundowana operacja. To prostowanie różni się od zwykłęgo tym, że ortodonta dowiaduje się od chirurga jak powinien je naprostować, aby po operacji (która polega na wycięciu kości) zęby się prawidłowo ułożyły. Wówczas zmieniają się również rysy twarzy.
Moim zdaniem, pomimo wyprostowanych zębów, Ty nie możesz domknąc buzi, co sugeruje, że masz zgryz otwarty. Radziłabym skonsultować się z chirurgiem. Najlepiej zrobić zdjęcie cefalometryczne.

Osobom z Warszawy i okolic mogę polecić http://www.clear-aligner.pl/ bardzo dobra klinika, gdzie lekarze nie naciągają w idiotyczny sposób na dodatkowe pieniądze. Stronę jednak podaję również dlatego, że jest tam szeroko opisane FAQ, które może rozwiąże któryś z przedstawionych w temacie problemów.

Cytat
akopec123
Karolinak1407 zaglądasz tu jeszcze? Czy u Ciebie się coś zmieniło? Ja mam ten sam problem. Również moja twarz po założeniu aparatu strasznie wyszczuplała, wyglądam okropnie. Dodam tylko, że ja nie mam problemów z jedzeniem i nie schudłam na wadze (tylko na twarzy). Ludzie na różnych forach piszą, że aparat nie zmienia rysów twarzy, a jeśli już to minimalnie i na lepsze. U mnie niestety jest drastyczna różnica, zmienił mi się nawet owal twarzy, z kwadrotowo-okrągłego na owalno-trójkątny. Jestem ZAŁAMANA, wyglądam jak własna karykatura a byłam naprawdę ładną dziewczyną(przynajmniej w moim mniemaniu). Moja wada nie była jakaś duża ale ponieważ zawsze podobały mi się piękne, idealne uśmiechy zdecydowałam się na poprawę swojego i niestety teraz bardzo żałuję. Boje się, ze taka twarz mi już zostanie. Wiele osób noszących aparat tego nie rozumie bo nie ma takich problemów i aparat u nich wiele nie zmienił, dlatego szukam osób z tym samym problemem (niestety w sieci jest ich niewiele). Proszę odezwij się, daj znać czy coś się zmieniło?

moja tez się zmieniła, mam jakby bardziej podłużną. akurat ja się cieszę z tego powodu, mam jakby mniejsze "pyzy":-D u mnie zmianę kształtu twarzy było już widać po kilku miesiącach noszenia aparatu.. jutro idę zdjąć "terminatorka", zastanawiam się czy jeszcze bardziej moja twarz się zmieni :-O trochę się obawiam, że mi usta opadną - tu jakby opierały się na łuku :-) jutro wszystko się okaże :-]

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 4/5

Zgryz wpływa na budowę twarzy. To normalne ale warto odwiedzić specjalistę bo może to czasami (powtarzam czasami) zaszkodzić zdrowiu.
<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-01 13:48 przez moderator.

Cytat
konwalia200
Cytat
nataliau90
Mój efekt leczenia


Często ortodonci (aż dziw bierze) prostując zęby wyrządzają pacjentowi szkodę. Chodzi mi o wrodzone wady kostne zgryzu, których usuwanie odbywa się przy współpracy ortodonty z chirurgiem szczękowo-twarzowym. Najpierw zęby są prostowane (ale nie jak przy standardowym prostowaniu) a następnie odbywa się refundowana operacja. To prostowanie różni się od zwykłęgo tym, że ortodonta dowiaduje się od chirurga jak powinien je naprostować, aby po operacji (która polega na wycięciu kości) zęby się prawidłowo ułożyły. Wówczas zmieniają się również rysy twarzy.
Moim zdaniem, pomimo wyprostowanych zębów, Ty nie możesz domknąc buzi, co sugeruje, że masz zgryz otwarty. Radziłabym skonsultować się z chirurgiem. Najlepiej zrobić zdjęcie cefalometryczne.

Dokładnie. To samo pomyślałam jak zobaczyłam zgryz tej dziewczyny na zdjęciu.

Cena zawsze zależy od rodzaju aparatu, ceramiczny jest droższy zależy też czy robisz góre dół czy całość czynników jest wiele :) + wizyty kontrolne jest to drogi zakup ale jak trzeba to nie ma po co go odkładać Swój robiłam www.ferreus.pl po założeniu nie było problemów z dziąsłami jedynie trochę trwało zanim się do niego przyzwyczaiłam

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Ja właśnie dziś idę zakładać i się trochę stresuję.. śmieszy mnie to bo wiem, że nie ma powodu. ale mimo wszystko..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Psychika