Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

produkty dla dziecka

3 minuty temu

Prostownica tytanowa

58 minut temu

transport i spedycja

godzinę temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 11 12 -->

Haluksy POMOCY !!

05 paź 2012 - 10:10:14

Cytat
agata74
Cytat
karolinka1108
Cytat
ZakreconaKaska26
Ja mam 27 lat i naszczescie nie mam z tym problemu:) i nie bede miec bo nosze odpowiednie buty i nie wciskam sie w przyciasne szpilki itp. zeby tylko dobrze wygladac....a potem widze latem młode dziewczyny z pokrzywionymi stopami :/ ble....rozumiem niektore mają takie cos dziedzicznie...ale wiekszosc na wlasne zyczenie;) ze tak powiem chcesz byc piekna cierp a potem efekty są....


a co do zalozycielki wątku to zostaje ortopeda lub chirurg...jak nic innego nie pomaga to pewnie bedziesz zmuszona udac sie na operacje.

widzisz , ja mam dziedziczne i czasami musze wciskać się w zaciasne buty bo jedna noga jest wieksza o pół rozmiaru , na prawą nogę nosze 40 na lewą 39 , po prostu porażka ze znalezieniem butów...
karolcia a nie mozesz kupic butow w rozmiarze 40 i tam gdzie masz mniejsza stope dac zapietki ?

robię tak :) aczkolwiek czasami but w rozmiarze 40 wygląda jak kajak to biorę 39, albo w ogóle rezygnuje. I tak u mnie w szafie królują trampki. Mam jedne szpilki bo i tak nie chodzę , a te akurat trafiłam idealnie , bo są wygodne i pasują na prawą stopę :)

Haluksy POMOCY !!

05 paź 2012 - 10:13:36

no wlasnie czemu u nas nie ma butow polowek numracji . w usa nie ma problemu z tym a u nas albo kupijesz za duze ikombinujesz albo za male i sie meczysz

Haluksy POMOCY !!

05 paź 2012 - 10:16:24

Cytat
agata74
no wlasnie czemu u nas nie ma butow polowek numracji . w usa nie ma problemu z tym a u nas albo kupijesz za duze ikombinujesz albo za male i sie meczysz

Niestety są tylko adidasy :)

w moim przypadku po operacji noga pewnie się zmniejszy , jedna i druga , wszystkie buty bede musiała wymienić ;)

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:03:43

Czy jest tu jakas kobitka, ktora tez dreczy ten problem?:( Otoż ja mam dopiero 18 lat, a u jednej stopy ta kosc zrobila mi sie juz taka wystająca ze przez to sie kompletnie załamałam. Nie wiem co z tym zrobić.
Mam problemy z dobraniem buta, zeby chociaz w miare bylo wygodnie. Nie moge kupic zadnych fajnych butkow, bo one wiadomo sa zawsze tak idealnie dopasowane do stopy, ze ja z tym swoim mutantem sie w nie nie wcisne, a jesli juz to ta kosc wystaje i to widać do tego cholernie bolii. Jest nie wygodnie. O butach na obcasie juz nie wspomne, moge sobie o nich pomarzyć.
Nie moge duzo chodzic bo zaraz robi sie czerwone i boli i robi sie z czasem wieksze, deformuje mi buty i ochydnie wyglada.STRASZNIE sie tego wstydze! :(:(

W lato unikam basenow, jezior itd. wszystko gdzie sie chodzi bez butow, nie moge nosic klapek i moje stopy musza sie dusic w trampkach albo adidasach :/ co jest dla mnie okropne tym bardziej w lato jak sa takie upaly. Znaczy no,moglabym je nosic ale sie za bardzo tego wstydze.

Mowilam juz kiedys mamie ze chce miec tego zabieg,ale mowila ze jestem zamloda bla bla bla. I postanowilam, ze teraz znowu go chce, wie ktoras ile takie cos kosztuje? Ile po takim zabiegu pozniej sie w gipsie chodzi, ile trzeba czekac na termin, i od czego to zalezy czy moge miec operacje czy nie.
Musze sie w koncu tego pozbyc..:(:(

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:05:48

jest tak sprzęt który zakłada się na spanie. 30 zł kosztuje. próbowałaś?

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:07:23

Wiem, że moja babcia miała, a gips miała może z 2-3 tygodnie? na prawdę nie wiem. Radziłabym teraz, bo będzie coraz gorzej. I nie wiem ile taki zabieg kosztuje, poszukaj na internecie, powinno gdzieś pisac.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:09:43

wlasnie szukalam ale na tyminternecia kazdy inaczej pisze :/ gdzie mam sie z tym zglosic? Do ortopedy czy gdzie?

Cytat
agaatkaaxd
jest tak sprzęt który zakłada się na spanie. 30 zł kosztuje. próbowałaś?

Nie próbowałam, jaki to sprzet ? poslalabys mi stronke z all?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 19:10 przez hajfajf18.

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:10:34

no raczej do ortopedy. ;)

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:11:09

Jestes za młoda na operacje, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka!

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:11:31

za wysokie obcasy, moja kuzynka ma to samo,

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:12:35

masz bardzozaawansowany stopien "kalectwa"
nad czym sie zastanawiasz? do LEKARZA. dziewczyno juz teraz skarzysz sie na bole stop. Musisz sie wybrac do chirurga, a ten sprzet nic nie daje...

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:12:43

ja to mam dziedziczne, po mojej mamie. . .

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:13:37

chętnie się dowiem, choć kiedys zakładałam ten wątek...
Autorko, witaj w klubie niezbyt zacnym.....
tez mam po mamie:/
a ten sprzęt mam i szczerze mówiąc nic nie daje specjalnie............



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 19:15 przez mzap88.

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:14:36

Wybierz się z tym do ortopedy. Koniecznie noś takie żelowe wkladki między palce żeby trchę było Ci lżej.
Ja mam 22 lata, jestem po zabiegu we wrześniu na jedną nogę (na drugiej też mam haluksa). Zabieg krótki, trzy dni w szpitalu, 5 tygodni w gipsie. Zabieg miałam na NFZ także nie wiem ile kosztuje, ale jak czytałam to było to kilka tysięcy.

Powiem Ci jeszcze, że nie ma się czego wstydzić i parzyć w niewiadomo jakich butach, ja chodziłam i w sandałach i japonkach, byle wygodnie. Starałam się kupować buty skórzane, żeby się dopasowały do stopy bo faktycznie to deformuje buta.

to chyba tyle

A jeszcze - to jest genetyczne. Aparaty i jakieś pierdoły nie pomogą, to tylko pomaga nie pogłębiać. To jest kość - nie da się tego wymasować, podociskać czy poodginać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 19:16 przez elentile.

Haluksy POMOCY !!

13 sty 2012 - 19:16:48

Cytat
elentile
Wybierz się z tym do ortopedy. Koniecznie noś takie żelowe wkladki między palce żeby trchę było Ci lżej.
Ja mam 22 lata, jestem po zabiegu we wrześniu na jedną nogę (na drugiej też mam haluksa). Zabieg krótki, trzy dni w szpitalu, 5 tygodni w gipsie. Zabieg miałam na NFZ także nie wiem ile kosztuje, ale jak czytałam to było to kilka tysięcy.

Powiem Ci jeszcze, że nie ma się czego wstydzić i parzyć w niewiadomo jakich butach, ja chodziłam i w sandałach i japonkach, byle wygodnie. Starałam się kupować buty skórzane, żeby się dopasowały do stopy bo faktycznie to deformuje buta.















to chyba tyle
a co trzeba zrobic zeby miec to na nfz a nie prywatnie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 19:17 przez mzap88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie tabletki / suplementy by mieć więcej energii ?