Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Alimenty...Jak podwyższyć??

15 wrz 2013 - 13:29:18

Witam. Mam pięcioletnią córkę i przyznane na nią od dwóch i pół lat alimenty w kwocie 270 zl ale ojciec mojego dziecka je nie płaci ani sie nie interesuje (ostatnio ograniczyłam mu prawa rodzicielskie). Pieniądze dostaje z funduszu.Nie byłam od podwyższenie ponieważ wyjeżdżałam na wakacjach za granice jednak w tym roku nie pojechałam bo nie było tam pracy i jestem bezrobotna mieszkamy z moimi rodzicami i oni nas utrzymuja. Córka zaczeła chodzic do zerówki i jeszcze okazało się ze ma nosić okulary wiec chce isc o podwyższenie ale nie wiem na ile mam podnieść slyszalam ze mam zbierac paragony ale tez nie wiem na jaka kwote ma zbierac te paragony?? Dodam jeszcze ze ma on jeszcze jedno dziecka 5 miesieczne na ktore tez nic nie placi i tak samo sie nie interesuje. On pracuje na budowie ale na czarno i ma 100 zl dniowke.Pomóżcie....??Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-15 13:42 przez Alex107.

Alimenty...Jak podwyższyć??

15 wrz 2013 - 13:53:45

W jakim celu tworzysz takie same wątki ? Starczy jeden ...

Alimenty...Jak podwyższyć??

15 wrz 2013 - 13:57:31

Bo nie wyskakiwało na forum i nie wiedziałam czemu chciałam jeszcze raz spróbować ale widze ze dalej nie ma na forum i ze nikt nie chce pomoc a na jakies głupie pierdoly to odrazu wszyscy pisza!!!

Alimenty...Jak podwyższyć??

15 wrz 2013 - 14:00:37

W podanych przykładach to na osobie wnoszącej pozew o podwyższenie alimentów ciąży obowiązek wykazania, że z jednej strony zwiększyły się usprawiedliwione potrzeby uprawnionego dziecka lub że zwiększyły się możliwości majątkowe i zarobkowe zobowiązanego, bądź też zaszła i jedna i druga okoliczność.

Usprawiedliwione potrzeby dziecka możemy wykazać poprzez przedstawienie sądowi zestawienia miesięcznych wydatków na dziecko w postaci wydatków na zaspokojenie:

a) potrzeb fizycznych (wyżywienia, mieszkania, odzieży, higieny osobistej, leczenia w razie choroby),

b) duchowych (kulturalnych), np.: kino, teatr, zajęcia sportowe: basen, piłka nożna itd.

c) potrzeb związanych z wychowaniem (kształcenie ogólne, zawodowe) według zdolności,

d) rozrywki i wypoczynku np. wakacje, ferie itd.

Najlepiej dysponować rachunkami, fakturami. Te powinniśmy załączyć do pozwu np.: w celu udowodnienia konkretnej kwoty wydatków miesięcznych na leczenie dziecka, gdy jest na coś przewlekle chore.

Każde dziecko musi mieć zapewnione podstawowe warunki egzystencji w postaci wyżywienia zapewniającego jego prawidłowy rozwój fizyczny, stosowną do wieku odzież, środki na ochronę zdrowia, kształcenie podstawowe i zawodowe oraz na ochronę jego osoby i majątku. Wszelkie inne potrzeby zależą już tylko od osobistych cech dziecka oraz przyjętego poziomu życia.

Na przykład: Gdy dziecko wykazuje wielki talent muzyczny (gra na fortepianie), to taką usprawiedliwioną potrzebą tego dziecka będzie konieczność pogłębiania i kontynuowania tej gry na fortepianie, nawet jeżeli wiązałoby się to z większymi nakładami finansowymi.

Gdzie złożyć pozew o podwyższenie alimentów?

Pozew o podwyższenie alimentów składamy do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej, bądź według miejsca zamieszkania uprawnionego dziecka. Pozew taki jest wolny od opłat sądowych.

Do pozwu załączyć należy:

wyrok rozwodowy - jeżeli był orzeczony i w którym pierwotnie uregulowano obowiązek alimentacyjny,
odpis skrócony aktu małżeństwa ( jeżeli małżonkowie nadal są małżeństwem),
odpis skrócony aktu urodzenia dziecka,
ugodę sądową – jeżeli alimenty wcześniej ustalono w ugodzie
oraz wszelkie inne dokumenty potwierdzające usprawiedliwione potrzeby dziecka, sytuację majątkową osoby zobowiązanej do płacenia alimentów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przedszkola - dodatkowe zajęcia