Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

17 gru 2010 - 11:06:21

Cytat
ilmina
A sprobuj posadzić misia czy ulubioną lalę i wytłumacz, że on/ona też robi sisi do nocniczka. Albo pokaż jej, że Ty korzystasz z ubikacji i może będzie chciała Cię naśladować?
My 3 dni temu zaczęliśmy naukę sisiania. Lilia ma 17 miesięcy i wysadzamy ją co 15 minut na sedes z nakładką. czasem sama biegnie do łazienki, czasem sika w majteczki, ale cały czas chodzę za nią i powtarzam, że jest dużą dziewczynką i nie ma pieluszki na pupci, i że musi do kibelka biec szybciutko jak chce siku.
Zobaczymy co będzie. Trzymajcie kciuki za nas! :)

U nas jest podobnie. Synek ma 21 miesiecy i od paru dni sadzam go na nocnik i tłumacze dużo tłumaczę,że jest już duży,że nie ma ubranej pieluszki,że musi wołać jak bedzie chciało mu się siku lub kupkę i powiem wam że jak jeszcze nie dawno siadał tylko na nocnik w ubraniu-a goły nie chciał w ogóle tak teraz nie ma problemu i siada goły,czasem woła,czasem mi pokazuje na pupę że chce bee i wtedy daje go na nocnik albo sam siada ale oczywiście wiele razy jeszcze zsikał się na podłoge bądz do majtusiów. albo woła po fakcie nieraz..trudne początki..mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej.

Wg mnie nie ma co na siłe dziecko zmuszać i uczyć. jeśli nie chce warto odpuścić np przez tydzeń,bo jak bedziemy nalegać na siłę to maluch się totalnie zrazi do nocnika. a musi mu się to dobrze kojazyć. Karol jak zrobi siku do nocniczka to wszyscy bijem ymocno i głośno BRAWO i on się z tego bardzo cieszy,widać że mu się spodobało.

Czas na nocnikowanie

17 gru 2010 - 11:44:07

dzięki za odpowiedzi

Czas na nocnikowanie

17 gru 2010 - 11:53:01

ilmina a małą "puszczasz" w domu w ogóle bez pampersa tak? Jak Ci idzie? Mała rozumie o co w tej fizjologicznej czynności chodzi? Moja tez ma 17m i jak na razie jak widzę że się zaczyna "grubsza sprawa" to ją sadzam na nocnik. Zawsze po spaniu i po spacerku jest sadzana na nocnik - raz cos zrobi raz nie. Ale może kurcze też przyjmę taką metodą jak Ty.

Czas na nocnikowanie

17 gru 2010 - 13:21:02

camika Lilia pierwszy kontakt z nocnikiem miała w dniu swoich urodzinek i siadła i zrobiła siusiu, tak po prostu, potem trochę to zaniedbałam, sadzałam tylko od czasu do czasu no i teraz stwierdziłam, że najwyższa pora pożegnać się z pieluszkami.
Wydaje mi się, że rozumie o co chodzi, wie co to znaczy zrobić siusiu do kibelka, bo jak jej mówię, że idziemy siusiu na kibelek, to łapie mnie za rękę i prowadzi do łazienki. Ona jeszcze mało mówi, więc na razie ją uczę, że jak jej się chce, to musi szybko biec do łazienki i tak też robi (czasem :)). W jej języku "sisisis" to jest rysowanie :D
A Lilia biega po domu w majteczkach i rajstopkach- szybciej schną na kaloryferze. Mamy 10 par majteczek i 8 par rajstopek- nam starcza :))

A przyczyną tego, że dziecko nie chce siadać na nocnik może być też to, że nocnik jest zimny. Może postaw pod kaloryferem, żeby był nagrzany. Sama bym na takim zimnym nie usiadła :P

Czas na nocnikowanie

17 gru 2010 - 14:19:22

ja zaczęłam z moim urwisem jak miał roczek. Nie bardzo nam szło. Potem spróbowałam latem, jeszcze gorzej. Teraz mały ma ponad dwa lata(!!!) i dalej lata w pampersie. Kazda próba posadzenia go na nocnik kończy sie histeria i rykiem. # razy zdarzylo sie, ze jakos usiadl i zrobil siusiu, kuma bazę gdzie sie robi, pokazuje na nocnik i mowi "tu", ale za nic nie chce usiasc i zrobic. Rece mi opadaja, brak mi sił jestem po prostu zalamana :(((

Czas na nocnikowanie

28 gru 2010 - 09:03:13

Mi już ręce opadają.Wiem,że do nauki robienia na nocnik potrzeba czasu i cierpliwości,ale ja ją tracę:( Mój syn nie chce usiąść na nocnik,choć wszystko o nocniczku wie.Wie,że tam się siusiu robi,po co służy nocnik ale woli zrobić siusiu na wykładzinę i to ciągle w jedno miejsce.Stawiałam mu nawet na to miejsce nocnik i nic.Zrobi obok nocnika.Pytam się go,gdzie robi się siusiu,a on mi pokazuje na nocnik.Na gwiazdkę dostał nowy nocnik bo pomyślelimy że do tamtych ma jakiś uraz.I nic.Sadza na nim misie,nam każe na nim siadać,bawi się nim,a narobi na wykładzinę.Chciałam go zapisać do przedszkola ale z pampersami go nie przyjmą.Co robić? Może przejść się do jakiegoś psychologa dziecięcego? Bo ja już nie mam pomysłów:((

Czas na nocnikowanie

28 gru 2010 - 09:46:03

Moja Mila skończyła w sierpniu 2 latka.
Latem nawet nie bylo mowy o wołaniu do nocnika :(
Mamy grudzień, a moja córeczka od około miesiaca sama woła siku i kupkę. Kiedy my przestalismy na nia naciskać, sama zaczęła z dnia na dzień.
Ledwo otworzy oczy a juz każe sobie ściągać pieluchę i sadzać na nocnik (no noc jej zakładam, bo dużo w nocy sika)

Faktycznie NIC NA SIŁĘ !!!

Czas na nocnikowanie

28 gru 2010 - 10:10:46

U nas nauka nocnik-owania przyszła łatwo córcia sama zdecydowała ze chce siusiu na nocniczek i już przed drugimi u rodzinami nauczyła się robić na nocniczek do tego już nawet w nocy wstaje i sika na nocniczek ma już 2 latka i 3 miesiące a od pól roku zrezygnowałyśmy z pieluszek i w dzień i w nocy.Myśle ze każdy maluch sam powinien się zdecydować nanocniczek nie mozna naciskać

Czas na nocnikowanie

28 gru 2010 - 10:30:28

my sadzamy na nocniczek od dwóch tygodni Najpierw w ogóle nie chciała siadać, później siadała ale w ciuchach i pampersie a od dwóch tygodni robi siusiu na nocniczek
Na początku sadzałam ją co jakiś czas a teraz to nawet co godzinę albo i rzadziej Zakładam jej pampersa i rajtuzki bo w domu chłodno ale ostatnio starcza nam jeden pampers na cały dzień Mała zaczyna rozumieć o co chodzi bo juz przytrzymuje bo jak ją sadzam to od razu sika Jak chodzi w samych majteczkach i popuści to przybiega tupie nóżkami i płacze że się posikała, wtedy sadzam i sika dalej Jak ja pytam czy chce siku to mówi NO TAK i czasami nawet trafnie
Mała ma 20 miesięcy
Myslę że teraz to już bliżej niż dalej do sukcesu

Czas na nocnikowanie

12 sty 2011 - 10:12:37

My dziś zaczynamy naukę siusiania na nocniczku:)

Pierwsza próba (3 miesiące temu) była nie udana zakupiliśmy jej nocniczek z FP miniaturkę prawdziwej toalety ale niestety nie zdał egzaminu i nikomu nie polecam....
Rozbierała go na części i się nim bawiła a jak przychodziło co do czego to nie miałam jej na czym posadzić bo nocnik w kawałkach... Wczoraj zakupiliśmy nocnik najtańszy jaki był i od godz Liwia jest bez pampersa :)
Na razie siada na niego w ubrankach i się nim bawi .... mam nadzieję że w końcu nauczy się siusiać na nocniczek :)

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 17:45:48

no właśnie drogie mamy od kiedy zacząć przygodę z nocnikiem,nakładka??

jak skutecznie zachęcić dziecko by wołało,że chce siusiu??

moja córa ma 19 miesięcy od kąd dostała nakładkę na kibelek zaczeła z niej korzystać,nocnik poszedł w kąt,chciałąm poczekać z tym do ciepłych miesięcy ale doszłam do wniosku,że skoro mała woła,że chce siusiu na nakładkę to po co czekać,od wczoraj chodzi bez pampersa i ma lenia jak zapytam to mói,że chce pytam kilkadziesiąt razy dziennie ale sama nie pójdzie do łazienki,ma otwarte drzwi i jest tam jasno.

zmieniam body lub majtki i rajstopki a za moment znowu mokro,macie jakieś fajne rady na zachętę takiego smyka??

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 18:20:51

Córeczka ma 20 miesięcy i od prawie dwóch tygodni sika na nocniczek bądź nakładkę na początku stawiałam jej nocnik w pokoju i jak oglądała bajeczki to ja sadzałam nawet co 15 minut a później coraz rzadziej aż zaczęłą sie kontrolowac i wołać
U nas bardzo pomógł nocnik z pozytywka Zawsze jak grało to się cieszyła że nocniczek gra Teraz nocniczek stoi w łazience a zazwyczaj sikamy na nakładkę nakładkę zabieramy wszędzie nawet jak wychodzimy na zakupy do marketu bo mała ani kropelki nie puści do pampersa
Potrafi długo trzymać i wtedy dopiero woła siusiu i biegnie na kibelek Bardzo się z tego cieszę jedynym problemem są noce bo budzi się częściej i woła siusiu np dzisiaj sie rozbudziła to ponad 2 godziny nie mogła zasnąć
Wolałabym żeby w nocy sikała do pampersa ale czasami woła i musimy wstawać Mówi się trudno coś za coś Zużywamy tylko jednego pampersa dziennie tzn na noc :)
Życzę wszystkim mamusiom żeby im tak gładko poszło jak nam :)

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 19:17:43

Witam dołacze sie do was i zapytam o rade.Chce oduczyc małego sikania do pampersów zaczełam od soboty po domu chodził w majteczkach nocnik jest w zasiegu reki,sadzam go na nocnik tłumacze ze nie wolno sikac do pieluszki tylko na nocniczek i wiecie co zaczął wstrzymywac sikanie boi sie do pieluchy a jak go sadzam na nocnik tez sie nie wysika,zejdzie z nocnika zachwile przebiera z nogi na noge zas go wysadze i nie wysika sie a wiem ze mu sie chce,w nocy sika bardzo duzo bo pije duzo przez noc,ale od soboty nawet pampers jest suchy do rana rano troszke zesika sciagam mu pampika i znów problem z sikaniem jak juz naprawde nie moze utrzymac to posika sie,nie wiem co mam robic chyba nic na siłe a jak zacznie juz sam mówic to moze sam i zacznie siadac i sikac na nocniczek:(ma 22 miesiace...

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 19:57:20

My "te sprawy" mamy w połowie drogi:) Już kupkę woła ładnie i robi na nakładkę, i na nocnik też, bo u babci akurat jest. Jakiś miesiąc temu wzięłam się za niego i gdy tylko zaczynał stękać leciałam do łazienki, raz się udało innym razem nie. Potem wymyśliłam, że jak przez tydzień będzie wołać to dostanie nowy traktor:) Zadziałało, zaczął wołać w mgnieniu oka;) Teraz z SIUSIU mamy problem, już nie wiem co wymyślić;(

Czas na nocnikowanie

18 sty 2011 - 21:18:11

Cytat
Motylek09
My dziś zaczynamy naukę siusiania na nocniczku:)

Pierwsza próba (3 miesiące temu) była nie udana zakupiliśmy jej nocniczek z FP miniaturkę prawdziwej toalety ale niestety nie zdał egzaminu i nikomu nie polecam....
Rozbierała go na części i się nim bawiła a jak przychodziło co do czego to nie miałam jej na czym posadzić bo nocnik w kawałkach... Wczoraj zakupiliśmy nocnik najtańszy jaki był i od godz Liwia jest bez pampersa :)
Na razie siada na niego w ubrankach i się nim bawi .... mam nadzieję że w końcu nauczy się siusiać na nocniczek :)
My też mamy ten nocnik i syn rozkłada go na części.Każda z tych części leży gdzieś osobno w domu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włoski blond a na zdjęciach rude