Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

27 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 22:46:25

http://www.domzdrowia.pl/58925,svr-xerial-capillaire-balsam-do-skory-owlosionej-100-ml.html to jest baaaardzo dobre, drogie jak cholera, ale ta skórka z główki kawałek po kawałku schodzi, tylko trzeba ręcznikiem po kąpieli główkę powycierać. miałam to, przerobiłam na własnej córci i z czystym sumieniem mogę polecić. nie każda apteka to ma, ale na zamówienie sprowadzają!!! powodzenia

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 22:49:53

Idż do pediatry niech ci przepisze specjalną maść robioną w aptece.U nas żadne oliwki nie pomagały,a wręcz pogarszały stan główki.Po tej maści zeszło od razu

Ciemieniucha

09 sty 2011 - 23:38:22

smaruj myj wyczesuj i tak w kolko
predzej czy pozniej zejdzie...l

Moja Sonia miala na calej glowce , skora schodzila jej grubymi platami, meczylysmy sie ponad miesiac.. nic nie pomagalo..

godzine , dwie przed kompiela nakladalam gruba warstwe oliwki na to czapka a po kapieli wycieralam recznikiem i wyczesywalam...
jesli miala grube platy juz podklejane ktorych nie dalo sie wyczesac przez gesta czuprynke poprostu sciagalam palcem,
az pozbylysmy sie wszystkiego

nadal ciemieniucha sie pojawia ale juz delikatna prawie niewidoczna

ciemieniuszka moze meczyc dzidzie nawet do roku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-09 23:42 przez thundercat1985.

Ciemieniucha

10 sty 2011 - 11:08:34

dzięki dziewczyny mam nadzieje że nam przejdzie:)

Ciemieniucha

10 sty 2011 - 11:16:20

ja smarowałam główke kremem bambino tak grubo ,kilka razy i czekałam z godz aż skóra zmięknie i wyczesywałam grzebykiem,schodziły taklie płaty,troszke drapałam -pózniej na koniec oliwką natłuszczałam
a gdy sie pojawiła znowu to jeszcz raz to samo i tak kilka razy-teraz już nie ma:)

Ciemieniucha

10 sty 2011 - 11:19:01

Ja kupiłam niedawno krem na ciemieniuchę z AA seria "Mama i ja" kosztuje w aptece ok 22zł już po trzech aplikacjach było już widać super efekty.polecam,naprawdę skuteczny.

Ciemieniucha

10 sty 2011 - 12:06:02

ja kupiłam taki fajny olejek z firmy skarb matki o nazwie olejuszka

Ciemieniucha

10 sty 2011 - 12:52:50

Polecam oliwke...ale nie w formie kupionej w sklepie.

Rozgrzej oliwke (jakakolwiek) w garnuszku,namocz gaze i przyloz do ciemieniuchy naloz czapeczke i zdejmij po 10 minumtach i rob tak przez 3 -5 dni.

Tylko rozgrzana oliwka pomaga:-)

A kap dziecko w Oilatum....najlepsza parafina dziecieca lub po prostu mydlo "bialy jelen" najbardziej hypoalergiczne:-)

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 14:46:26

Witam, mam problem u 4miesiecznego dziecka z ciemieniucha podkreślam ,że oliwke stosuje ,ale to mało pomaga chciałabym się tego na dobre pozbyć słyszałam o `olejuszce` czy ktoras z mam ja stosowala i czy faktycznie pomaga? a moze znacie jakies inne sposoby?

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 15:16:02

Mój synek też miał ciemieniuchę- i samo smarowanie oliwką nic nie da. Trzeba jeszcze to wyczyścić z główki jak zmięknie. U nas doskonale sprawdziła się do wyczesania szczoteczka do zębów, taka dla maluszków. Raz miał- i teraz ani śladu po ciemieniusze. Także polecam

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 15:32:50

umyć główkę posmarować oliwką i szczoteczką do zębów masować i wyczesać

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 15:43:20

mi lekarka poleciła na pół godziny przed kąpielą posmarować główkę masłem...potem umyć i wyczesać:)zdało egzamin:)w rossmanie widziałam specjalny preparat na ciemieniuszkę coś ok 18zł kosztuje:)

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 16:03:46

oliwka w 100% pomaga, ale nie wystarczy posmarować i czekać aż samo zejdzie i nie za pierwszym razem. Nam pomogła i wielu innym znajomym. Ciemieniuchę smarować na grubo oliwką co jakiś czas bo się wchłania można to robić np. porzez cały dzień, wieczorkiem przy kąpieli jeszcze przed myciem zmoczyć wodą następnie umyć dziecko później głowę i szczotkować szczoteczką do włosów dla niemowląt na mokro i pomaga :) ale delikatnie nie za mocno powodzenia

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 16:40:55

Ciemieniucha koszmarna sprawa moje obydwoje dzieci to miało na jakis czas się tego pozbyłam ale od jakiegoś czasu powruciło synek ma prawie 5 lat córka 3 i nie wiem z jakiego powodu to powraca, ja robię też oliwką i wyczecuję gęstym grzebieniem, u synka dobrze idzie a córka ma dłuższe włoski i ciężko to wyczesac a włosy myję po oliwce 3 razy podczas kompania i dalej są tłuste hehe. słyszałam o jakiś szamponach ale jak się pytałm w aptekach to nie mieli takich rzeczy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 16:41 przez marena399.

Ciemieniucha

15 mar 2012 - 16:48:59

Olejuszka skarb matki - stosowałam i polecam:).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kosmetyki na start