Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lis 2009 - 19:10:14

jak dla mniejszych maluchow polecam ta pierwsza szczoteczke na palec u mnie sie sprawdzila,rowniez pzremywam woda z gazikiem,czasem szczoteczka,moj synek woli ta szczoteczka sam sobie dziaselka masowac;-P

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lis 2009 - 20:35:29

Mojemu synkowi wyszły pierwsze ząbki jak miał 5miesięcy(dwie dolne jedynki) i od samego początku właśnie taka szczoteczka mu codzień wieczór czyściłam ząbki,bardzo to lubił bo masowała ona mu też górne dziąsła gdzie szły następne ząbki. a teraz używamy takiej szczoteczki coś jak ta druga. syn ma skończone 8 miesięcy i 4 ząbki. zawsze pierw pokauje mu jak sie to robi a potem daje mu do rączki by sam sobie je mył,wkłada szczoteczkę do buzi ale wiadomo jeszcze nie umie ich myc.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

23 lis 2009 - 23:00:11

Mojemu synkowi jak wyszły pierwsze ząbki około 5 mies od samego początku myłam taką szczoteczką gumową z nuka bardzo podobną (było to 13 lat temu:), z czasem sam sobie bardzo fajnie niby mył :)
[embed_image 701e198ca3c9e28ac2b5a424aad29b0d]

Obecnie córci (13mies) kupiłam zestaw firmy BabyNova i również jestem z niego zadowolona, jesteśmy już przy drugiej bardziej (ma już 6 ząbków) przypominającej prawdziwą, wprowadzam nawyk zawsze rano po mleczku idę z nią do łazienki, każda z nas ma swoją i myjemy razem:) Widzę że bacznie mi się przygląda bo ja jednak mam inną i pasta się pieni, ale dzielnie walczy ze swoją :) No i rytuał powtarzany jest wieczorem przed spaniem.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-23 23:02 przez olsonek.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

24 lis 2009 - 09:58:52

Dzięki a tak porównując cenowo to ten zestaw baby nova wydaje się najbardziej korzystny i z tego co doczytałam to nadaje się od początjku już do nauki? :-)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

25 lis 2009 - 01:47:58

Rzeczywiście cena jest bardzo przyjemna bo w necie widziałam jakieś niecałe 18zł, a dałam chyba jakieś 22zł w sklepie więc wychodzi na to samo bo w necie jeszcze koszt przesyłki.
Z mojego doświadczenia jak najbardziej od same początku bo pierwsza gumowa szczoteczka jest taka jak ta okrągła z nuka, a druga którą obecnie męczymy :) również wygląda ja ta kolejna z nuka czyli ma malutką główkę już przypominającą typową szczoteczkę do zębów ale jednak za miast włosia to jest guma na kształt włosia. Polecam.
Jeżeli jesteś zainteresowana to oddam tą na pierwszy etap (jedynie koszty przesyłki), wg mnie to rzecz którą wygotujesz, wyparzysz i nadaje się do kolejnego użytku i dam z tym ogranicznikiem bo moja niunia bez niego już się posługuje. Chyba że nie będziesz zainteresowana to mogę komuś innemu odstąpić. Zainteresowanych proszę o info, mogę wystawić i będzie zwykła transakcja. Mi nie będzie leżeć, a ktoś może skorzysta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-25 01:51 przez olsonek.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:03:44

Witam.
Od 4 miesiąca czekaliśmy na ząbki,mój synek ma obecnie 8,5 miesiąca i nareszcie się pojawiły.Nie jeden ale z dnia na dzień wychodzą kolejne :) Już ma 3 i widze że kolejne się przebijają.I tu nasuwa mi się pytanie:czy te zabki trzeba juz myc?widzialam w aptece pasty nie zawierajace fluoru i cukru ale czy nie zaszkodza one dziecku bo przeciez nie umie jej wypluc??Czy wy myjecie takie malutkie zabki swoim dzieciaczkom??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-28 13:05 przez Beata90.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:06:33

Trzeba :) zaraz jak pojawi się pierwszy ząbek :) My mamy jeden i już myjemy :) zaraz podam nazwę :)
PASTA DO ZĄBKÓW NENEDENT- BABY 20 ML i jest do tego taka silokonowa szczoteczka :)
Wskazania i działanie Od pojawienia się pierwszego ząbka czyszczenie zębów powinno być czymś przyjemnym dla dzieci. Wymaganie to spełnia specjalnie opracowany zestaw NENEDENT-BABY z łagodnie czyszczącą pastą do zębów dla niemowląt oraz z bardzo miękką szczoteczką silikonową nakładaną na palec. Dzięki tej szczoteczce, pierwsze ząbki czyszczone są delikatnie i z wyczuciem, a przy tym dziąsła przyjemnie masowane. NENEDENT-BABY zawiera ksylitol hamujący powstawanie próchnicy. Nie zawiera fluoru, barwników, konserwantów jak i też mentolu. Pasta do nauki pielęgnacji ząbków NENEDENT-BABY do delikatnego mycia pierwszych ząbków + szczoteczka do zębów z silikonu dla niemowląt i dzieci między 6 a 24 miesiącem życia. Mleczne ząbki powinny służyć jak najdłużej, dlatego wraz z pojawieniem się pierwszych ząbków należy dbać o ich higienę. Polecamy używanie pasty do nauki pielęgnacji ząbków nenedent-baby wraz z załączoną szczoteczką z silikonu. Pasta ta została opracowana specjalnie z myślą o pierwszych ząbkach uwzględniając to, że niemowlęta nie potrafią jeszcze prawidłowo wypluwać pasty. - zawiera szczególnie łagodnie czyszczący żel krzemowy - zawiera ksylitol (13%) zapobiegający próchnicy - nie zawiera fluoru - nie zawiera substancji barwiących i konserwujących - nie zawiera mentolu i sacharyny - o neutralnym pH - o przyjemnym, specjalnie dobranym dla niemowląt aromacie.
Opis producenta :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-28 13:09 przez wiolka_m_21.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:07:56

Mój synek ma narazie tylko jednego ząbka i czasem przecieram go tylko przegotowaną wodą.Nie ma sensu takiemu maluszkowi myć zabków pasta bo jest na to jeszcze za wcześnie.
Lekarka mi powiedziała ze samą woda póki co wystarczy.
Lekarka mi powiedziała ze samą woda póki co wystarczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-28 13:09 przez anka599.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:08:33

Tak, zabki myje sie najczesciej od pojawienia pierwszego - pasta i szczoteczka, choc niektorzy myja od samego poczatku dziaselka niemowlecia no pieluszka nawinieta na palec i umoczona w wodzie przegotowanej lub mineralnej, ja zaczelam po pierwszym miesiacu zycia, to fajnie masuje dziaselka maluchowi i przy okazji troszke czysci z pozostalosci mleczka i po ulewaniu, polecam paste Ziajka, koszt ok 4 zl, jest wiele smakow, spokojnie mozna ja polykac i maluszkowi nic sie nie stanie, moj synek nie zaakceptowal smaku mietowej, wiec kupilam mu zurawinowa i jest ok, z mietowych polecam elmex- swietna pasta, mam nadzieje, ze kiedys do niej wrocimy=)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:09:40

Mój synek przed pierwszym rokiem miał 4 ząbki więc kupiłam mu pierwszą szczoteczkę i pastę:) Bardzo polubił mycie ząbków:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 13:15:32

Dzięki dziewczyny:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 15:06:34

moja córeczka myła ząbki jak była mała, lekarz zalecał mi myć samą wodą lub pastą dla maluszków, potem niestety przestała, bo tak się buntowała, jakby nie wiadomo jaka to była krzywda i za co :P czasem myłam jej na siłę, ale rezultat kiepski, bo odreagowywała to w nocy straszliwym płaczem itd itpnie pomogły zabawy i 1000 szczoteczek, zaczęła myć dopiero po 2 latach (ma 3.5)oczywiście po wizycie u dentystki, która ją do tego przekonała. ma brzydką, zjedzoną przez próchnicę górę :/ no ale czasu się nie cofnie... niestety moja córcia jest "anty" wszystko :D , wszystko na "nie", na szczęście chyba robi się troszkę lepiej :PP



<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-21 00:57 przez moderator.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 15:25:20

my myliśmy od pierwszego ząbka, a teraz Szymonowi się odmieniło i za nic nie chce, ewentualnie sam i na sucho:( macie jakiś pomysł jak go nauczyć z powrotem?

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 15:34:19

Witam! Ja myłam od początku swojej córci, pierwsza szczoteczka była na palec, ( teraz ma już 2 latka i używamy wiekszej), używam cały czas pasty elmex, moja córcia wręcz ja uwielbia i myje kilka razy dziennie i jak do tej pory nic sie nie dzieje. Pozdrawiam:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 15:44:44

A ile razy dziennie myjecie malcom ząbki??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włoski blond a na zdjęciach rude