Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 16:03:36

Ja myję raz. Po wieczornym karmienu. Bo podobno jak nie umyjesz wieczorem i po butelce to od tego jest ta cała próchnica na mleczakach.... bodajże "próchnica butelkowa" to się nazywa:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 16:08:06

jA MYŁAM 2 RAZY DZIENNIE, ALE JAK TERAZ JEST WIĘKSZA TO DOMAGA SIĘ CZĘŚCIEJ WIĘC JEJ NIE ZABRANIAM I SZCZOTKUJE KILKA RAZY DZIENNIE, MYŚLE, ŻE TO NIE ZASZKODZI A MOŻE POMÓC BO WIDZĘ DUŻO JEJ RÓWNIENIKÓW MA PRUCHNICĘ, ALE TAKIEMU MALUSZKOWI RAZ CZY DWA RAZY TO WYSTARCZY

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 16:10:37

aha:)to juz wszystko wiem ,dzieki jeszcze raz;)pozdrawiam

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 17:07:12

ja córce kupiłam już dawno szczoteczkę, niestety chce się nią tylko bawić. Sama jej myć nie mogę, ponieważ nie chce otworzyć buzi. I tak jest w kółko. Zauważyłam, że zaczyna jej się robić próchnica i coraz częściej próbuję ją zmusić do mycia, ale na daremno. Zjada tylko pastę i dziękuję...
I jak takie dziecko przekonać do mycia ząbków?

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

28 kwi 2010 - 19:01:59

Dziaselka powinno sie przecierac woda, badz rumiankiem, nasaczone na gaziku... juz od pierwszych dni zycia... jak zaczynaja pojawiac sie zabki to dalej nalezy je przemywac rumiankiem, minimum 2 razy dziennie! rano i wieczorem, ale dobrze jest przmyc takze po kazdym posilku. Od roku powinno sie juz zabki szczotkowac i uzywac pasty, rowniez 2 razy dziennie, a po jedzonku, mozna dalej przemyuwac rumiankiem. Aha! Wazne by nie dawac dziecku lizakow, rodzynek, zelek...i innych takich kleideł ;) a jak juz sie da, od razu umyć! a po zwyklym jedzonku w dzien przemyc i tyle;) aa... i WAŻNE ABY juz maluszka, jak pojawiaja sie zabki... dawac juz cos do chrupania np. jabluszko, biszkopcika, czy sucharka, oczywiscie zalezy od wieku :) i nalezy jak najszybciej przestac dawac 'ciap' a gniesc tylko widelcem, a pozniej juz podawac w calosci :)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

07 maj 2010 - 15:31:04

Mój brat (trzy latka) bardzo lubi myć zęby, zawsze sam o tym pamięta, a czasami nawet przesadza i idzie myć w jakimś głupim momencie, np. przed obiadem ;)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

07 maj 2010 - 16:07:36

jak tylko wyjda to trzeba myć, pastą krzemową nenedent. mojej córci kupiłam szczoteczkę sama myła zabki a raczej i ssała tą pastę codziennie przed pójciem spać :)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

07 maj 2010 - 16:45:19

u nas też są już ząbki i myjemy głównie rano bo Mały jest na cycu i wieczorem przy nim zasypia więc nie ma szans umyć już ząbków:)
pastę mamy nenedent, o której już tu Panie pisały:)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

07 maj 2010 - 18:57:43

Ja słyszałam że przegotowaną wodą można już myć dziąsełka jak jeszcze nie ma ząbków:))I tak też robiłam a teraz to juz pasta:)))

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

12 maj 2010 - 15:44:42

ale jak umyc 11miesieczniakowi pasta?mam szczoteczke ale woda samą.... dam na szczoteczke paste i on jej nie wypluje przeciez

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

12 maj 2010 - 15:46:28

To jest taka specjalna pasta:) ktora moze polknac;)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

12 maj 2010 - 16:46:29

Mój Miki ma 6,5 miesiaca nie ma jeszcze ząbków, ale kupiłam mu juz szczoteczkę z gryzaczkiem i sam sobie tą szczoteczką masuje dziąsła, na razie bez pasty. Niech sie uczy od małego.

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

24 cze 2010 - 14:53:19

My uwielbiamy jesc pastę hehe..moja niusia lubi myc zabki chyba dlatego ze pasta jej smakuje ale póki co bardzo ładne ma ząbki i chętnie sięga po szczotkę..my używalimsy elmex dla dzieci a teraz mamy taka truskawkową tylko nazwy nie pamietam..w rosmanie ją kupilismy. A powiedzcie keidy do dentysty z dzieckiem? bo my bylismy sie pytać i w przychodni nam powiedzieli ze nie szybciej niż 2 latka..no chyba ze ma problemy z próchnicą

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

24 cze 2010 - 15:16:46

Moj mały ma 8 miesiecy i juz 2 zabki ;))), ale co do tego mycia pasta, to ja jednak nie stosuje, wiele lekarek powiedziało, ze paste stosujemy dopiero po 1,5 roku, a dlaczego, a to dlatego ze sa tak składniki które xle wplywaja na prace jelit takiego maluszka ;(, aczkolwiek kazda mama wie co najlepsze dla jej smyka :)

Pielęgnujemy ząbki-wątek zbiorczy

04 paź 2010 - 22:14:17

Mój synek ma 11 miesięcy i 6 ząbków. Myję je silikonową szczoteczką. Od jakiegoś czasu mam jednak problem z wieczornym myciem ząbków, ponieważ synek zasypia w trakcie picia mleka :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włoski blond a na zdjęciach rude