Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 14:43:31

Śliwka, siemie lniane, soczki przecierowe, kropelki dla niemowląt, homeopatia nic nie działa. Dziecko dalej ma problemy i wyrpóżnia się z wielkim bólem i płaczem. W ostatecznosci czopek ale tez ni zawsze zadziala. Znacie jeszcze jakies sposoby?

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 14:53:17

to co on je ze ma zapracja w takim wieku ??

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 15:07:50

Ugototowane przetarte jabłuszko- nam tylko to pomaga :)

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 15:41:49

należy wyeliminować przyczynę zaparc skoro wszystkie sposoby wymienione przez Ciebie zawodzą. Może zmienić mleko, wyeliminować ryz, kaszki, marchewka- pediatra lub dietetyk pomoże. Takie ciągle zaparcia muszą mieć przyczyne. Poza tym niestety mogą powodować np. późniejszy lęk przed wyproznianiem bo będzie sie ono kojarzyć dziecku z bólem i dyskonfortem. U mojej bratanicy skończyło sie to lekami na uspokojenie przepisanymi przez pediatrę bo potrafiła wpaść w taka histerię przed wypróżnieniem że nic nie pomagało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 22:32 przez anulkam1983.

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 19:13:38

może trochę jogurtu naturalnego (pół małego kubeczka)
może herbata koperkowa mocna też troszkę z 30 ml

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 20:26:56

pediatra nam poleciła syrop bez recepty LACTULOSUM to nie jest typowy lek przeczyszczający, tylko lek z cukrami, które nawadniają treści jelitowe i nastepuje naturalne wypróznie4nie bez bólu, syrop dozwolony dla pan w ciąży, karmiących i dla niemowląt, u nas zaparcia były po intensywnej antybiotykoterapii, trwały około tygodnia i wiem ile mnie to kosztowało nerwów i zmartwień patrząc na dziecko, które płakało...ten syropek pomógł stosowaliśmy go 3 dni po konsultacji z pediatrą i do tej pory zero problemów i już nie był potrzebny, jest skuteczny, naturalny..
warto tez przyjrzeć się diecie, nasza je to co przedtem, ale nie podaję dużo ryżu, bananów, marchewki, gęstych soków, z produktów , które ratuja w tej sytuacji to kasza jaglana, brokuły, buraczki, gruszka-bardzo polecam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 20:28 przez hektorolla.

co na zaparcia u 9miesieczniaka

02 maj 2014 - 21:01:53

synek miał problem straszny,wstrzymywal bo bolało go i się bał.płakał jak tylko zblizalismy się do toalety,koszmar był.probowalam wszystkiego(syropki,wywary itp. itd.,czasem musiałam dawac czopki bo 5-6 dni potrafil nie iść do toalety) az natknelam się na jakims forum na parafinę ciekłą.podawalam rano i wieczorem(przed jedzeniem),zapisywałam w kalendarzu kiedy była kupa,unormowalo się,ograniczylam po jakims czasie do raz dziennie,a po 2 mcach przestalam podawac calkowicie,synek regularnie chodzi,jest wszytsko ok.tylko nie wiem jak przy 9 mcznym dziecku ,mój ma 3 latka.ale naprawdę mega polecam,nieuzaleznila synka,a pomogla mu uregulować i teraz nic mu nie podaje chodzi co 2gi dzień sam,chętnie,bez problemu

co na zaparcia u 9miesieczniaka

13 maj 2014 - 21:53:33

Lactulosum w syropie plus do tego deserek śliwkowy Gerbera, to są zalecenia pediatry. I faktycznie się sprawdza ten sposób, u dziewczynki, która przez pierwsze dwa lata życia miała non stop zatwardzenia. Po dwóch dniach stosowania syropu i dwóch słoiczkach śliwek przechodziło. Jej siostra (bliźniaczka) jadła to samo i nie miała żadnych problemów z kupkami.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

co na zaparcia u 9miesieczniaka

04 lut 2015 - 13:17:00

Laximed i debridat.

Cytat
nana559
Ugototowane przetarte jabłuszko- nam tylko to pomaga :)
tarte tak, ale surowe. Ugotowane zapiera. Wiem od rodzinnego i pediatry gastrologa z poradni szpitalnej. Zreszta sami sprawdzilismy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-04 13:20 przez roksolana83.

co na zaparcia u 9miesieczniaka

04 lut 2015 - 21:34:08

Lactulosum może i nie uzależnia ale trzeba zwiększać dawki, bo przestaje działać - miałam z nim kilka podejść u mojej córki i nie polecam.
Przede wszystkim porządnie przepajać dziecko wodą.
Ja walczyłam z zaparciami nawykowymi przez 1,5 roku...koszmar...

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

co na zaparcia u 9miesieczniaka

25 cze 2015 - 06:46:39

Streganera mojej bratowej syn ma zaparcia nawykowe, więc wiem o czym mówisz. Nie ma potrzeby zwiększania dawki dicopeg junior, ponieważ skuteczność jego nie zmniejsza się pod wpływem czasu.Ona też przepaja dziecko wodą, żadne gotowe napoje w kartonikach a woda. Ona podaje lekko ciepłą.

co na zaparcia u 9miesieczniaka

30 lip 2015 - 00:33:22

Wszyscy musimy wiedzieć więcej o zaparciach, niektórym skutecznie utrudniają życie, więc zachęcam do lektury: http://www.stopzaparciom.pl/Fakty-dotyczace-zaparc

Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie im, ale jak już dotkną nas samych albo naszych bliskich, konieczne okazuje się sięgnięcie po środki leczące.

Preparat, który mi zdarza się zażywać to Dulcobis, niestety nie przyda Ci się informacja o tym leku, gdyż nie można podawać jej dziecku poniżej 12 roku życia.. :(

Ale udostępniam stronę, żeby pomóc Wam zapoznać się bliżej z tematyką zaparć http://www.stopzaparciom.pl/

Pozdrawiam! ;)

co na zaparcia u 9miesieczniaka

03 wrz 2015 - 20:13:03

Od 6 miesiąca maluszkowi przy zaparciach nie raz podaję dicopeg junior,czasem pomoże rumianek.

co na zaparcia u 9miesieczniaka

16 lis 2015 - 07:42:48

Multilac baby, to synbiotyk, który w składzie ma dobroczynne bakterię. Szybciutko ureguluję sytuację w żołądku maluszka. U nas pomógł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepszy ortopeda dziecięcy w Polsce