Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 2/5

Viburcol

18 lip 2012 - 09:16:48

Witajcie. Czy stosujecie u swoich dzieci Viburcol? Otóż ja stosowałam przy okazji szczepień przy moim dziecku i było powiedziane, że to lek homeopatyczny. Teraz okazuje się, że lek jest na receptę. Czy wiecie może dlaczego tak się stało?

Viburcol

18 lip 2012 - 09:38:03

Ja stosuje u mojego 9miesiecznego dziecka viburcol, jest to homeopatyczny czopek. Firma heel produkuje wylacznie homeopatyczne leki i to ,ze wydawany jest na recepte nie oznacza ,ze nie jest homeopatyczny nie wiem kto Ci jakis glupot nagadal,ale badz spokojna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-18 09:39 przez dzstiory.

Viburcol

18 lip 2012 - 10:07:30

Viburcol jest lekiem bardzo bezpiecznym, więc nie wiem dlaczego tak się dzieje ;/ Sama stosowałam go u mojego brzdąca przy ząbkowaniu. Też o tym słyszłam. Pani w aptece powiedziuała mi, że powodem tego że został on wpisany na listę leków na receptę jest naqdwrażliwośc na rumianek. Niczego więcej nie można się doszukać.

Viburcol

18 lip 2012 - 11:24:31

na moją córeczkę w ogóle nie działał a dowiedziałam się o nim od innych mamusiek. nawet nie wiedziałam że teraz jest na receptę. trochę bez sensu bo to jest lek homeopatyczny.

Viburcol

18 lip 2012 - 11:52:47

my tez używaliśmy viburcol bo bardzo sie sprawdzał naa kolki jak synek miał jednak już na ząbkowanie nie pomogło.Też sie zdziwiłam jak mi w aptece powiedziano ze na recepte .No coż troche to bez sensu.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Viburcol

18 lip 2012 - 21:26:11

nie każdy lek u każdego działa, jednakże viburcol jest dobry, w większości sytuacji pomaga
tylko że zawsze musi by pod góre. znam jeszcze apteki które sprzedadzą go bez recepty :D zrobię zapas :D

niedługo wiatamina c bedzie na recepte



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-19 10:06 przez igin.

Viburcol

18 lip 2012 - 22:40:40

Oto odpowiedz
"Pragniemy poinformować, że w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, doszło do zmiany statusu leku Viburcol .
Obecnie lek nosi nazwę Viburcol compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza.
Dotychczas znany i stosowany Viburcol N ma taki sam skład jakościowy jak Viburcol compositum. Przez najbliższe dwa-trzy miesiące na rynku będą obecne obydwie formy leku - Viburcol N (lek OTC) oraz Viburcol compositum (lek Rp).
Do czasu wyprzedaży leku Viburcol N jest możliwe wydanie leku Viburcol N, gdy pacjentowi zostanie przepisany przez lekarza Viburcol compositum.
Po wyprzedaży Viburcol N, na rynku zostanie tylko ViburcolŸ compositum o statusie leku Rp (wyłącznie z przepisu lekarza)."
Ale myślę, że lekarze na tyle dobrze znają ten lek, że bez problemów będą go przepisywać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-18 22:44 przez nomi555.

Viburcol

18 lip 2012 - 23:53:05

Jednym słowem beznadziejny ruch NFZ-u. Niech Minister zdrowia pokaże choć kilka młodych mam które mają czas na to aby zamiast zajmować się dzieckiem siedzieć w kolejce po świstek, żeby wykupić lek HOMEOPATYCZNY! Najwyższy czas aby coś się w naszym kraju zmieniło, czas zacząć działać. Jak nie to będzie już tylko coraz gorzej! W klejam wam link do petycji w tej sprawie: http://www.petycje.pl/petycja/8768/w_sprawie_zniesienia_z_listy_lekow_na_recepte_tych_lekow_ktore_tam_byc_nie_powinny....html

Mam nadzieje, że jak najwięcej ludzi się przyłączy i będzie na tak! Bo ja na pewno!

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 2/5

Viburcol

19 lip 2012 - 09:42:45

Cytat
nomi555
Oto odpowiedz
"Pragniemy poinformować, że w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, doszło do zmiany statusu leku Viburcol .
Obecnie lek nosi nazwę Viburcol compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza.
Dotychczas znany i stosowany Viburcol N ma taki sam skład jakościowy jak Viburcol compositum. Przez najbliższe dwa-trzy miesiące na rynku będą obecne obydwie formy leku - Viburcol N (lek OTC) oraz Viburcol compositum (lek Rp).
Do czasu wyprzedaży leku Viburcol N jest możliwe wydanie leku Viburcol N, gdy pacjentowi zostanie przepisany przez lekarza Viburcol compositum.
Po wyprzedaży Viburcol N, na rynku zostanie tylko ViburcolŸ compositum o statusie leku Rp (wyłącznie z przepisu lekarza)."
Ale myślę, że lekarze na tyle dobrze znają ten lek, że bez problemów będą go przepisywać.


Ale co to za odpowiedź? "Przepisy unijne". A co to za przepisy, dlaczego konieczna jest recepta? I w ogóle ta zmiana nazwy....

anusia159357 - bardzo dobrze, że jest petycja :) Niech zmieniają nazwy, ale leki homeopatyczne powinny być bez recepty. Tu chodzi o wygodę rodziców, by nie trzeba było stać w kolejkach po receptę i specjalnie po to brać wolne w pracy.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Viburcol

30 sie 2012 - 21:18:36

na fb https://www.facebook.com/events/358620794226090 moża sobie również poczytać o dziwnej sytuacji zwiazane z lekami na recepte, To bywa naprawde dziwne w tych czasach

Viburcol

30 sie 2012 - 22:00:28

Ja kupowałam miesiąc temu Viburcol i to bez recepty:)

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 2/5

Viburcol

01 wrz 2012 - 10:58:50

o super, tu piszesz że masz bez recepty, a na innym forum czytałam, że ludzie od dawna już na receptę kupują. Czy my żyjemy w jednym kraju? A może prawo działa tylko w niektórych rejonach, a w innych nie? Bo ja już nic nie rozumiem

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Viburcol

27 wrz 2012 - 09:59:59

taka mała informacja to Viburcol N jest bez recepty a Viburcol C jest na recepte jakby ktos nie wiedział

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 2/5

Viburcol

27 wrz 2012 - 16:57:37

Może stąd się bierze ta rozbieżność. Ja w każdym razie trafiam tylko na ten z receptą. Rozumiem że ten "c" jest niebezpieczny, a ten "n" był bezpieczny. Tak mam to rozumieć?

Viburcol

07 paź 2012 - 13:42:03

Ja kupowalam Viburcol bez recepty

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sosnowiec basen dla niemowląt GDZIE ???