Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 17:15:02

Dzisiejszej nocy obudził mnie mój 4letni syn, miał wysoką gorączkę i zaczął krzyczeć, że widzi pająki, na firankach, podlodze, po chwili zaczął jakby cos z siebie zrzucac krzycząc przy tym, że pająk po nim chodzi, nie moglismy go z mężem opanować, sytuacja trwala około 40min dopoki czopek nie zaczął działać, dzisiaj rano obudził się z wysoką gorączką i powiedzial od razu ze juz nie ma pająkow, leżał w łóżku aż poszedl spac, po drzemce gorączka sama mu spadła, o 15ej bylismy u lekarza, który stwierdził ze to moze byc z nerwów, ponieważ żadnych objawow nie mial, ani kataru, ani kaszlu, tylko ta gorączka i omamy, dodam, że synek miał juz kiedys taką sytuację ponad rok temu i wtedy dzownilismy po karetke, ale Pani dyspozytorka stwierdziła, żeby podac nastepny lek przeciwgorączkowy bo juz jeden dostal i mu nie przeszlo, dostalismy dzisiaj skierowanie do neurologa bo kiedy ostatni raz sie taka sytuacja zdarzyła lekarka powiedziala ze jesli jeszcze raz bedzie mial kiedys omamy to mamy udac sie do neurologa, synek przez ostatnie kilka dni byl marudny, a dzisiaj w nocy ta goraczka i omamy, teraz sie normalnie bawi, ma słaby apetyt i jest dalej marudny. czy moze ktos z Was miał podobną sytuację? bo przyznam, że się trochę boję o synka,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-03 17:15 przez Majka2011.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 17:42:34

aż takiej sytuacji nie miałam ale mój już prawie 5 latek często choruje i ma temperaturę wysoką. takie majaczenie i mówienie dziwnych rzeczy jest u niego normalne

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 19:09:52

nasz 2letni sąsiad rozmawia z duchami, gra z nimi w karty i czasem ucieka przed lwem i zyrafą i to bez gorączki.4letnia córka znajomych ma kilka sióstr z ktorymi się bawi i nawet ją biją jak nie są akurat w domu dziecka, dodam że jest jedynaczką. Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona i myślę że u Twojego synka dodatkowo, poprostu była wzmorzona wysoką temperaturą. Sama z dzieciństwa pamiętam psa który po nocach stał przy moim łóżku i to miesiącami, i konia w krawacie który przyszedł kiedyś jak miałam temp. więc myślę ze nie masz powodów do obaw. A to że dziecko nie ma innych objawów to o niczym nie świadczy, lekarz powinien go dokładnie zbadać a nie zwalać wszystko na nerwy, nie wiem czy zauważyłas że lekarze zawsze zwalają na nerwy jak nie wiedzą co jest.

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 19:51:03

ze maluch ma wyobraźnie to wiem ;) ale on wpadł w panikę krzyczał i wyrywał się, że wszędzie są pająki, żebym je zabrała stąd, moze i rzeczywiscie to normalne, ale strachu bylo sporo

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 20:46:46

Myślę, że dziecko, które nagle obudzi się w nocy, jest zawieszone między jawą a snem. Nie musi mieć gorączki by widzieć różne stwory (też pamiętam jak mój kilkuletni brat widział pająka, który go atakuje), a myślę, że w przypadku Twojego synka ta temperatura dodatkowo wzmożyła efekt.

Bardziej chciałabym wyjaśnić temperaturę niż "omamy", bo te zdarzają się w takich sytuacjach (równie dobrze temp. mogła być spowodowana wirusem i tyle).

pozdrawiam Ciebie i Synka\
Aga :)

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 22:15:11

Cytat
agnieszkam_s
Myślę, że dziecko, które nagle obudzi się w nocy, jest zawieszone między jawą a snem. Nie musi mieć gorączki by widzieć różne stwory (też pamiętam jak mój kilkuletni brat widział pająka, który go atakuje), a myślę, że w przypadku Twojego synka ta temperatura dodatkowo wzmożyła efekt.

Bardziej chciałabym wyjaśnić temperaturę niż "omamy", bo te zdarzają się w takich sytuacjach (równie dobrze temp. mogła być spowodowana wirusem i tyle).

pozdrawiam Ciebie i Synka\
Aga :)

to samo pomyslalam! chyba lekarka przesada zamiast doszukiwać sie przyczyn goraczki wysyła was do neurologa, troche taka spychologia robic "wariata" z (całkiem mozliwe że) chorego dziecka... ja jako dziecko czesto miewalam dziwne sny - niby widzialam ze juz nie spie bo wszystko z zewnątrz docierało do mnie, ale z drugiej strony nadal cos mi sie snilo, często tez chorowałam i przy wysokiej goraczce to się szczególnie nasilało, czułam niekiedy nawet że łóżko na którym leze buja się. myslę że bardziej niepokojąca jest gorączka niz to że synek ma jakieś "omamy".

Omamy u 4latka

03 lut 2012 - 22:21:45

Mój brat miał podobnie. Nie pamiętam wtedy dokładnie ale wiem ze miał jakąś bakterie. Leżał w szpitalu. To było zimą złapał ja na zewnatrz. Miał bardzo wysoką temperature, miał omany widział ludziki siedzące na lampie i strzelajace do niego.Robili mu mnóstwo badań, aż w końcu wykazało te bakterie, pózniej sie rozchorował zrobiło mu sie zapalenie płuc itd, ale wyzdrowiał po lekach.

Ja miałam raz w życiu omany wtedy szczury widzialam :) Mialam 41 gorączki i miałam atak wyrostka robaczkowego, pamietam to jak dzis bo pogotowie odmowilo przyjazdu a ja jedna noga na tamtym swiecie bylam, jak rodzice mnie dowiezli pamietam jaki byl raban w szpitalu . :)

Omamy u 4latka

24 lut 2012 - 22:20:07

Majka, faktycznie stresowa sytuacja. My co prawda jeszcze takiej nie przeżyliśmy, bo moja Córka to jeszcze niemowlę, ale mam nadzieję, że nigdy nie przeżyjemy, bo to musi być straszne.

Ja podobno też będąc dzieckiem majaczyłam przy wysokiej gorączce - ponoć tak się zdarza. Ale dobrze, że jesteś w kontakcie z lekarzem, warto konsultować z nim niepokojące objawy u dziecka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Proszę o poradę -napina się