Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 09:04:28

mój synek też ma 15 miesięcy, ma skazę białkową i od 2 miesiąca życia jest na nutramigenie ale od urodzenia podaję mu witaminę D3 zgodnie z zaleceniem pediatry, nie wiem czy wogóle mleko ma tu jakieś znaczenie, jeśli widzisz oznaki krzywice natychmiast biegnij z dzieckiem do lekarza, nawet prywatnie, zdrowie dziecka jest najważniejsze i głowa do góry, lekarze na pewno mu pomogą.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 09:31:26

Wiesz, ja mam podobny problem z ta witaminą d3 tylko moj synus prawdopodobnie za dużo jej dostawał. Synek ma 4miesiące i me początku dostawał witamine d3 w ilości jednej kropli dziennie, bez względu czy karmiłam sama piersią czy nawet jak przez dwa miesiące dokarmiany był mlekiem sztucznym to tak samo pediatra kazała dawać. Ostatnio byłam u gastrologa z małym i tak przy okazji jakos popatrzyła mu na główkę i powiedziała że maly ma prawie zrośnięte ciemię czy pediatra mi sprawdzał to na każdej wizycie i jak z witaminą d3. Pediatra tylko raz patrzyła mu na główkę przy pierwszym szczepieniu, a przy drugim nic ani nie zmierzyła główki ani nie spojrzała na ciemię. Zresztą innymi razami też miała okazję popatrzeć i nic a mi też nie przyszło do głowy jej powiedzieć. Bo w zależności nowego jak ciemię sie zrasta tak lekarz powinnien dawkowć witamine albo zwiększać albo zmniejszać jej ilość.I jak poczytałam na necie czym grozi to wcześniejsze zrośnięcie to mi wlosy dęba stanęły. Dzisiaj idę do neurologa oby mnie uspokoił. Normalnie nóż w kieszeni sie otwiera na tych lekarzy, człowiek urodzi zdrowe dziecko a lekarz moze doprowadzić do poważnych chorób. To jest masakra :( tak wygląda że trzeba samemu zanim sie dziecko urodzi wyuczyc sie wszystkiego co takiemu dziecku potrzeba bądź nie, co sie moze dziać itd. i samemu leczyć. Boże co za świat !

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 11:02:01

MOZESZ MU NA WLASNA REKE DAWAC PO KROPELCE WITAMINY DZIENNIE(NIE ZASZKODZI)TYMBARDZIEJ TERAZ JAK JUZ CORAZ MNIEJ SŁONCA..MOJEJ SZWAGIERKI MIAL OBJAWY KRZYWICY I DO USTAPIENIA(WYROWNANIA SIE GLOWKI,I ZANIKU GUZKÓW O KTORYCH WSPOMINALAS) PRZYJMOWAL PO 2 KRPOELKI TEJ WITAMINY-JAKIES 2-3TYG. MOZE MU DAWAJ RAZ NA 2DNI PO 2 KROPELKI...MUSISZ SKONSULTOWAC TO Z LEKARZEM CO CI POWIE..JA JUZ SILY NIE MAM DO TYCH NASZYCH SZANOWNYCH LEKARZY SA TACY SAMI JAK POLITYCY..NIE CHODZI O CZLOWIEKA TYLKO O PELNA KIESZEN;/


naruszenie regulaminu pkt 14- moderator



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 21:49 przez moderator.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 11:13:20

no ja lekarzem nie jestem ale wiem jedno że bez konsultacji z lekarzem jeszcze tak małym można podawac tylko witaminę C która jest wydalana z moczem ...
kochane nadmiar witamin może być niekiedy gorszy od niedoboru

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 13:20:08

Mój mały pije mleko HA i cały czas nawet w lecie miał zalecone 2 krople witaminy D - ma 11 miesięcy.

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 13:41:51

Ja bym już dawno na włąsną ręke podawała wit D. Ja mojemu daję kapsułkę dziennie a jest na mleku bebiko i w nocy na cycusiu :)
Jets może na szafce mama której dziecko ma lub miało VSD , albo które jest po operacji ubytku??

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 14:18:51

asiunia, ja byłam ostatnio u pediatry i opisałam jak wyglądała moja rozmowa z nią... Czas zmienić lekarza. Nawet jak chodzimy na szczepienia, to jej badanie i wywiad ograniczają się do obejrzenia gardła i zapytania czy miał gorączkę ostatnio. Mam dosyć tego babsztyla.

Cytat
incognito82
jedna rada nie dokształcaj sie na forum bo wszystkie objawy jakie doczytasz bedziesz dopasowywać do swojego dziecka...kazde dziecko jest inne i to co ty uznasz za anomalia u swojego to u drugiego bedzie norma... i nie chce mi sie wierzyc by lekarz nie zauwazył nieprawidowosci az takich ...a jesli rzeczywiście cie cos niepokoi to powiedz o swoich obawach lekarzowi
ja dzieki dokształcaniu sie na forach widziałam takie cuda wianki ze głowa boli ...

Nie jestem tak głupia, nie czytam forów i nie trzęsę się nad dzieckiem. Po prostu po rozmowie z pediatrą uznałam, że jak sama czegoś się nie dowiem na temat tej witaminy, to nie dostanę zaleceń ani odpowiedzi. I czytając o tej witaminie przeczytałam co to krzywica i dopiero zerknęłam na syna. Ja nie wiem, może faktycznie wydaje mi się, niedługo się dowiem co i jak. Główka mu się racze nie poci, chyba, że za ciepło ubrany, przy jedzeniu raczej nie zauważyłam, nóżki też ok.. Eh, ale trochę zgłupiałam z tej niewiedzy.
Cytat
syreczka
Ja bym już dawno na włąsną ręke podawała wit D. Ja mojemu daję kapsułkę dziennie a jest na mleku bebiko i w nocy na cycusiu :)
Jets może na szafce mama której dziecko ma lub miało VSD , albo które jest po operacji ubytku??

Nie podaję dziecku leków na własną rękę. Bo nie jestem lekarzem i nie wiem co można, a czego nie. Później by się okazało, że przedawkowaliśmy i co? Mamusia by miała wyrzuty sumienia, a dziecko po raz kolejny leżałoby w szpitalu - już dość mamy tego. Jak na mój rozum, to od tego są lekarze pediatrzy, od tego są badania przed szczepieniami żeby zauważyć jakieś nieprawidłowości, zapytać o odżywianie, co nas niepokoi, zapytać o tą cholerną witaminę. Bo niektórzy po prostu nie wiedzą co "się powinno" podawać, ja nie jestem lekarzem, to moje pierwsze dziecko. Pani doktor widzę jest tam tylko od wypisywania recept i uznaje, że rodzice sami wszystko wiedzą...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-10 14:27 przez madziutex.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

10 lis 2011 - 15:32:50

Mój dwulatek także był na nutramigenie ale wit D miał podawaną. Z doświadczenia wiem ilu lekarzy tyle różnych propozycji jej podawania. My akurat mieliśmy jednego pediatrę prywatnie, drugiego w przychodni a trzecia z konieczności w poradni patologii noworodki i każda zlecała inne dawkowanie. W rezultacie sama liczyłam jednostki i podawałam ile trzeba było.
Nie chciałabym cię niepokoić ale powinnaś się udać do lekarza i powiedzieć co i jak. Kieruj się dobrem dziecka i opowiedz o tych wszystkich obawach.
Jeśli chodzi o żebra to np w mojej rodzinie jest "taka uroda" i mój synek ma zapadnięte. Jednak dla świętego spokoju konsultowałam to pediatrą i potwierdziłam badaniami, które rozwiały moje wątpliwości.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

15 lis 2011 - 21:54:39

Mój synek ma krzywicę stwierdzoną przez ortopedę i widoczną zresztą goym okiem. Winna w tym przypadku jest też niedokształcona i ślepa Pani dr. ale również winna jestem ja. Nie powinno się ufać jednemu lekarzowi. Wielokrotnie wspominałam naszej pierwszej Pani dr, że coś jest nie tak, ale za każdym razem z oburzeniem uświadamiała mi kto jest lekarzem i żeby nie czytać głupot na internecie bo ona leczy dzieci od N lat i wie lepiej. Spoko! Ale to nie ona będzie patrzyła do końca życia na zdeformowane ciało mojego dziecka. Nie ona będzie musiała cierpieć podczas operacji (Deformację można naprawić jedynie operacyjnie). Szkoda słów. A czasu cofnąć się nie da!

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

28 kwi 2014 - 01:46:27

do Natuska 35

Mój synek ma 15 miesiecy i dwa dni temu zdiagnozowano mu krzywice. Ma bardzo krzywe nóżki które widać na pierwszy rzut oka. Moja pani doktor twierdziła że wszystko jest w normie. Poszłam na kontrole do innego pediatry i okazało się ze jest krzywica. Czekam na dalsze badania żeby sprawdzić czy na pewno i co można z tym zrobić. Mam prośbę do Ciebie Natuska: czy możesz opisać jak to było u Twojej córki? kiedy była diagnoza. Jak duże były deformacje i jak wyglądało leczenie? Bardzo się boję o synka. Mój pierwszy synek umarł a drugi ma krzywice. Nie mogę sobie wybaczyć - gdzie ja miałam oczy i dlaczego zaufałam jednemu lekarzowi...

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

21 kwi 2015 - 18:53:31

a wystarczyło podawać witaminę D, ja z pierwszym dzieckiem miałam problem i teraz z drugim od razu do apteki, Vita D i daję regularnie, o nie nie ma co ryzykować

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Yasminelle-kto stosuje?