Obecnie rozmawiamy o:

Monitoring domu

gorący temat

Meble do sypialni

godzinę temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:33:35

Witam byłam dzisiaj z synkiem u lekarza i okazało się że ma krzywicę. Zwracałam na to uwagę naszej wcześniejszej lekarce,bo widziałam że coś się dzieje z klateczką a poza tym główka małego pociła się strasznie od samego początku, a ciemiączko do tej pory nie zarosło.Lekarka wyśmiała mnie i zaleciła "więcej na internecie siedzieć" ;/ Teraz synuś ma 18mies i widzę że krzywizna postępuje, zmieniliśmy lekarza i nowa Pani doktor stwierdziła krzywicę. Niestety ponoć nie da się nic z tym zrobić bo choroba ta występuje ok 6-7 mies życia, a poza tym nie leczy się tego. Tłumaczyłam Pani że teraz postępuje w zwiększonym tempie lecz stwierdziła że to nie prawda i że synuś na pewno chudnie więc widać mu bardziej kosteczki. :( Niestety mój synek nie chudnie, rośnie i ładnie przybiera na wadze. Do kogo jeszcze mogę sie udać? Może słyszałyście o jakimś specjaliście w tej dziedzinie?

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:43:54

No ale jak to.Stwierdziła krzywicę i tyle? Nie przepisała zwiększonej dawki D3?Nie skierowała na badania pod względem ilości wapnia i D3 w organiżmie?

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:47:21

znajdź jakiegoś naprawdę dobrego ortopedę dziecięcego. Zleci rehabilitację i ćwiczenia do wykonywania w domu

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:50:03

no właśnie nic ;/ Pytałam co mam robić, czy rehabilitacja, albo leki i td? ona powiedziała że to już za późno bo jest już za duży i dopiero żeby w październiku lub listopadzie jak nie będzie słońca zacząć mu D3 podawać lub tran. dawałam mu normalnie D3 przez pierwszy rok, mały dużo na słońcu przebywa,od 8mies pije bebiko, je sporo nabiału, więc nie wiem jak to możliwe :(

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:54:06

Mój syn,jak mu się główka zniekształcała i pociła dostał skierowanie na badanie krwi na wapń i D3.Ja nie wiem czy na oko można stwierdzić krzywicę.Inny lekarz ( wczesniej przed badaniem krwi) podejrzewał krzywicę i bez badań przepisał większą dawkę D3.Jak po tym zrobiłam badanie krwi to wyszło za dużo i syn wylądował w szpitalu z podejrzeniem hipercalcemii.Ja bym poszła jeszcze do innego lekarza ( najlepiej prywatnie).Zobaczyłabym co mi powie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 16:55 przez monia_25.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 16:54:28

nie słuchaj pediatry, idź prywatnie do ortopedy. Mojej koleżanki córcia miała ten sam problem, pediatra też kręciła nosem na rehabilitację, ćwiczenie dzieckiem w domu. Ona jednak pojechała prywatnie do ortopedy z CZD i wszystko ładnie zaczęło się cofać.
Fakt pracowali z dzieckiem bardzo dużo i w domu i pod okiem fachowca

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 17:03:27

stwierdziła gołym okiem bo deformacja staje się coraz poważniejsza i gołym okiem ją spokojnie widać

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 17:06:44

pewnie ,ze krzywice widać na pierwszy rzut oka ! Moja córka miała ale lekarz zalecił mi większa dawkę wit d 3 i jakoś daliśmy radę teraz ma 12 lat i jest ok,mój synek tez ma delikatną krzywicę chociaz lekarka mówi ,że to nie jest krzywica ,ale on nie moze przyjmowac wit d 3 ze względu na kamice narkową ,przede wszystkim nie panikuj ,idz jeszcze do innego pediatry, może ktos ci z polecenia da namiary ,przedawkowanie wit d 3 jest jeszcze groźniejsze ,zmień lekarza albo udaj się faktycznie od razu do dobrego ortopedy ale mi się wydaje ,ze dobry pediatra poradzi sobie z krzywicą !

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

06 wrz 2011 - 17:14:34

Wiecie co? Mnie trochę przeraża ta przerwa między szczepieniami ( 6-7 miesięcy czy jakos tak a 13 miesięcy).Zawsze przy szczepieniu lekarz sprawdzał dziecko,kontrolował dawkę D3 a teraz pół roku przerwy.Przez te pół roku wszystko może się zdarzyć a ja nawet nie wiem,czy te 2 krople D3 które córka przyjmuje od 3 tygodnia życia to wystarczająca dawka.Tera muszę stać z dzieckiem w kolejce do lekarza ,żeby się tylko o to spytać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 17:15 przez monia_25.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 22:04:38

Ja nie wiem co to za lekarz... Przecież jest oczywistością, że kiedy mamy do czynienia krzywicą to trzeba uzupełniać niedobory witaminy D!

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 22:31:55

Cytat
paolka06
znajdź jakiegoś naprawdę dobrego ortopedę dziecięcego. Zleci rehabilitację i ćwiczenia do wykonywania w domu

a co krzywica ma wspulnego z ortopeda? mój malec miał za małe ciemiączko+płaską potylicę-podejrzenie-->krzywica-dostał skierowanie na oznaczenie fosfatazy alkalicznej z krwi-wyszła prawidłowa-udaj się do laboratorium i wykonaj to badanie--niestety dość nie przyjemne gdyż pobieranie krwi jest nie z paluszka a z krwi obiegowej z żyły--z tym udaj się do jakiegokolwiek dobrego pediatry-myslę że nie pozostanie na to obojętny jeśli miało by coś nie być prawidoów z wynikiem
Cytat
alenka85
. dawałam mu normalnie D3 przez pierwszy rok, mały dużo na słońcu przebywa,od 8mies pije bebiko, je sporo nabiału, więc nie wiem jak to możliwe :(

może mieć poprostu słabą przyswajalność wit.D3-ale na to także są preparaty->nie denerwuj się i znajdz kompetentnego lekarza który dobrze Tobą pokieruje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-27 22:36 przez msiarnecka.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 22:45:14

Byliśmy dzisiaj u innego Pana dr. i dostaliśmy skierowanie do ortopedy. Pan dr twierdzi że nie ma dowodu na to że to krzywica i że najpierw trzeba wykluczyć inne anomalia kostne. Kostuszka wyszła na piersi, więc nie wiadomo jaka deformacja jest do wewnątrz, trzeba koniecznie jak najszybciej zrobić prześwietlenie (będę się raczej USG domagała). Co lekarz to inna opinia. Dodatkowo profilaktycznie zalecił podawać dziecku Wigantoletki czy jakoś tak.

Cytat
monia_25
Wiecie co? Mnie trochę przeraża ta przerwa między szczepieniami ( 6-7 miesięcy czy jakos tak a 13 miesięcy).Zawsze przy szczepieniu lekarz sprawdzał dziecko,kontrolował dawkę D3 a teraz pół roku przerwy.Przez te pół roku wszystko może się zdarzyć a ja nawet nie wiem,czy te 2 krople D3 które córka przyjmuje od 3 tygodnia życia to wystarczająca dawka.Tera muszę stać z dzieckiem w kolejce do lekarza ,żeby się tylko o to spytać
Domagaj się w rejestracj nru do gabinetu i dzwoń z takimi duperelami bo szkoda żeby dziecko coś w poczekalni złapało. A jak Cię coś niepokoi to w przychodniach zazwyczaj 2x w tyg powinien lekarz dzieci zdrowe przyjmować.Ta przerwa wydaje się długa, ale zobaczysz zleci bardzo szybko :) pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-27 22:48 przez alenka85.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 23:09:26

tak was czytam i myślę czy moja mała tego nie ma? ostatnoi zauważyłam że ma bardzo nieproporcjonalną główkę z prawej strony w stosunku do lewej!

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 23:17:20

Cytat
666kasja
tak was czytam i myślę czy moja mała tego nie ma? ostatnoi zauważyłam że ma bardzo nieproporcjonalną główkę z prawej strony w stosunku do lewej!
To częste u dzieci. Pilnuj żeby kładła się częściej na stronie gdzie ma np. mniej spłaszczoną główkę. Nierównomierny kształt główki jest związany z prawo lub lewostronną tendencją jej układania przez dzieciątko. Krzywica zazwyczaj deformuje klatkę piersiową.
Ale zawsze lepiej udać się do pediatry



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-27 23:17 przez alenka85.

KRZYWICA!!!! CO ZROBIĆ?

27 wrz 2011 - 23:21:10

Cytat
666kasja
tak was czytam i myślę czy moja mała tego nie ma? ostatnoi zauważyłam że ma bardzo nieproporcjonalną główkę z prawej strony w stosunku do lewej!
Moje dzieciaki tak właśnie mają.Syn miał strasznie zniekształconą głowę jak miał 4 miesiące i z tego powodu miał robione badania o których pisała msiarnecka.Okazało się,że ma bardzo wysoki poziom wapnia,wylądował w szpitalu i miał zakaz zażywania D3.Teraz boję się o córkę,bo jak się na nią patrzę to ciągle mi się wydaję,ze jest krzywa:) Jakąś obsesję mam chyba

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dysplazja stawu biodrowego