Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Półtoraroczne dziecko

16 maj 2015 - 15:57:10

Koleżanka poprosiła, żebym zajęła się jej półtorarocznym dzieckiem, jednak zawsze przebywałam ze starszymi dziećmi. Chciałabym prosić o rady dotyczące tego jak zajmować się takim dzieckiem, dowiedzieć się czego ono najbardziej potrzebuje, co już potrafi i w czym trzeba mu jeszcze pomóc. Chcę zobaczyć czy byłabym sobie w stanie poradzić z takim maluchem, dlatego bardzo proszę o odpowiedzi :)

Półtoraroczne dziecko

16 maj 2015 - 16:48:47

Musisz zapytać matkę dziecka, najlepiej spotkać się z nią i poznać dziecko. Niestety nie ma jednego przepisu ;)

Półtoraroczne dziecko

16 maj 2015 - 17:49:50

Tak,najlepiej o dziecku dowiedzieć się od rodziców,każde dziecko jest inne i trudno jest doradzać.Najbardziej potrzebuje opieki i uwagi.

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Półtoraroczne dziecko

16 maj 2015 - 19:37:14

Każde dziecko jest inne, jedno rozwija się szybciej, drugie wolniej, dlatego też powinnaś je najpierw poznać.
Moja córka ma 20 miesięcy i rozumie już wszystko co się jej powie, powoli potrafi się sama najeść, niestety nie woła jeszcze siusiu, ale wie do czego służy nocnik wiec to kwestia czasu... bardzo dużo mówi, potrafi powiedzieć, że chce jeść i co chce jeść, ale nie każde dziecko jest takie więc musisz się tego dowiedzieć:)

Półtoraroczne dziecko

13 lip 2015 - 09:30:09

moim zdaniem takiemu szkrabowi trzeba zorganizować czas tak aby sie nie nudził wiec moim zdaniem powinnaś pomyśleć o puzzlach piankowych typu http://www.***/maty-i-puzzle-piankowe/1347-puzzle-piankowe-podwodny-swiat-m-007.html ktore spodobają sie nie jednemu szkrabowi :) bo ukłądanie ich to wielka frajda:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbatki uspokajające dla dzieci - co myślicie?