Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:08:11

no na takie hity zawsze

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:09:33

Jednym wielkim hitem a może raczej hitem tutaj są Twoje wypowiedzi

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:12:17

owszem ale z twoich sie śmieje, a raczej płacze ze smiechu... cóż za elokwencja

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:14:43

Nie mam ochotę na dyskusję na tym poziomie nie ma z kim.
Żegnam Basiu

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:30:04

...no dobrze, wracając do tematu, jest wiele imion które mnie sie podobają, ja ze względu na fakt, ze nie mieszkam w Polsce i nie mam zamiaru wiazać z naszym krajem przyszłosci, ani swojej ani swoich dzieci zdecydowałam się na przeniesienie polskiego imienia w realia w których żyjemy :) Podobnie wygląda sytuacja mojej siostry mieszkającej poza granicami, jej dzieci również mają imiona, które ich nie wyróżniają i sprawiają kłopotów w wymowie, a w Polsce są dziwaczne...swoją drogą wolę żeby mój syn był Massimem niż kolejnym Szymonem, moje 4 koleżanki mają synów właśnie o tym imieniu. Ale jak wiadomo każdy ma prawo do swojego zdania, każdemu podoba się co innego...

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:37:20

Ja mam Wiktorie i zastanawiam się nad zmianą imienia córci na Victoria.
A mój przyszły chrześniak ma na imię Nicolas.

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 17:46:37

pipiruga
żal mi ciebie kobieto i konczę to dyskusję, gdyż nie ona jest tematem wątku.

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 18:04:24

no własnie dajmy spokój, bo nie ma o czym gadac
wróćmy do tematu wątku

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 18:13:01

Cytat
pipiruga
Cytat
majka51
Ja się często zastanawiam (zwłaszcza od kiedy moja córka poszła do żłobka, w którym dzieci noszą dziiiwne imiona), jak te dzieci będą traktowane kiedy dorosną i co same będą sądzić o swoich imionach? W naszym pokoleniu podobno był szał na Izaury. Sama na studiach poznałam jedną, próbowała ukrywać jak ma na imię, przedstawiała się Ania, ale wydało się. Dziewczyna jest z rodziny noooo powiedzmy biednej i prostej, z jakiejś małej wioski (czego też się niesamowicie wstydzi i czego np. ja się dowiedziałam na 4 roku przypadkiem od naszej wspólnej znajomej). Ciekawe, czy tak samo będą robić Wanessy, Dżesiki, Jessiki, Nikole itp. ofiary niedowartościowania rodziców, czy może za 20 lat już to będzie normą. Osobiście wątpię w to drugie.


Ale wracając do tematu: mi się podoba wiele imion, moja córka nazywa się Natalia Maria, a podobają mi się np. Anna, Julia, Maria, Marianna, Lena. Dla chłopca Stanisław, Jan, Michał.
hym Izaura to mi sie kojarzy z jakąs telenowelą ;)
Kpisz czy o drogę pytasz?

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 18:13:27

hehehe:D
ale się śmieszna dyskusja zrobiła:
nienawidzę cie bo masz na imię Konstancja, a ja ciebie bo masz na imię Klara!!!

zastanówcie się o co wy się kłócicie, jak dzieci, jak dzieci:D


ciekawe, że ja za milion razy kulturalniejszą dyskusję dostałam bana na forum na trzy dni, teraz nikt oczywiście niczego nie widzi:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-02 18:16 przez sandrynka.

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 18:25:03

moja córcia miała mieć na imię NADIA ale ostatnio stwierdziliśmy, że damy jej jakieś imię na P wtedy wszyscy będziemy mieć inicjały te same :)

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 20:44:02

majka51
napisałam tylko z czym mi sie kojarzy, nie może?

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 21:08:12

Oj, przepraszam, myślałam że żartujesz ;) Nie wiedziałam że ktoś mógł o tej legendzie nie słyszeć ;) Popularność imienia Izaura wynikała z emisji serialu "Niewolnica Izaura". Jak był nadawany w tv ulice się wyludniały, jak aktorzy przyjechali do Polski kobiety mdlały, ludzie nazywali swoje córki Izaura po głównej bohaterce. Niestety nie powiem o czym to było, bo żeby pamiętać tasiemca jestem za młoda, a książkę czytałam bardzo dawno. Straszne bzdury tak w skrócie.

Czyli w skrócie tak jak z dzisiejszymi Wanessami, Brajanami itd. Z ekranu chucha wielki świat, biedny szary Kowalski myśli że się do niego przeniesie jak dziecko nazwie Dżesika. A tu nic z tego. „Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż, nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż”.

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 21:40:25

A co do imion to jedna z moich koleżanek dała na imię córeczce Lena (całkiem ok), inna natomiast Debora (niekoniecznie)...znajomy stwierdził, że psa by nawet tak nie nazwał.
Ta sama koleżanka od Debory uważa, że imię mojego dziecka a mianowicie Mateusz jest bardzo oklepane i w życiu nie dała by tak synkowi na imię...może i jest ale mi się podoba a z dziecka się śmiać nie będą...ja z grzeczności nie podzieliłam się swoją opinią na temat imienia jej córki.
Mam również dwie znajome, które przedstawiają się drugim imieniem, gdyż rodzice w danym momencie mieli chyba jakąś wizję...hehe.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

IMIONA DLA DZIECI

02 sty 2011 - 21:52:27

Tak jak z "niewolnicą Izaurą" podobnie było z Amelią z "na dobre i na złe" pamiętam że jak ta mała się tam pojawiła to od razu wszystkie mamy hurtem córeczki tym imieniem nazywały... Wpływ tv,seriali i tym podobnych jest ogromny ale niekoniecznie dobry :D :P Pamiętam że jak byłam w ciąży z Natalią (ma już ponad 9 lat czyli jakieś 10 lat temu ) razem ze mną w ciąży chodziła żona mojego kuzyna-chcieli córkę nazwać Jeniffer czy Britney -wiadomo po kim-ale chyba na szczęście urodził się im syn-Kacper .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rowerek dla 3 latki;)