Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

no właśnie jest s i m niby s jest uniwersalny, a m-mały.
Ale wydaje mi się, że piersi małych nie mam to chyba uniwersalny będzie dobry :)

Powiem Wam szczerze, że ja odradzam nakładki. Sama w ten sposób oduczyłam dziecko dobrego ssania, zasysał z powietrzem a potem była kolka i ulewanie. Generalnie położne bardzo były złe jak widziały nakładki. Oczywiście jeśli dziecko zgryzie sutek to taka nakłądka ratuje ale nie nastawiajcie się od razu na nakładki, starajcie się dać samą pierś.
Jeśli mogę coś dopisać do tej wyprawkowej torby to te siateczkowe majtki poporodowe... rewelacyjne, ułatwiały bardzo życie. Lekarze nie pozwalali zwykłych bawełnianych majtek nosić a do tych nie mieli nic przeciwko.
http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/788-wysokochlonne-podklady-poporodowe/group:1/page:1

wiesz co to zalezy od szpitala w jakim bedziesz rodzić - ja znalazłam na stronie internetowej mojego szpitala to co obowiązkowo musze mieć dla siebie i dziecka , niestety z braku wolnych miejsc na porodówce rodziłam w innym szpitalu - gdzie rzeczy , które obowiązkowe były w moim - tam były zakazane - wiec jedna torba była zbedna.

ale dla małego to ubranka - 4 doby w szpitalu to przynajmniej 6 x body
czapeczka
pieluchy jednorazowe pieluchy tetrowe , skarpetki
i tu nie wiem jak z kosmetykami i mlekiem bo tam gdzie rodziłam było to zabronione tzn miec swoje kosmetyki dla dziecka. podkłady higieniczne tez szpital dawał.

dla siebie - kosmetyki , recznik klapki , pizama , talerz , sztucce , kubek , szlafrok , jakies gazety itd itp

badx przygotowana na taka ewentualnośc ,że szpital w którym bedziesz rodzić moze w tym dniu nie miec miejsc na porodówce - ja jezdziłam po całym gdańsku ze skórczami i szukałam wolnego miejsca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-02 10:09 przez myszkins.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
Malgoha
Powiem Wam szczerze, że ja odradzam nakładki. Sama w ten sposób oduczyłam dziecko dobrego ssania, zasysał z powietrzem a potem była kolka i ulewanie. Generalnie położne bardzo były złe jak widziały nakładki. Oczywiście jeśli dziecko zgryzie sutek to taka nakłądka ratuje ale nie nastawiajcie się od razu na nakładki, starajcie się dać samą pierś.
Jeśli mogę coś dopisać do tej wyprawkowej torby to te siateczkowe majtki poporodowe... rewelacyjne, ułatwiały bardzo życie. Lekarze nie pozwalali zwykłych bawełnianych majtek nosić a do tych nie mieli nic przeciwko.
http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/788-wysokochlonne-podklady-poporodowe/group:1/page:1
Chyba nie ten link... ale i za ten dzięki, dobrze wiedzieć, że coś takiego jest, bo podkłady, których używałam po pierwszym porodzie to była porażka, po 2 dniach miałam ich dość i wolałam co godzinę zmieniać podpaski niż zakładać tamte podkłady ;)

Ja soje dzieci karmiłam piersią i polecam te kapturki z Aventu. Cena ok 9zł a ratują życie. Laktoator natomiast w moim przypadku był zbędny. Wydałam na niego duzo pieniędzy a w ogóle mi się nie przydał.
W szpitalach, w których ja rodziłam trzeba było mieć jeszcze spirytus 70% (trzeba rozcieńczyć) do przemywania kikuta pępkowego. Mozna tez kupić a aptece gotowe gaziki z alkoholem do przemywania pępka.
Dla mamy polecam płyny do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu.

faktycznie nie ten link :) ale tam pod tym linkiem są też te majteczki siateczkowe. Co do podkładów one są cieniutkie, nie takie grube jak te stare z waty wykonane, zero chłonności. Te z canpol babies wydają się o wiele lepsze w wykonaniu, zresztą chyba to jakaś nowośc.

Te nakładki z Aventu nadały się tylko do tego jak np ...ja miałam jeden sutek wklęsły i mój maluch nie miał jak go złapać. Przystawiałam nakładkę i się zasysało fajnie i mleczko leciało. Co do ubranek nie ma co kupować dużo ubranek, bo maluszek 2 tygodnie i z nich wyrasta. Na początek kupić sobie z każdego po 3-4 sztuki na przebranie aby było. Kaftaniki, śpioszki. Zależy jak macie w domu.Przy pierwszym dziecku na noc zakładałam body z krótkim rękawem i kaftanik,a na to śpioszki bawełniane.Super na noc są tez pół śpioszki, czyli takie ""spodnie dresowe z skarpetkami"" W nocy nie musisz całego malucha szarpać do przebrania tylko ściągasz dół. Jak masz jakieś koleżanki które mają maluszki to od nich sobie najlepiej kupić albo pożyczyć,ja sporo ubranek dostaje od koleżanki a do lekarza , czy na wyjścia do przedszkola albo ciotki urodziny kupuję. Do szpitala zabierz sobie ciepły kocyk jak jesteś zmarzluchem i ciepłe skarpety:) Majtki siateczkowe są rewelacyjne bo miałam przy obydwu chłopakach...można je szybciutko przeprać na kaloryfer i za 10 minut są suchutkie. Dużo picia na pewno, najlepiej z dzióbkiem bo po porodzie są wygodniejsze butelki do picia.Dla maluszka jeszcze brałam mudło w płynie, oliwkę i pampersy bo nie dawali w szpitalu. jak masz jakieś pytania to pisz na priv chętnie odpowiem:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Cytat
sylwia_dj
Ja soje dzieci karmiłam piersią i polecam te kapturki z Aventu. Cena ok 9zł a ratują życie. Laktoator natomiast w moim przypadku był zbędny. Wydałam na niego duzo pieniędzy a w ogóle mi się nie przydał.
W szpitalach, w których ja rodziłam trzeba było mieć jeszcze spirytus 70% (trzeba rozcieńczyć) do przemywania kikuta pępkowego. Mozna tez kupić a aptece gotowe gaziki z alkoholem do przemywania pępka.
Dla mamy polecam płyny do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w pielęgnacji kikuta jest Octenisept. Raz, że zdecydowanie szybciej wszystko się goi i kikut odpada, a dwa, że dziecko nie czuje dyskomfortu jak w przypadku kontaktu skóry z alkoholem.
U mnie w szpitalu przy drugim dziecku właśnie był zakaz pielęgnacji spirytusem i wszystko robili Octeniseptem.

Octanisept jest teraz bardzo popularny w szpitalach, dobrze działa i jest wygodny. Jednak to jest środek w który spokojnie możemy zaopatrzeć się po wyjściu ze szpitala. Ważne aby w torbie do szpitala był podstawowy asortyment dla dziecka, ubranka, pieluchy. Mama nie może zapomnieć o przewiewnych majtkach i oddychających podkładach dla siebie. Canpol zdaje egzamin. Dobrze jest mieć też butelkę po wodzie z dziubkiem, jest bardzo wygodna do podmywania krocza. Coś o czym rzadko się mówi to ręczniki jednorazowe, nie przenoszą bakterii i są wygodne.

Tak czytam i się zastanawiam w jakich Wy niektóre rodziłyście szpitalach? Państwowych? Gdzie dają ciuszki i jeszcze na wyjście do domu ubierają?
Tam gdzie ja rodziłam praktycznie od samego początku robisz wszystko sama przy dziecku i wszystko każą Ci kupić, jak sobie nie radzisz to wtedy prosisz o pomoc położną. Oczywiście na samym początku położne pokazują jak pielęgnować dziecko i przychodzą na toaletę ranną i wieczorną przed obchodami lekarskimi.

Co do wyprawki to polecam body i kaftaniki zapinane kopertowo i na przodzie, śpioszki koniecznie zapinane w kroku najlepiej rozmiar 56.
Najwygodniej wtedy ubrać maluszka, bo body i bluzki przez głowę zupełnie się nie sprawdzają na początku.

A do smarowania pupki najlepszy zielony Linomag lub Alantan.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-26 08:01 przez marabi.

Cytat
marabi
Tak czytam i się zastanawiam w jakich Wy niektóre rodziłyście szpitalach? Państwowych? Gdzie dają ciuszki i jeszcze na wyjście do domu ubierają?
Tam gdzie ja rodziłam praktycznie od samego początku robisz wszystko sama przy dziecku i wszystko każą Ci kupić, jak sobie nie radzisz to wtedy prosisz o pomoc położną. Oczywiście na samym początku położne pokazują jak pielęgnować dziecko i przychodzą na toaletę ranną i wieczorną przed obchodami lekarskimi.
W państwowych. Ja specjalnie jechałam do mniejszego miasta gdzie jest nieduży szpital, mało kobiet i dlatego miałam super opiekę. Położne troskliwe, bardzo pomocne, w szpitalne ciuszki same ubierały, przychodziły często, wspierały... i to wszystko za free :)

Super, że są takie szpitale państwowe ;) w tych mniejszych jest inne podejście.
Jak można wybrać to warto popytać jak gdzie jest, bo rzeczywiście podejście położnych jest bardzo ważne, jak młoda mama ma wsparcie to nie czuje się w tym wszystkim zagubiona i zostawiona sama, inaczej trudno przejść depresję poporodową :(

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
Malgoha
faktycznie nie ten link :) ale tam pod tym linkiem są też te majteczki siateczkowe. Co do podkładów one są cieniutkie, nie takie grube jak te stare z waty wykonane, zero chłonności. Te z canpol babies wydają się o wiele lepsze w wykonaniu, zresztą chyba to jakaś nowośc.
no widziałam właśnie na stronie, że nowość, ale to dobrze, tym razem je kupie, bo te, które miałam po pierwszym porodzie strasznie kleiły mi się do rany, nie chłonęły, wszystko mi bokami wypływało :/

zweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam termin za ok 7/10dni
spakowałam dla siebie
-szlafrok
-kapcie
-klapki pod prysznic
-3 pary skarpetek cieplejszych (,moja mama jest salową i mówiła ze w szpitalu nie jest tak ciepło jak się wydaje )
-piżamy 2 na poród /2po porodzie
-kosmetyki (szczoteczka do zębów , mokre chusteczki , żel do higieny intymnej najlepiej jakiś rumiankowy łagodzący podrażnienia , pastę , mydło)
-majtki po porodowe 6szt
-kubek +sztućce +wodę w małych butelkach
-podpaski po porodowe z belli 20sztuk
-2ręczniki do kąpieli
////
A dla dzidzi
-rożek
-kocyk
-2czapki , 2 pary rękawiczek , 3 pary skarpetek
-kaftaniki 3sztuki
-3sztuki body
3komplety ciuszków ( spodenki ,bluzeczka lub cały ciepły pajac )
-pampersy najmniejsze
-chusteczki z pampers ale koloru białego są najdelikatniejsze
- smoczek
-krem przeciw odparzeniom
-ręcznik do kąpieli
-oliwkę
-mydełko
pieluchy tetrowe
na wyjście uszykowałam śpiwór ciepłą czapkę i ubranko cieplejsze ale to zostanie wzięte na wyjście ze szpitala ,


nie kupiłam jeszcze
gazików i spirytusu na pępek
oraz czegoś na brodawki myślę o kremie /maści
będę rodzić w Wawie . pakowałam się z poradnikiem ;)
od koleżanek wiem że zabrać jakieś herbatniki po porodzę głód dopada
oraz żadnych zwykłych majtek tylko jednorazowe albo poporodowe z możliwością prania .
okres jesienny wiec nie jest już tak ciepło , trzeba dbać o to aby nie zawiało dziecka i było ciepło ubrane ponieważ w brzuszku miało dość ciepło "-)

Witam mamusie i przyszle mamusie.
Znalazlam Was by zaproponować Wam wszystko co mam po swoim maluchu. Zdjecia wszystkiego chętnie wysle na @. Mam wszystko poprane w Jelp Soft, poprasowane i gotowe do zalozenia. Wysylam zdjęcia niektórych rzeczy. Ceny niewielkie, naprawdę polecam. Przy większym zakupie dorzucę sporo gratisow bardzo przydatnych. Pozdrawiam i zycze zdrowka Wam i Waszym pociechom.



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odmowa porodu naturalnego