Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 11:20:20

dolączam sie do pytania :) tez jestem ciekawa herbatki ,rowniez daje tylko te dla dzieci,bobofruty i wode z sokiem malinowym (zrobionym przez babcie)

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 12:18:46

Gabi je zupy,jajko,kanapkę,mięsko:) Byle nie było smażone,ostre i nie daję kapuchy i tego typu rzeczy ciężkich:) Herbaty czasami dam jej łyżeczką spróbować,ale nie pije często. Danonki je,powoli wprowadzam mleczne rzeczy,bo ma skazę białkową,ale chyba jej przechodzi,bo nie widzę jakiś dolegliwości po mlecznych rzeczach. Ale danonki je dopiero od miesiąca jakoś ( 11stego skończy 9 miesięcy).

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 16:59:33

emm - Ja tak zobaczmnie. Daję wszystkie zupki, mięsko duszone z ziemniaczkami i marchewką, no wszystko ;-)

Surii - Ja Zuzi daję wszystkie serki typu bakuś, danonek itp. A najbardziej lubi bakusie biszkoptowe ;-)

zobaczmnie - Ja od dawna daje małej herbatę normalną.

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 21:18:36

Za nami drugi dzień w żłobku - generalnie oboje z mężem przeżywamy to bardziej niż nasz synek. Beczeliśmy wczoraj rano i po południu, a Franulowi w żłobku bardzo się podoba. Jak go odbierałam, to był cały radosny, uśmiechnięty, nakarmiony i przebrany. Wszystko jak trzeba. Myślę, że jak będzie starszy, to jeszcze bardziej będzie mu się podobało, bo tam ma jednak towarzystwo innych dzieci, zmieniają się zabawy, są jakieś dodatkowe zajęcia, a w domu ciągle jedno i to samo.
A ja do pracy też wróciłam bez problemu:)

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 21:46:08

Danonki to podobno straszne g*wno za przeproszeniem, a sam producent pisze na opakowaniach że są dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi : Ochh, zobaczmnie , moni :)
a mam jeszcze pytanie.. rozdrabniacie jakoś to jedzonko ? Np miksujecie zupy itp ?

Moja z takiego normalnego jedzenia to jadła tylko ziemniaczka przy okazji jak do obiadu gotowałam no i rosołek. Chyba za bardzo się nad nią trzęsę. Od dziś też spróbuje jej dawać pomału ,,nasze" jedzenie.

A ciuszki nadal pierzecie w specjalnych proszkach ? Ja nadal piorę w płynie do prania Loveli i mam jeszcze dość spory zapas tego płynu. A mama mi mówi że ją przyzwyczaję i potem nie będę mogła w normalnym proszku prać jej rzeczy.

moni Natalka też miała (a może i ma) skazę białkową, do 6 miesiąca życia wcinała Nutramigen a jak poszłam z nią do lekarza po 6 miesiącu po lekarka kazała nam zmienić mleko na to HA. Daję jej kaszki mleczno-ryżowe i też nic jej nie jest. Pomału wprowadzam białko. Wydaję mi się że przeszła jej już skaza.

Zimóweczki 2012/1013 :)

03 wrz 2013 - 22:24:33

ja zup od początku nie miksowałam bo nie chciał takich jeść. Jemy normalnie z makaronem, kluskami, ryżem itp a ziemniaczki rozgniote widelcem i małe kawałki mięska ;) narazie sie nie zakrztusił obiadem.

Wogóle ma taki odruch jak zaduży kawałek ugryzie np chlebka to odrazu zwymiotuje więc muszę się pilnować , wczoraj np dałam mu kawałeczek maliny, może z 1/3 z całego owoca i odrazu wszystko zarzygane poprostu ma taki odruch wymiotny jak źle połknie.



ja powoli mieszałam proszek dla dzieci z normalnym, i teraz w normlanym piorę, nic Jaskowi nie jest. Ja raczej używam dużo mniej proszku niż w zaleceniach producenta bo nienawidzę tego chemicznego zapachu, aż mnie mdli potem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-03 22:27 przez zobaczmnie.

Zimóweczki 2012/1013 :)

04 wrz 2013 - 17:30:37

Owieczko może powiesz w co się takie maluszki bawią w żłobku ?
Bo mi już brakuje pomysłów.
Ostatnio hitem jest rwanie gazet - ubaw po pachy. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-04 17:33 przez Lenee.

Zimóweczki 2012/1013 :)

04 wrz 2013 - 19:36:30

Nie mam pojęcia w co się tam bawią, ja tylko widziałam mojego synka przed taką dziwną zabawką-konstrukcją drucianą z kolorowymi kulkami. Trzaskał po tym rączkami i miał niezły ubaw.

Zimóweczki 2012/1013 :)

04 wrz 2013 - 22:01:59

emm200 mój też ma skazę i mamy bebilon pepti, mnie narazie nic nie mówił lekarz o zmianie mleka. ja dalej jestem ostrożna i wszystko robie na pepti.

A co do proszków to też piorę w dziecięcych ale czasami wrzuce jakieś ubranko do prania z naszymi rzeczami i nie zauważyłam żeby po "tych" ubraniach mu jakieś uczulenie wyskoczyło

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

04 wrz 2013 - 22:13:07

Ochh hehe Fabisiowi tez najbardziej smakuje bakuś biszkoptowy :))
ehh to ja juz nie wiem co z tymi danonkami jest.. ale kurcze wszytko jest dla ludzi.. ile osob ,tyle roznych opini.

Fabianek ma najlepszą i nic nie zastapie takiej radochy zabawę przed lustrem :) mam dośc nisko zawieszone,wiec sadzam go i potrafi tam spedzic nawet pol h :)) Cieszy sie sam do siebie,piszczy,krzyczy i bije łapkami...
:) Dzieki temu tez ,ze taki ma z tego ubaw wykorzystuje lustro jako uspokajacz gdy placze albo sie zlosci - humor od razu poprawiony :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-04 22:20 przez Suriii.

Zimóweczki 2012/1013 :)

06 wrz 2013 - 16:51:46

emm - Troszkę widelcem tylko gniotę.

Ja kończę ostatnie opakowanie jej proszku i przerzucam się na normalny. Pod koniec pomieszam troche z naszym, żeby zobaczyć reakcję :)

Zimóweczki 2012/1013 :)

09 wrz 2013 - 08:30:35

Z racji, że jesteście już "po". Może któraś z Was ma na zbyciu ubrania ciążowe na zimę w rozm. Xs/S ? Piszcie na priv na szafka.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 08:33 przez komoda_malucha.

Zimóweczki 2012/1013 :)

09 wrz 2013 - 16:32:14

Mamy już pierwszego ząbka!!! Niestety Franio ma z tego powodu biegunkę od soboty i dzisiaj byliśmy z nim u lekarza. Jeżeli do środy mu się nie poprawi, to czeka go kroplówka:( Jedyny plus jest taki, że nic go nie boli, jest cały czas radosny jak wcześniej, ale niestety przez te kupki wodniste ma całą pupkę zaczerwienioną i przy przewijaniu płacze:(

Zimóweczki 2012/1013 :)

12 wrz 2013 - 11:53:40

A my znów na antybiotyku. Angina..
Dwa tygodnie temu skończyliśmy brać antybiotyk właśnie na angine i teraz znów..

Zimóweczki 2012/1013 :)

12 wrz 2013 - 18:29:29

dziewczyny dzisiaj w bebilon2 znalazłam włosa!! i napewno nie jest to włos kogoś z rodziny bo nikt nie ma takiego koloru! szok!
nie wiem gdzie to zgłosić ale nie zamierzam tak tego zostawić

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wspomnienie porodu